פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שבוע טוב, סיימתי השנה תואר ראשון בעבודה סוציאלית. אני מתעניינת במשך תקופה ארוכה בחיי בכל הקשור למקצועות הפרארפואיים... יש לי רצון ללמוד משהו נוסף, שיפתח לי דלת נוספת מבחינה מקצועית ועניינית והכיוון שלי נכון לשלב הזה בחיי, הוא לימודים קצרים (תעודה לא תואר). חשבתי ללמוד דיקור סיני, השאלה אם יש אפשרות ללמוד רק את התחום הספציפי הזה? ואם זה תחום שיש בו דרישה בשוק? במקביל, אני מתעניינת בהידרותרפיה, במקרה ראיתי בפורום כלשהו שיש העדפה לפיזיותרפיסטים שלמדו הידרותרפיה...האם תעודה כזו תאפשר לי לעבוד בתחום, ואם בכלל יש דרישה בשוק למקצוע זה? חשבתי גם ללמוד קורס להנחיית קבוצות. הבנתי שזה יוכל לאפשר לי לעבוד בקבוצות תמיכה להפחתת משקל...שזה מאוד מתאים לי, בעקבות משיכה לתחום התזונה והעבודה הסוציאלית ביחד... שוב גם פה השאלה אם יש דרישה לכך בשוק? אודה על תשובות, בטוחה שהדבר יסייע לי לבחור :) שירה
שאלה נוספת... האם תעודת הוראה בלבד יכולה לאפשר לי ללמוד אבחון דידקטי? אני נמצאת בשלב בחיים שמרגישה צורך להגדיר את כיוון הקריירה שלי יותר ולכן מוצפת ברעיונות... שוב תודה רבה על כל תשובה :)
יש לי חברה עו"ס שלמדה הנחיית קבוצות בבית ברל. היא מאוד נהנתה מהקורס ואמרה שהוא גם מאוד תרם לה אח"כ לעבודה. היא עובדת בעמותה עם בני נוער בסיכון והקורס היה בדגש על שונות תרבותית שזה בדיוק מה שמאפיין את הנערים עמם היא עובדת (למרות שהיא אומרת שזה לא קשור ושונות תרבותית מאפיינת בימינו כמעט כל קבוצה.. :>) בכל מקרה, לפי מה שהיא אומרת זו הכשרה מאוד טובה ויעילה לעבודה כעו"ס.
היי נעמה, תודה רבה על תשובתך, אקח זאת לתשומת ליבי :) יום נפלא!
בקי חיימוב | 14:19  02/02/12
שלום, העלית המון תחומים אשר יכולים להיות רלוונטיים עבורך, אך אין לי את היכולת לומר לך מה מתאים לך יותר ומה פחות. דיקור סיני זה תחום שניתן ללמוד באופן ספיציפי ולאו דווקא במסגרת של רפואה סינית- בשפה המקצועית זה נקרא "אקופונקטורה". קשה לי לענות על השאלה בנוגע לדרישה בשוק, שכן מדובר בלימודים קצרים ומצומצמים לעומת לימודים מקיפים לאורך 3 שנים ברפואה סינית, שסביר להניח שהם יהיו בעדיפות גבוהה יותר בשוק. באשר להידרותרפיה- ישנן דרישות שונות במוסדות הלימוד השונים, בהתאם לסוג הלימודים, שכן הידרותרפיה מתפרש על שני מודלים: המודל הרפואי והמודל השיקומי. כאשר מדובר במודל הרפואי נדרש רקע רפואי וביניהם גם פיזיותרפיה. לעומת זאת התחום השיקומי אינו מחייב רקע רפואי, אך כן ניסיון וידע בשחייה. למיטב ידיעתי הביקוש בשוק יהיה בהתאם לניסיון ולרקע הטיפולי/רפואי שלך. הנחיית קבוצות- תמיד יש מקום לכך כל עוד את מעוניינת בעבודה מול קבוצת אנשים- תהליכית או טיפולית. אלו לימודים אשר יתרמו לך בכל תחום שתבחרי. ולשאלתך האחרונה- תעודת הוראה אינה עונה על דרישות הקבלה ללימודי אבחון דידקטי. הקריטריון העיקרי הוא ניסיון כאשר העדיפות היא לבעלי תואר בחינוך מיוחד. אני מציעה לך להתמקד בשלושה מסלולים לכל היותר, ורק לאחר שתפסלי מסלול מסוים תבחני מסלול נוסף- אחרת כמו שאת מתארת, תהיי מוצפת ומבולבלת. בהצלחה
שלום שירה שמי שחף. אני אישית הייתי ממליץ לך להכנס לשוק האינטרנט... יש ביקוש והוא רק עולה. אי לכך ובהתאם לזאת אני ממליץ לך על קורס מבוא בווידאו באינטרנט בחינם וללא התחייבות כך תלמדי את החומר בכלליות ותוכלי לבחור לא רק אם יש ביקוש בשוק אלא בנוסף האם הדבר מעניין אותך ולעתיד כמות ההשקעה שתצטרכי . הקישור הוא לקורס מבוא בווידאו חינם ישירות לתיבת המייל מטעם מכללת קליקים על ידי המנכ"ל רן ארוסי. תהני. :) http://www.mat.co.il/l8l בכל עת ניתן להפסיק את השירות. הייתי מעוניין לדבר איתך באופן אישי אם תוכלי לחזור אליי למייל אני אשמח לגבי המקצועות הפרארפואיים.. שבוע טוב ומבורך . shahafun@gmail.com
סגור