פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

נטלי | 12:21  03/08/11
היי, אני בת 21, עשיתי פסיכומטרי על מנת להתקבל ללימודי עבודה סוציאלית ולא הצלחתי להגיע לציון הדרוש. מאז ומתמיד ידעתי שאני רוצה לעבוד עם אנשים, לטפל, להקשיב ולעזור, השאיפה (החלום) שלי היה להתפתח בתחום העבודה סוציאלית קלינית. כרגע הברירה היחידה שלי היא מכללת נתניה שלא דורשת פסיכומטרי כלל. אני מתלבטת מאד באם לבחור במקצוע שאולי קצת מזכיר מבחינת החומר הלימודי את לימודיי העבודה הסוציאלית, מדעי ההתנהגות, שאיתו אולי אוכל לאחר מכן לעשות הסבה לעבודה סוציאלית, או להתפתח בתחומים של ייעוץ חינוכי וכד'. או בכלל לוותר על השאיפה שלי "בלטפל" באנשים ולעבור לתחום המשפטים. אני מתלבטת בין שני התחומים הללו, כי אם תואר במדעי ההתנהגות אתה לא יוצא אם מקצוע את יוצא אם תואר, ולפי מה שהבנתי אין כ"כ מה לעשות איתו לאחר מכן בחוץ ובטח לא בתחום הטיפולי כמו שאני שואפת להגיע אליו, אלא אם אני בחורת לעשות תואר שני. ואילו אם תואר במשפטים אתה יוצא אם מקצוע "מובטח" אתה עורך דין. אשמח מאוד לקבל איזשהי הכוונה, תודה מראש, נטלי
בקי חיימוב | 20:02  07/08/11
נטלי שלום, נכון- מדובר בהתלבטות לא קלה. אך כרגע, מאחר ואין בכוונתך לעשות פסיכומטרי נוסף אין לך הרבה אפשרויות אלא להתחיל ממשהו שאינו עבודה סוציאלית. נסי לבחור את התחום שהכי מעניין אותך ועם זאת הכי קרוב לעבודה סוציאלית. לכל היותר, במידה ולא תרצי לעסוק בו תעמוד בפניך האפשרות לעשות הסבה לעבודה סוציאלית (חשוב להשקיע ולהגיע לממוצע ציונים גבוה בתואר). זה נכון שלא ניתן להבטיח לך תעסוקה מיידית, אבל אם תצילחי לנתב כבר עכשיו את עצמך לכיוון הרצוי ותתחילי לרכוש ניסיון, ההתקדמות תהיה הרבה יותר מהירה. בהצלחה
yoni | 16:41  08/08/11
שמעתי שיש את תל חי שהוא בית ספר מעולה לעבודה סוציאלית וכדומה... וגם אוירה לימודית מדהימה... _________ "יסוד האושר הוא אהבת האמת בשכל, אהבת היושר בחיים, אהבת היופי ברגש, אהבת הטוב במעשה. ובכל הערכים כולם, כל אדם בונה לו אמת, יושר, יופי וטוב בפני עצמו-כפי מידתו." [url=http://www.revital-yoga.com/]יוגה תל אביב[/url] [url=http://www.revital-yoga.com/46505/%D7%9E%D7%94%D7%99-%D7%90%D7%A9%D7%98%D7%A0%D7%92%D7%94-%D7%99%D7%95%D7%92%D7%94]אשטנגה יוגה[/url]
שלומית | 22:34  09/08/11
הייי, בתור סטודנטית לעו"ס בתל חי אני יכולה לספר לך שהמסלול מדהים, הסגל מקצועי והאוירת לימודים מדהימה.יש עם מי לדבר, יש סביבה תומכת,אכפתיות לאורך כל הדרך אני לקראת סיום ה 3 שנים ומתקשה להשלים עם זה! אני ממש ממליצה לך לנסות ליצור עימם קשר בהקדם האפשרי ולבדוק סיכויי קבלתך אני התקבלתי שם ללא פסיכומטרי כלל . בהצלחה!
ירון | 16:43  10/08/11
הי נטלי, אני למדתי עוס (עבודה סוציאלית) במכללת בתל חי לפני כמה שנים ואני יכול להגיד לך כמה דברים: 1) יש קשר הדוק בין משפטים לעוס. ולפעמים לטפל באנשים בצורה טובה מצריך ידע משפטי טוב. לכן זה מצויין שאת מתעניינת בשני התחומים. בעוס מטפלים כבר בשנה השניה ללימודים (לטוב ולרע) ככה שאם את רוצה ניסיון טיפולי- עוס זה המקום. 2) תשקיעי בפסיכומטרי - יש לך זמן, אפשר לעשות אותו שוב ואז תלמדי מה שאת אוהבת - אני ממליץ בחום על עבודה סוציאלית ובחוג בתל חי - את תקבלי המון שם והחוג נחשב לאחד הטובים בארץ (ויש האומרים שבתחום העוס הקהילתי בעולם - שמעתי שמועה שבאו מברקלי ללמוד את התוכנית הקהילתית שלנו) 3) אם את חושבת בכיוון תל חי- ראיתי שמחר יש יום פתוח תכנסי לאתר שלהם. יום פתוח זאת הזדמנות מצויינת להכיר את המקום ולראות איך המרצים מדברים ואיך הסטודנטים (ובכלל כיף לנסוע לצפון מדי פעם). בהצלחה! ירון
סגור