פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

מתלבטת נצחית | 16:43  14/06/11
שלום, אני עובדת בהייטק כאשת QA כבר 4 שנים, קצת משעמם לי בעבודה ואני מרגישה שאני צריכה ללמוד, גם בשביל להפעיל את התאים האפורים במוח וגם בשביל ליהות "בעניינים" ללמוד דברים חדשים כדי שלא אהפוך ללא רלוונטית בתוך כמה שנים..וגם בשביל להרגיש שיש משמעות לעבודתי יש לי תואר ראשון מתחום שלא קשור למחשבים, ולאחר מכן עשיתי קורס בתכנות, כך שההשכלה שלי לגבי QA היא מנסיון בלבד ומלימוד עצמי. אני מתלבטת מה לעשות האם לחפש מקום עבודה אחר, האם להישאר במקום העבודה הנוכחי שסך הכל נוח לי וללמוד ? חשבתי על הנדסת תעשייה וניהול - יש לכך תואר ראשון ותואר שני מה עדיף ? זה אולי לא בדיוק שינוי כיוון אבל לפי מה שקראתי יש בתואר הזה מגוון רחב של תחומים לגבי תואר ראשון זה נראה לי קצת קשה אבל מתאים כי זה כללי ואפשר להתפתח משם הלאה. לגבי תואר שני - אולי אחשב ל -overqualified ודווקא הדבר יקשה במציאת עבודה ? אולי קורסי ערב שיאפשרו לי להמשיך לעבוד במשרה מלאה ? אם כן איזה קורסים ? אולי בכלל ללמוד משהו שבאמת מעניין אבל אי אפשר לעשות איתו שום דבר כמו פילוסופיה ? או פסיכולוגיה ? (אני לא איהיה פסיכולוגית - לגביי זה רק לשם ההנאה) - אולי להשאיר זאת לגיל הזיקנה ? שורה תחתונה - אני נמצאת ב"איזור הנוחות" כרגע, מרגישה שחייבת ללמוד משהו - פוחדת ללמוד משהו לא נכון לי ולבזבז זמן כסף ואנרגיה, מבולבלת וכבר לא צעירה מאוד... מצד אחד חשוב לי שתיהיה לי פרנסה מצד שני לא יודעת מה יעניין אותי יותר ומה פחות. תודה לעונים
בקי חיימוב | 19:14  21/06/11
למתלבטת שלום, בחירת מקצוע זה תחום מאד מבלבל כשמתייחסים לזה מהכיוון שלך, כך שכמו שאת כותבת כמעט כל תחום אפשרי. הייתי מציעה לך לבצע חקירה מהכיוון השני ולחשוב עם עצמך מה את רוצה לעשות? לשם מה הלימודים? רק לשם החוויה או שתרצי שיהיה גם מקור פרנסה? נסי להגדיר מאפינים לתפקיד אותו תרצי למלא ומשם התאימי את את התואר, ולא להיפך. בהצלחה
סגור