פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

meiravm89 | 01:35  31/03/11
אחרי ניסיונות רבים של ייעוץ למציאת ייעודי אני חוזרת לאותה נקודה... והיא שאני אדם כלל וכלל לא ריאלי, והתחומים שהכי מממשים את "מי שאני באמת" הם כל אותם תחומים חברתיים.. אני אדם מאוד חברותי שמעניין אותי לעסוק ולעבוד עם כל מה שקשור לחברה וקהילה ורווחה וארגונים חברתיים..בעיקר בקרב בני נוער.. חשבתי על כיוון העבודה הסוציאלית אך מכיוון תנאי קבלה גבוהים ותואר קצת מקשה נפשית החלטתי לוותר.. ומתחום החינוך מעניין אותי אך ורק "חינוך מיוחד".. אך איני רואה את עצמי מורה בכיתה שמלמדת איזשהוא מקצוע (לשון ספרות וכדומה)..וגם בשביל זה אצטרך לעשות שוב פסיכומטרי דבר שמקשה לי מאוד מפני שאני לקוית למידה..אך מצד שני אני מסתכלת קדימה כשאהיה אשת משפחה בעז"ה ישנו הפחד שאם אעשה תואר בחינוך ללא תעודת הוראה תהיה לי את האפשרות לעבוד בתחומים שהם מוסדות בלתי פורמליים וזה יאלץ אותי לעבוד בשעות אחרי צהריים דבר שאינו מקובל עליי(אני רוצה רק בוקר)..לכן הקושי בהחלטה מאוד קשה לי.. האם תואר בחינוך +תחום מדעי החברה יענה לי על הצורך? ומקסימום אח"כ אשלים לתעודת הוראה ליתר ביטחון... אשמח לדעת מה ההתחלה או הנקודה הטובה שבה אוכל להתחיל וללמוד..תואר ba בחינוך שלעצמו? חינוך דו חוגי עם מדעי החברה..או חינוך רב תחומי בפסיכולוגיה? אניי רוצה להתחיל כבר שנה הבאה... ונמאס לי כבר מהקושי של ההתלבטות..סליחה על המכתב הארוך ואשמח מקרב לב לתשובה...
היי, אני סטודנטית ממכללת אשקלון, כמוך גם אני והתחום הראלי לא מסתדרים יחד. אני לומדת פסיכולוגיה. במכללה תוכלי למצוא תארים נוספים כמו: עבודה סוציאלית, חינוך רב תחומי, סוציאולוגיה ואנתרופולוגיה, פסיכולוגיה חד/דו חוגית וקרימינולוגיה. המכללה מוסמכת להעניק תארים מטעמה לצד תארים של אוניברסיטת בר אילן. ממליצה להגיע ליום הפתוח במכללה ב-07/04/11. כמו כן יכולים לענות על שאלותך בהתייחסות אישית בפייסבוק במשתמש "המכללה האקדמית אשקלון - העמוד הרשמי". אתר המכללה http://ash-college.ac.il המון בהצלחה ..! :)
אגב לימודי פסיכולוגיה הבנתי שיש הרבה סטיסטיקה אז יפה שאת שורדת על אף שאינך ריאלית..וכן בדקתי שם את תחומי הלימוד אך מחפשת באיזור המרכז.. תודה בכל אופן :) ושיהיה מלא בהצלחה!
בקי חיימוב | 20:14  31/03/11
שלום, נתחיל מזה שאת נשמעת מאד מכוונת, נראה שאת יודעת בדיוק מה את רוצה ללמוד ומה ייתן מענה לצרכים העתידיים שלך. בשלב הראשון הייתי מציעה לך ללכת עם נטיית ליבך ולהתחיל לבדוק עם מוסדות הלימוד מה שמעניין אותך. לימודי חינוך אינם מחייבים אותך להיות מורה בבית הספר, תוכלי להמשיך ולרכוש השכלה ולעסוק בתחומים שונים בעולם החינוך- כמו פיתוח ובניית תוכניות לימוד, להרחיב לתואר שני בלקויות הלמידה, ייעוץ חינוכי ועוד ועוד... בקשר לשאלתך השנייה- תמיד ניתן להשלים לתעודת הוראה במידה וממוצע הציונים שלך עומדים בתנאי הקבלה. מעבר לזה, עם כל הרצון הטוב, אין באפשרותי לומר לך מה עדיף- חינוך מיוחד או חינוך ופסיכולוגיה. יכולה לומד ששילוב של חינוך ופסיכולוגיה יפתחו בפנייך יותר אופציות לתעסוקה ולהמשך הלימודים- גם בתחום הפסיכולוגיה וגם בתחום החינוך, לעומת חינוך אשר יאפשר לך להמשיך לתואר שני רק בתחומי החינוך או הסבות שונות. בהצלחה
meiravm89 | 03:17  03/04/11
העיניין הוא שלימודי "חינוך מיוחד" דורש פסיכומטרי וזה מאוד קשה לי וגם אצטרך להפסיד שוב שנה... ומצאתי לימודים שאינם דורשים פסיכומטרי.. ומה שניצב בפניי הם: ba" במדעי החברה במיקוד חינוך מיוחד" "חינוך דו חוגי עם סוציולוגיה" ו"חינוך מיוחד ופסיכולוגיה" רב תחומי.. השאלה היא : אם לא אמשיך ואעשה תעודת הוראה מפני שאיני יודעת מה יהיה בעתיד.... אילו מבין סוגי התארים שציינתי הוא תואר שלעצמו מספיק טוב "ובטוח" ושאוכל לפתוח לי דלתות לדברים שאני אוהבת, מבלי להסתמך על תעודת הוראה שאצטרך לעשות? סליחה על השיגעון וחוסר ההחלטה...
סגור