פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .
 
המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

 
שני בצלאל | 14:34  07/12/10
שלום אני שני מחולון, אני מאוד מתלבטת לגבי לימודים בשנה הבאה. אני רוצה ללמוד חינוך ולהוציא תעודת הוראה. אני אחרי פסיכומטרי כושל והממוצע שלי הוא 88. בשביל להתקבל לסמינר הקיבוצים או לוינסקי שהם קרובים לבית אני צריכה לשפר ממוצע ל 92. חודש הבא אני ניגשת לבגרות באנגלית 5 יחידות ובקיץ אני ניגשת לגיאוגרפיה 5 יחידות, עשיתי חישוב שאם אני אוציא בשני המקצועות האלו למעלה ל80 אני אגיע לממצוע 92. השאלה היא אם זה לא יהיה סיכון גדול מידי לחכות עד יולי, אוגוסט.. כשכרגע יש מקומות כמו מכללת אשקלון והמכללה האקדמית צפת שיכולים לקבל אותי מבלי לשפר שום בגרות. במכללת אשקלון זה תואר רב תחומי של חינוך ומשאבי אנוש מבלי תעודת בגרות. ובאקדמית צפת זה תורק בסוציולוגיה ובחינוך, שאני יכולה בשנה השנייה להתחיל גם תעודת הוראה בחינוך. זה נשמע לי קצת מאיים ולחוץ לעשות הכל בשלוש שנים. בשורה תחתונה, אני רוצה בשנים הראשונות לעבוד בתחום החינוך הבלתי פורמאלי, ורק ורק בהמשך להיות באמת מורה ( שתהיה לי משפחה..) אשמח לקבל תגובות בנושא, יש עוד הרבה מקומות שעוד לא ביררתי לגביהם. אבל השאלה שלי האם ללכת בדרך הקשה ולשפר בגרויות ולקחת את הסיכון שלא יקבלו אותי לסמינר הקיבוצים ואז ביולי אני אמצא את עצמי נירשמת באיחור לאשקלון או לצפת שכבר ההרשמה אצלהם בסופה וסביר להניח שאני לא אמצא גם מעונות כל כך טובים בשלב הזה של ההרשמה.. אשמח לשמוע דעות :-)
בת חן וייס | 13:12  10/12/10
שלום לך, שמי בת חן וייס יועצת קריירה ומאמנת אישית במקצועי. קראתי את ההתלבטויות שלך ויש לי תשובה בשבילך. ראשית, בלימודי חינוך לרוב ההרשמה מסתיימת מאוד מאוחר, במיוחד במכללות. תחום החינוך אומנם מבוקש, אבל זו גם הסיבה שבהרבה מכללות מלמדים חינוך. אין לך מה לדאוג לגבי הרשמה מאוחרת. סביר להניח שגם בסוף אוגוסט יהיה לך מקום פנוי. לגבי איפה ללמוד: אומנם אוניברסיטאות ומכללות מוכרות נחשבות בעיניינו כיותר מוצלחות, אבל ממש לא בעייני רוב המעסיקים. אם את טובה, ויש לך מה להציע בתחום החינוך, יקחו אותך לעבודה גם אם את בעלת תואר ממכללה לא מוכרת. חשבי היטב אם את מוכנה להשקיע עכשיו שנה של לימודים לפני עוד 3-4 שנים של לימודים לתואר.. אם את מעוניינת קודם כל לעבוד בחינוך הבלתי פורמאלי, את לא חייבת תעודת הוראה בשביל זה, לכן את יכולה לקחת את לימודי התעודה בסוף שנת לימודי התואר, ככה גם תוכלי לבחון בהמהלך התואר אם את באמת רוצה להיות מורה.. או שמע הנוחות המשתמעת מהתפקיד, כגון: שעות עבודה נוחות, חופשים בזמן שהילדים בבית. כשתתחילי ללמוד, מהר מאוד תגלי שיש הרבה מעבר לכך.. מקווה שהצלחתי לעזור, במידה ויש לך התלבטויות נוספות, את מוזמנת ליצור עימי קשר דרך האתר שלי, בת חן וייס ייעוץ קריירה ואימון אישי. http://www.careerdevelop.co.il/
סגור