פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

מורן | 23:50  06/07/10
היי אני רוצה להתחיל לימודים בקרוב לתואר ראשון אבל אני מתקשה לבחור תחום חשבתי על תחום העיצוב, עיצוב גרפי יותר או בכלל תחום התקשורת והשיווק ולשניהם יש מסלולים שונים מבחינת מכינה או פסיכומטרי אני אוהבת את תחום העיצוב אך חוששת שאני לא אתחבר אליו כאל מקצוע/עיסוק וגם לא אהיה טובה בו ומצד שני אני חוששת מלימודי תקשורת , זהו תחום מעניין בעיני אך האם בכלל יש עבודות לאחר התואר... האם תוכלי לעזור לי בהתלבטויות האלו... או אם מישהו יוכל לומר לי אם שווה בכלל ללמוד תקשורת או לותר ? תודה רבה
המכון הטכנולוגי | 13:50  08/07/10
שלום מורן, לשאלתך לגבי עיצוב גרפי, תחום זה נקרא כיום גם "עיצוב תקשורת חזותית". הפקולטה לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון .H.I.T ,מציעה מסלול של עיצוב תקשורת חזותית B.Design. תחום התקשורת החזותית פונה לכיוון הייצוג, הפרסום והמיתוג, ויש לציין שבמהפכת התרבות המתהווה מהותו של העיצוב החזותי רק התעצמה. הקבלה לפקולטה לעיצוב ובכללה עיצוב תקשורת חזותית, תיערך במספר שלבים: בתחילה יש להירשם למכון ולהציג תעודת בגרות מלאה. לאחר מכן , תיבחני בבחינה פסיכוטכנית. העוברים לשלב הבא, ידרשו בהצגת תיק עבודות על בסיסו יהיה הראיון האישי ולמבחנים מעשיים. הרישום לפקולטה לשנת הלימודים תשע'ב יפתח בחודש ינואר 2011. בשאלתך ציינת כי את אוהבת את תחום העיצוב, אך חוששת שלא תתחברי אליו כעיסוק. לכך אנו מציעים מכינה בעיצוב. תוך כדי המכינה והידע שתצברי, תוכלי לראות האם תחום העיצוב מעניין אותך והאם את מתאימה להמשך לימודים .תוכנית הלימודים במכינה מכילה ידע תיאורטי כגון: לימודי קומפוזיציה, רישום ויסודות הצבע, צילום, וכמו כן גם התנסות מעשית : צורת השימוש בחומרים ובאובייקטים ,יצירת קולאז , עבודה בסכין חיתוך, אופן בניית מודל ועוד. לימודי המכינה מבוססים ברובם על תרגול ועבודה מעשית המלווה במשוב וביקורת עבודות וכוללים גם הרצאות עיוניות ומצגות בנושאים מגוונים. מתוך התרגילים הניתנים במהלך המכינה תוכלי להרכיב תיק עבודות ראוי המהוה חלק נכבד מכרטיס הכניסה ללימודים גבוהים בתחום וכן תוכלי לשקול את המשך דרכך. לעניין מציאת עבודה בתחום, המכון מקיים קשרי גומלין עם תעשיית העיצוב והוא מחובר לתעשייה. בנוסף, פועלת במכון "היחידה להכוון תעסוקתי", אשר תפקידה הוא לשלב את בוגרי המכון ואת הסטודנטים בתעשייה. היחידה מקיימת קשרי עבודה עם חברות מובילות במשק מציעה משרות בתחומיי העיצוב השונים ומקיימת יריד תעסוקה. מאחר והרישום לשנה זו הסתיים, תוכלי להשאיר פרטים לקראת הרישום לשנה הבאה. כתובת המייל – limudim@hit.ac.il . מכינה בעיצוב exsd@hit.ac.il בהצלחה, טליה, נציגת H.I.T, המכון הטכנולוגי חולון http://www.hit.ac.il
סגור