פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שלום לכולם בשנה האחרונה אני מתלבט מה ללמוד וכפי שאתם יודעים באוקטובר הקרוב מתחילה לה שנת לימודים חדשה ואני רוצה להתחיל ללמוד בה. אני מתלבט בין שני מקצועות שונים לגמרי (הנדסת מערכות מידע והנדסה פרמצבטית-תרופות וחשבתי אולי תוכלו לתת לי מידע שידוע לכם על הקריטריונים שחשובים לי בקבלת החלטה רציתי לדעת על ההבדלים בשתי המקצועות בקריטריונים הבאים: 1)שכר לעובדים במקצוע 2)כמות מקומות עבודה 3)קבלה לעבודה 4)קושי בלימודים 5)עניין במקצוע נ.ב אני מתכוון ללמוד את המקצועות במכללות תודה רבה לכל מי שיוכל לעזור לי בכל דרך אפשרית
אורי שלום, אכן מדובר בשני תחומי בהנדסה לתואר ראשון אשר משך לימודיהם הינו 4 שנים אולם התחומים באמת שונים למדי. הנדסת תרופות הינו תחום ייחודי בארץ הנלמד רק במכללה האקדמית להנדסה ירושלים ואשר התואר הינו בשיתוף עם חברת טבע. מבחינת הביקוש - המסלול נפתח אצלנו לפני שלוש שנים כאשר שנה הבאה יהיו הבוגרים הראשונים של המסלול. בזמנו כאשר אושר על ידי מל"ג לפתוח את התואר הדבר נבע מתוך צורך אמיתי של תעשיית התרופות בארץ בכללה וכמובן גם חברת טבע בפרט למהנדסי תרופות שישתלבו במערך פיתוח וייצור התרופות בתעשייה. על כן הביקוש צפוי להיות גדול ובייחוד כאשר נכון להיום ממלאים את התפקידים של מהנדסי תרופות אנשים בעלי תואר ראשון בתחום אחר שעושים הסבה. כאשר, חברות התרופות יעדיפו כמובן להעסיק מועמד אשר למד את התחום הספציפי המאפשר לו לעסוק בתרופות. ישנן חברות תרופות וביוטק רבות ברץ אשר ניתן יהיה להשתלב בהן לעבודה, ובכללן טבע, תרו, רפא, סיגמה, אגיס ועוד רבות וטובות. בנוגע לקושי הלימודים ולעניין - מדובר בעניין סובייקטיבי למדי והשאלה מה יותר מעניין אותך ומדבר עליך. מבחינת קורשי -תחום ההנדסה בכללו הוא תחום הדורש השקעה רבה מאחר ומקצועות המתמטיקה והפיזיקה נלמדים באופן נרחב. מבחינת מערכות מידע - מדובר תחום אחר מאחר והדגש בלימודים אלו הינם על עיסוק בפיתוח כלים ומיומניות בתחום התוכנה, רשתות אינטרנט וכדומה ועלכן השאלה מה יותר מעניין אותך לעסוק בו עם סיום התואר. הייתי מציעה לך לקבוע פגישת ייעוץ במוסדות הרלוונטיים על מנת לקבל יותר אינפורמציה על התחומים. באם הנדסת תרופות מעניית נשמח אם תיצור עימנו קשר טלפוני 02-6588000 שלוחה 1 למידע נוסף. בהצלחה בבחירה, שני
סגור