פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שירן | 23:20  15/03/10
תוכן: היי אני סטודנטית שנה א ' בתל -חי . לומדת עבודה סוציאלית . לפני שהתחלתי ללמוד , עו"ס היה המקצוע היחיד שרציתי - כל פעם שהייתי מדברת על זה "העיניים שלי היו נוצצות " . עשיתי המון מאמצים כדי להקבל למקצוע הזה , ועכשיו , משומה ההתלהבות ירדה .. עכשיו הבנתי , שמה שאני מחפשת זה את העו"ס הקהילתתי .. אני אוהבת את המכללה ונהנית מהלימודים , אך יש המון דברים מעבר לללימודים שמפריעים לי , ולכן שוקלת לעזוב . כמובן שהמקצוע זה לא הגורם לשיקולי העזיבה , אך מכיוון שהבנתי שעו"ס קהילתי זה מה שדמנייתי מלכתכילה כעיסוקי בעו"ס תהיתי האם , ישנו מקצוע דומה לעו"ס קהיליתי וראני לא יודעת עליו .. אני אוהבת ורוצה לעזור ולהקשיב לאנשים וחשה סיפוק רב מכך , אבל מפחדת שיהיה לי קשה לשבת כמה שעות רצוף מול מטופל . עו"ס קהילתי מצטייר בעיניי כמקום שאפשר ליזום בו , לעשות , לארגן דברים ,להשפיע .. אני לא יודעת לאיזה סוג של תפקיד אני רוצה להגיע .. מכיוון שאני לא מכירה מספיק את התחום . כמו כן , אולי משהו שמשלב את שני הדברים יהיה לי גם טוב :) מקווה שהייתי ברורה .. ניסיתי לפחות אשמח לעזרה
הי העבודה הסוציאלית מיוצגת כיום בהרבה מאוד תחומי חיים. עובדים סוציאלים משולבים בפעילויות בשירותים ציבוריים וממשלתיים, בבתי ספר, בבתי אבות ,בצבא, בבתי סוהר ועוד. בהחלט בשירותים חברתיים קהילתיים. עבודה סוציאלית זה לא בהכרח לשבת שעות מול מטופל. ניתן ללמוד הנחיית קבוצות ועבוד עם קבוצות , נשים , מובטלים וכו'. כמו כן ניתן ללמוד לאחר התואר הראשון "ייעוץ ארגוני "ולעבוד בארגונים. עבודה סוציאלית הינו תחום לימודים רחב המאפשר התמחויות בנושאים שונים. נירה כרמון יועצת תעסוקתית
גל | 09:20  18/03/10
שירן שלום, אני במקצועי עו"ס בעירייה במרכז הארץ, הרגשתי בדיוק כמוך וכמו שנירה הציעה למדתי הנחיית קבוצות בכדי לעבוד באמת עם קבוצות, קהילות ופחות עם פרטים. למדתי 3 שנים בלסלי תואר שני הנחיית קבוצות (שמעתי שהמסלול עכשיו הוא שנתיים), הם שמו דגש עם אמנויות בתהליכים קבוצתיים כמו: אמנות חזותית, תנועה פסיכודרמה ועוד. לא הייתי צריך רקע, והאמת שזה שינה לי את החוויה בכלל בעבודה עם אנשים ובקבוצה בפרט, אני מפעיל ומעלה תכנים דרך האמנויות ומשתמש ברובן, לדוגמה בפתרון קונפליקטים אני משתמש בד"כ בחילוף תפקידים של הפסיכודרמה, כשאני רוצה לעבוד על היחס וההיררכיה בקבוצה אני משתמש בד"כ בציור ובקומפוזיציה ועוד. בקיצור תחום סופר מעניין וגם על הדרך עשיתי תואר שני. שיהיה לך בהצלחה.
מנהלת הפורום | 18:17  31/03/10
מציעה לך לא לעזוב היות ותואר בעו"ס מקנה בסיס רחב לעיסוקים נוספים כגון: הנחיית קבוצות, ניהול בתחום החברתי, הנחיית הורים, בסיס ללימודי טיפול משפחתי זוגי ועוד.. נסי לצלוח את התואר והרבה אפשרויות יפתחו בפניך במיוחד אם אינך סובלת.. בהצלחה
סגור