פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

לירז | 21:52  20/04/09
שלום אפרת, אני לומדת לתואר ראשון, שנה שניה, במכללה לחינוך: חינוך על-יסודי והתחלה של יעוץ חינוכי. לאחרונה, אני חושבת על כך שלא ארצה לעבוד בעתיד בביה"ס כמורה-תחום לימודי, ואני רוצה להתעסק יותר בתחום היעוצי-טיפולי. (בתי ילד, כפרי נוער, עבודה עם נוער נפלט.. ואולי בעתיד לטפל פרטני..) לפי מה שאני מבינה, אם אמשיך לתואר שני ביעוץ חינוכי, לא אוכל לטפל ברמה כזאת שאני רוצה וזה יגביל אותי להשאר במסגרת ביה"ס.. ובלימודי עבודה סוציאלית-האפשרויות פתוחות יותר ומהתקדמות לתואר שני ניתן להתפתח בתחום.. האם זה נכון?. או בדרך אחרת?.. האם השכר עולה לפי המוסד, העבודה, עוד תואר ראשון וכמה.. ?. לא אפסיק עכשיו את התואר, כי אין לי ציון פסיכו' מספיק וגם חבל לי שלא אסיים את התואר. האם לפי מה שאני רוצה כעת, כדאי לי ללמוד בהמשך עוד תואר ראשון בעו"ס או להמשיך לתואר שני ביעוץ חינוכי?. שמעתי שאם אעשה הסבה (למשל מחינוך לעו"ס) אז אלמד שנתיים ויקבלו אותי לפי הממוצע של התואר הראשון ולא לפי פסיכו'.. האם זה נכון?. איזה ממוצע צריך?. אשמח לשמוע את המלצותייך. תודה, לירז
מנהלת הפורום | 21:23  26/04/09
הי לירז כל מה שכתבת נכון. האופציה הקצרה ביותר עבורך היא תוכנית ההסבה לעו"ס העורכת שנתיים וניתן להתקבל על-פי ציוני תואר שני. זו הדרך הכי קצרה עבורך להגיע לתחומי הטיפול. בהצלחה
שלום אפרת, תודה על ההבהרה, עזרת לי מאד! ..לא הבנתי באיזו דרך קצרה אני ניגשת לעו"ס-טיפולי?. (תואר שני, להבנתי) אם אני מסיימת את התואר הראשון הנוכחי (בחינוך והתחלה של יעוץ) אני יכולה להכנס עפ"י הציון שלו לתוכנית הסבה לעו"ס שאורכת שנתיים (ואז יש לי תואר ראשון), ואז להמשיך לתואר שני בעו"ס?. או שאני מסיימת תואר שני ביעוץ ועפ"י הציון שלו אני ניגשת לתואר שני בעו"ס?. מהי הדרך האפשרית והקצרה ביותר?. אשמח למענה, תודה! לירז
סגור