פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

מישמיש | 11:25  28/02/09
שלום, אני בת 27 וסיימתי תואר ראשון בביולוגיה. הלכתי ללמוד את התחום בגלל שזה תחום שתמיד עניין אותי ובאותה העת הרגשתי כחלק מהמסלול של החיים שאני צריכה להתחיל ללמוד וכשבדקתי את האופציות שלי הבנתי שזהו התחום היחיד שמעניין אותי. היה לי קצת זמן קודם להרהר ולחשוב מה ברצוני ללמוד אך לאחר שהבנתי שזה לא יגיע אליי משום מקום הלכתי לפי מה שעניין אותי. לא כל כך אהבתי את האוניברסיטה בה למדתי ואני חושבת שזה קצת הוריד לי את החשק להמשיך ללמוד הלאה לימודי תואר שני בנוסף להכרה במהלך התואר שאין כל כך הרבה אופציות תעסוקה לבעלי תארים בביולוגיה. החלטתי לקחת פסק זמן מהלימודים כדי להחליט איך ברצוני להמשיך וגם כדי להתחיל לעבוד. הבנתי שהאופציות שפתוחות בפני הן או עבודות במעבדה או תועמלנות. עבודה במעבדה לא ממש קוסמת לי כיוון שאני ביישנית ומופנמת וזקוקה מאוד לחברה של אנשים במהלך היום. תועמלנות גם לא ממש מתאימה לי כי קשה לי ליצור קשרים חברתיים במהירות ואינני מוצאת את עצמי מסוגלת לפנות לרופאים ולהפריע להם ובנוסף לא נראה לי שאני אהיה טובה במכירות. חיפשתי בכל זאת משהו לעשות עם התואר שבידי ובסוף החלטתי לחפש עבודות אפילו זוטרות ואדמינסטרטיביות בחברות שמתעסקות בציוד רפואי ובתרופות בכוונה שאולי אני אמצא את דרכי משם להתקדם בתוך החברה. בסופו של דבר הגעתי לחברה קטנה שמתעסקת בציוד רפואי אך הוצבתי במחלקה אחרת שאינה קשורה. כיום אני עושה תפקיד שהוא מתחת לפוטנציאל שלי ואני די מתוסכלת. אני כבר עובדת בחברה שנתיים ומאז שהתחלתי לעבור אני מחפשת במקביל איזשהו מסלול לימודים כדי שאני אוכל להתקדם הלאה ולמצוא משרות מפתחות ומקדמות יותר. אין כל כך מקום לקידום בעבודה הנוכחית שלי על אף שאני עובדת מצטיינת. חשבתי על מסלולים רבים והתעניינתי במוסדות הלימוד בתחומים שונים. בתחילה חשבתי על מנהל עסקים אך עם הזמן הבנתי שצריך לכך בסיס חזק יותר מבחינת עבודה על מנת שתואר כזה יקדם אותי, אח"כ חשבתי על לימודי תואר שני במזון אך אין שם כל כך מקום, גם תואר שני בכימיה בנושא שיהיה יותר פרקטי לא יכולתי להתקבל בגלל שממוצע הציונים שלי לא מספק. ניסיתי מסלולי הנדסה שונים, חשבתי אולי לעשות תואר ראשון נוסף אך אני מפחדת שהערך המוסף שאקבל לא בהכרח יתרום לי, חשבתי על שינוי כיוון כמו כלכלה או קורס מקצועי במחשבים כמו הדרכת SAP כמעט והתייאשתי ובסוף מצאתי תחום של תעשייה וניהול לתואר שני ובסוף התברר שנדרש מדרג ציונים והציונים שלי לא מספיקים. כך שבנוסף לכך שאין לי מושג מהו באמת המקצוע שאני רוצה אני גם לא מתאימה למקצועות שאני כבר רוצה. לא יודעת איך למצוא את עצמי. אני בחורה ביישנית אבל נפתחת עם הזמן. הבעיה היא שקשה לי מאוד לשווק את עצמי בראיונות כך שקשה לי למצוא עבודה טובה יותר (לא שיש הרבה מודעות שאני מוצאת את עצמי מתאימה להן), יש לי חשיבה אנליטית טובה ואני אוהבת שיש קצת אתגרי חשיבה. אני רוצה לעבוד עם אנשים ושהעבודה תהיה מקדמת ועם משכורת טובה. אני רוצה ללמוד מקצוע שיעזור לי להתקדם כי אני גם קצת לחוצה ללמוד בהקדם בגלל מרוץ מסויים עם הזמן שאני חשה שמאוחר יותר יהיה לי יותר קשה ללמוד כשיכנסו התחייבויות נוספות לחיי. מה אוכל לעשות? הלכתי לסוג של ייעוץ תעסוקתי אבל לא אמרו לי שום דבר חדש. איך מוצאים מהו התחום שרוצים לעסוק בו ושנהנים לעסוק בו?? וכשמוצאים אותו מה עושים כשלא מוצאים מסלול שמאפשר זאת?? תודה רבה
אני טוען שהקריירה שלך אף פעם לא תגיע רחוק יותר מאשר האישיות שלך. כדי להצליח צריך לבנות כח ועצמה פנימיים. כתבת שהיית בייעוץ "ולא אמרו לי שום דבר חדש". הפיתרון אצלך לא יהיה פתרון חיצוני אלא התפתחות פנימית שתוביל אותך להצלחה. ד"ר גרי טריגר פסיכולוג תעסוקתי
סגור