פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שלום, אני סיימתי לפני כשנה תואר שלישי במיקרוביולוגיה. מאז לא מצאתי עבודה בתחום. בנוסף לכך אינני מתלהב מעבודת המעבדה הסיזיפית ומהמחקרים, בהם חוקרים פרט קטן ומאוד נקודתי (כמו איזה תפקוד של חלבון אחד מתוך כל האיבר). חשבתי על הסבה מיקצועית מכיוון שאני אוהב לעבוד עם קהל, חשבתי בהתחלה על רפואה, אולם זה נראה לי לא כל כך מציאותי וכדאי בגילי (36), גם הפסיכומטרי שלי אינו עולה על 581. לחילופין חשבתי על דיאטן קליני או על יעוץ גנטי, אולם אנשים אמרו לי שמדובר בחצי מישרה ובשכר נמוך מאוד (בשני התחומים). חשבתי גם על לימודי מידענות. אפשרות אחרת, בתחום הביולוגיה, היא לעשות קורס למישרת CRA, שיש לזה ביקוש רב, אך אינני יודע במה בדיוק כרוכה העבודה והאם אני מתאים לזה. אני טיפוס מתלבט מטבעי... אשמח על תשובתך המהירה והמפורטת לגבי ההתלבטויות והאפשרויות השונות, תודה בעז
אפרת יצחקי רבינוביץ | 08:23  07/02/08
הי בעז אני מציעה לך לשוחח עם אנשים מתחומך כדי להכיר את האפשרויות השונות בתחום. לגבי CRA ישומים קליניים, אכן יש ביקוש רב, זהו תחום דינמי המצריך ידע בתחום הכימיה ובאמצעות קורס תוכל להשתלב בתחום. לגבי דיאטן קליני, אני חושבת שכמו בכל תחום, אם אתה טוב, מקצועי ויודע לשווק עצמך היטב, אפשר לעבוד בתחום במשרה מלאה. לגבי יעוץ גנטי- אין לי מידע. מה לגבי הוראה במכללות ואוניברסיטאות שהרי יש לך תואר דוקטור? תוכל גם להוביל מסטרנטים במחקר אם זה מעניין אותך. השאלה אם הנטיה שלך היא יותר טיפולית? עיסקית? או חקרנית? ולבירור מקיף יותר מציעה לך לפנות ליעוץ מקצועי אצל פסיכולוג תעסוקתי. בהצלחה
סגור