פורום לימודי שוק ההון

בהנהלת: יניר כתב  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו לקבל מענה לשאלות הנקרות בדרככם ללימודי שוק ההון: מה בדיוק לומדים? איזה תעודה מקבלים? מה הם ההתמחויות בתחום? מה מצב שוק העבודה? כל זאת ועוד בפורום שוק ההון

יניר כתב

מרצה במכללת אפיק פיננסים, רואה חשבון, סוחר כעשר שנים במניות ומטח

שלום למנהל הפורום ולכולם! סליחה מראש שזה ארוך, אודה אם תקראו עד הסוף תודה. אני בחור בן 27 אוטוטו. סיימתי לפני מס' חודשים תואר ראשון בכלכלה ומינהל עסקים במרכז האוניברסיטאי אריאל. במהלך הלימודים לא עבדתי במשרה מסויימת שקשורה לתחום, ולכן אין לי נסיון בתחום. בתום הלימודים חיפשתי עבודה בתחום, אך לא הצלחתי למצוא עד היום. לכן המשכתי לעבוד בסתם עבודות עד לפני חודש. בעבודה האחרונה עשו לי בעיות ולא שילמו שכר. כעת איני עובד. חשבתי אולי להמשיך לתואר שני במתמטיקה פיננסית בבר אילן - זהו תחום חדש-השנה זה המחזור השני (אגב התקבלתי כבר, אך אני יכול להתחרט). רציתי לשאול מה אתם חושבים על התחום הזה מכל הבחינות. האם זה טוב, זה כדאי, האם זה ישפר את סיכויי במציאת עבודה טובה ומכובדת כמו שתמיד שאפתי? עליי לציין שאני לא מתאים לניהול ואני גם לא רוצה.אופי העבודה שאני מחפש היא יותר ריאלית - מתמטית - משרדית, שלא כרוכה בלהרצות או באינטרקצייה שיווקית או מכירתית .אין לי את האופי הזה. אני יותר ביישן, שקט ואין לי יכולת דיבור מפולפלת. אני לא פלפל בכלל. או שאולי התחום שלמדתי לא מתאים לי בכלל מבחינת האופי שלי, ומצד שני אני גם לא יודע מה כן. מה שאני כן יודע זה שאני יותר ריאלי (לא מצויין, אבל עם גישה לזה) מאשר הומני שזה ממש ממש לא! בתואר סבלתי מאוד מקורסים הומניים שהיו ומאוד! או שאולי לא להמשיך תואר שני ולהתחיל תואר בתחום אחר - לא יודע. אני די מיואש ומתוסכל הרגשה כזאת שאולי סתם ביזבזתי 3 שנים. אני יודע שזה ידע, אך עם ידע לא קונים במכולת. תמיד היה לי חשוב שאני אלמד ואצליח לקבל עבודה מכובדת וכמובן מכניסה יפה, אבל יותר חשוב לי הסטטוס ורק בסוף השכר. אודה לכם מאוד אם תענו לי להודעה, כי אני כבר לא יודע מה לעשות זה מאוד חשוב לי תודה רבה, ערן
מנהל פדגוגי | 09:31  13/05/09
ערן שלום, הבעיה שאתה מעלה כאן אינה קשורה ללימודים כאלה או אחרים אלא ליכולת התקשורתית שלך עם הסביבה. בכדי שתוכל להשתלב טוב יותר בחברה המודרנית יהיה עליך לחזק דווקא חולשה זו. אני אפתיע אותך בלינק שבטוח לא חשבת עליו אבל אם תנסה כיוון שונה זה אולי תגלה עולם חדש... נועם.
ערן | 15:00  13/05/09
נועם שלום! תודה על התייחסותך. אני הייתי כבר בטיפולים שונים ומגוונים החל משיחתיים, תרופתיים, סדנאות לתקשורת חלקם במסגרות פרטיות. וכלום לא עזר לי עד כה-כלום! אני כבר מתוסכל מאוד ובדיכאון, אני גם לא עובד כרגע. אני מרגיש שלמדתי תואר לחינם אם אני לא מצליח לעבוד בזה ולהגיע למשהו. אני כבר לא יודע מה לעשות. בכל אופן אני מודה לך, ערן
סגור