פורום לימודי שוק ההון

בהנהלת: יניר כתב  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו לקבל מענה לשאלות הנקרות בדרככם ללימודי שוק ההון: מה בדיוק לומדים? איזה תעודה מקבלים? מה הם ההתמחויות בתחום? מה מצב שוק העבודה? כל זאת ועוד בפורום שוק ההון

יניר כתב

מרצה במכללת אפיק פיננסים, רואה חשבון, סוחר כעשר שנים במניות ומטח

איתי | 05:01  23/09/08
שלום, אני בעל תואר ראשון בכלכלה וניהול של האוניברסיטה הפתוחה בהצטיינות (88). בנוסף אני מתכנן ללמוד GMAT ובעקבותיו גם MBA. אני יחסית צעיר (23), ואני מעדיף להתמקד בתחום שהפוטנציאל בו הוא רב. במה היית ממליץ לי לבחור ? בתחום ההשקעות או בתחום הפנסיוני ? חשוב לציין שההתלבטות שלי היא מכיוון שתחום הייעוץ הפנסיוני הוא חדש יחסית ואם אהיה טוב אני אוכל להגיע לרמות ניהוליות בכירות בזמן קצר יחסית, אבל מצד שני, אני סוחר בשוק ההון כ- 3 שנים ואוהב את התחום.. מה עליי לעשות ? לתשובתך אודה
מנהל פדגוגי | 15:18  23/09/08
איתי שלום, מכיוון שהלימודים מאוד דומים ואפילו חופפים רוב הזמן, עצתי אליך היא לעשות את שניהם. אנשים נוהגים לעבור מתחום לתחום אחת למספר שנים ומכיוון שהתחומים הללו מאוד דומים שווה לצבור ניסיון שטח וניהולי בשניהם. בברכה, נועם.
על ההבדלים בין שני המקצועות? כלומר, בתכל'ס, מה העבודה?
אם אני משווק את קרנות הנאמנות שלהם או את תעודות הסל, אז אני משווק השקעות. אבל אם אני משווק את קופות הגמל שלהם או קרנות הפנסיה, אז אני משווק פנסיוני. אם יש לי רישיון כפול, אני יכול גם לשווק תעודות סל וגם לשווק קרנות פנסיה. כלומר - העבודה היא כמעט אותו עבודה, רק המוצרים עצמם משתנים כאשר בשיווק השקעות מדברים יותר על מוצרים בורסאיים ובשיווק פנסיוני מדברים יותר על מוצרים פנסיוניים. מכיוון שזה ממש דומה, רוב הבחינות הן משותפות.
סגור