פורום לימודי שוק ההון

בהנהלת: יניר כתב  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו לקבל מענה לשאלות הנקרות בדרככם ללימודי שוק ההון: מה בדיוק לומדים? איזה תעודה מקבלים? מה הם ההתמחויות בתחום? מה מצב שוק העבודה? כל זאת ועוד בפורום שוק ההון

יניר כתב

מרצה במכללת אפיק פיננסים, רואה חשבון, סוחר כעשר שנים במניות ומטח

ליאור | 11:07  06/08/08
שלום רציתי לשאול איזה תואר הכי כדאי לעשות על מנת להשתלב בעבודה בשוק ההון , תואר בניהול או תואר בכלכלה
מנהל פדגוגי | 11:49  06/08/08
ליאור שלום, אפשר לשלב בין השניים ולעשות תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במינהל עסקים עם התמחות במימון. חשוב לקו"ח שבמהלך הלימודים תמצא איזה תפקיד קטן באיזה מוסד פיננסי. חשוב לראיון העבודה שבמהלך הלימודים גם תתנסה בעצמך בבורסה ותוכל להביא דוגמאות וחוויות מהשטח. בברכה, נועם.
ליאור | 16:11  06/08/08
התחלתי לימודי כלכלה בבן גוריון וסוננתי החוצה בגלל קורס מקרו ויש לי אפשרות להמשיך במסלול ניהול באוניברסיטה או להמשיך בכלכלה במוסד אחר ..ואני יודע ששוק ההון זה הכיוון שלי ויש לי ידע מהתנסות בבורסה נכנסתי למסלול כלכלה כי חשבתי שזה יתן לי עדיפות בשוק העבודה בתחום ..אבל יותר מאוחר התברר לי שזה לא בהכרח נכון ויש טוענים שעדיף ללמוד ניהול ..יש לציין שאני יכול להמשיך ללמוד כלכלה אבל לא באוניברסיטה אלא במוסדות אחרים ש"נחשבים" פחות
מנהל פדגוגי | 17:09  06/08/08
אני מבין. חבל שלא ניתן לעשות שוב את הקורס שהפריע לך להמשיך בכלכלה במוסד הנחשב. אולי באמת אפשר ללכת יותר לכיוון של ניהול אבל לבחור קורסים כלכליים. בגדול, זה די דומה. אני הלכתי איפה שיש יותר בחורות אבל אתה לוקח את העניין יותר ברצינות ממני. אולי זה טוב...
ליאור | 18:54  07/08/08
יש לי חברה אז העניין של הבחורות ירד מהפרק )-: אבל נחזור רגע לנושא ..אתה יודע להגיד לי מנסיונך האם כדאי לי לבחור במוסד אחר פחות נחשב בלימודי כלכלה או לנסות להמשיך בניהול באוניברסיטה ואכן כמו שתכננתי להתמחות בקורסים כלכליים (מימון וכו) ..האם יש עדיפות לבוגרי כלכלה על ניהול בתחום של שוק ההון (יועצי השקעות וכו )..כי להיות כלכלן זה לא המקצוע בעדיפות 1 אצלי. תודה מראש
מנהל פדגוגי | 11:19  11/08/08
מנסיוני אני יכול להגיד לך שממש לא חשוב היכן למדת ומה. קו"ח שלך צריכים להיות ברורים ומסודרים וחייבת להיות כימיה עם המראיין. יצא לי בחיים לראיין כמה מאות (או אלפי) אנשים. הרבה פעמים החלטתי אם לקבל או לדחות את המועמד בחלקיק שניה שהוא נכנס אלי לחדר לראיון. כל העניין הזה של "מקום נחשב" זה קטע שיווקי. אז נכון שנחמד לראיין אנשים שלמדו באותו מקום כמוך וזה שובר קצת את הקרח ונותן אווירה נינוחה יותר אבל זה לא כזה משמעותי. חיוך, מחשבה חיובית וכימיה. זה מה שבאמת צריך. בכדי להגיע לראיון צריך קו"ח מתאימים. נגיד שמחפשים כלכלן אז כדאי שיהיה כתוב שלמדת כלכלה. נגיד שמחפשים עתודה ניהולית, אז כדאי שיהיה כתוב שלמדת מינהל עסקים או שיש לך ניסיון קודם בניהול. פשוט יש להתאים את הקו"ח למשרה ולהגיע בזמן לראיון עם בגדי א' וחיוך. מבחינת יועצי השקעות - יש עדיפות לתואר רלוונטי שמעניק פטורים, אפילו אם הוא נלמד נגיד בירדן.
ליאור | 12:03  12/08/08
תודה רבה רבה על התגובה,עזרת לי יותר ממה שנדמה לך.כל טוב לך ..
סגור