פורום לימודי שוק ההון

בהנהלת: יניר כתב  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו לקבל מענה לשאלות הנקרות בדרככם ללימודי שוק ההון: מה בדיוק לומדים? איזה תעודה מקבלים? מה הם ההתמחויות בתחום? מה מצב שוק העבודה? כל זאת ועוד בפורום שוק ההון

יניר כתב

מרצה במכללת אפיק פיננסים, רואה חשבון, סוחר כעשר שנים במניות ומטח

פמסון בועז | 09:23  06/06/08
לפניי כחודש וחצי נכנסתי למנייה בוולסטריט (SOLF ) ולאחר שנכנסתי בלונג בתקווה לעליות אני עוקב אחריה והיא סגרה בירידה של 1.5% - למחרת קיוויתי שיבוא השינוי המיוחל שהריי היו לה מספר ימים של עליות פנטסטיות לפני שנכנסתי אבל הייתה עוד ירידה של 2% בקיצור אני מתקרב לסטופ שלי יום למחרת היא החזירה לי את הכסף שלי 3.5%+ ויצאתי אמרתי לה שנחמד מאוד שהיא החזירה לפחות תודה תודה נפרדנו כחברים לאחר שבוע נכנסתי אלה שוב ובדיוק דפקה לי יומיים כסף וביום השלישי החזירה לי בדיוק מפתיע את מה שלקחה ויצאתי, טוב פתאום כאשר אני בחוץ היא פרסמה דו"ח מדהים עברה את כל הציפיות בקלות חבל על הזמן רק מילים טובות , לקחתי אומץ של בת יענה נכנסתי מייד למחרת הדוח מנפתי כפול כל מה שאפשר ונרגעתי הייתה לי ,תחושה טובה שאני מכין בצק שמרים שתכף אני יחזור לקערת בצק השמרים והוא יתפח והבצק יגלוש על כל המטבח ,הייתי צריך לצאת לשש שעות של סידורים ,כיביתי את המחשב הריי אין מה לדאוג עם דוח כזה צריך רק לתכנן מה לעשות ברווחים שמתי שמיכת פיקה על המסך של המחשב שהבצק יהיה חם ככל האפשר שה לא יפסיק לטפוח , בדרך ברכב עשיתי את הטעות הראשונה סיפרתי לכל הילדים שלי לאשתי ולחמתי איזה מלך ערס וממולח אני שנכנסתי מייד אחרי דוח ומנפתי כפול את כול התוכניות חסכון של כל הילדים ,איזה גאון אני לבטח ייקחו אותי לראיון בתוכניות כלכלה בארה"ב רק לשאול אותי איך אני עושה את זה , וכל הילדים שאלו אם אפשר לקנות את הג'ינסים עם המותגים הכי מפוצצים .... שלפתי את הכרטיס אשראי ..זרקתי להם אותו על הפנים, איפה שגאידמק קונה שמה תקנו , אם אתם כבר יכולים לנחש אחרי חמש שעות חצי שעה לפניי הנעילה אני נכנס למחשב אחרי שכול הדרך אני מתרברב פותח את הצג מוציא את השמיכה ..... ואני רואה שהמנייה צנחה 23% - ואני ממונף באימאימה שלי עד העצם ..בערך 70% מהתיק נמחק ...כולם בבית צועקים לי נו...מה עם המנייה ...?? אני התחלתי תוך שניות להזיע בין הביצים ..ועניתי להם א....א....כלום לא עלה לא ירד ..אם הייתי מחובר למכונת אמת היא הייתה מעלה עשן וגיצים זיקוקי דינור של יום העצמאות הייה יוצא ממנה חמתי מכניסה את הראש שלה לתוך המסך ( אישה נחמדה מאוד בת 72 מרוקאית הדוקה שאם התמימות הייתה מחלה כואבת היא מיזמן הייתה מתה מהרעלת אקמול ) מסתכלת על גרף הנרות היפנים ואומרת איזה יופי מלא מקלות אדומים ,ואז חמתי שואלת תגיד בועז בבורסה רק מרוויחים ??עניתי לה לא לפעמים גם מפסידים , אז היא ענתה לי מה הם לוקחים את הכסף שלכם ומפסידים אותו לפעמים זה לא טוב זה גזל תסביר להם שאתם זוג עם ילדים .. הם לא יעשו דבר כזה , אני הייתי בשוק של החיים שלי והתוכנית המטומטמת ביותר בחיים שלי עבדה , אני החלטתי שאני מעכשיו חושב כמו חמתי ואני נשאר בנייר עד שהם מחזירים לי את הכסף שלי ... נו ומה קרא אחרי חודש וחצי המנייה החזירה לי את הכסף ואפילו לפניי שיצאתי לקחתי לה עוד 100 דולר יצאתי ועשיתי לה אצבע משולשת על המסך סיכום . אני אהבל נוראי . הרווחתי 100 דולר אחרי התעללות נפשית של חודש וחצי שכל יום אני פותח את המסך ולוחש תחנונים ותפילות לנייר שיחזור מה שהכי מצחיק בסיפור שקיבלתי את הכסף חזרה ולמדתי להיזהר , ומה שאני בטוח יודע , שאני לא יודע .. מה תעשה מנייה ומתי ידידכם פמסון בועז
סגור