פורום לימודי שוק ההון

בהנהלת: יניר כתב  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו לקבל מענה לשאלות הנקרות בדרככם ללימודי שוק ההון: מה בדיוק לומדים? איזה תעודה מקבלים? מה הם ההתמחויות בתחום? מה מצב שוק העבודה? כל זאת ועוד בפורום שוק ההון

יניר כתב

מרצה במכללת אפיק פיננסים, רואה חשבון, סוחר כעשר שנים במניות ומטח

קרן | 17:58  02/12/07
שלום, האם תואר שני במנע"ס מימון נותן רקע על שוק ההון? מה ניתן לעשות עם תואר שכזה ללא תואר ראשון פיננסי? האם אפשר להשתלב בבית השקעות / בנק? ואולי להשלים ליועץ השקעות? אני יודעת שיש פורום למנע"ס, אך תשובתה שאהפוך לחשבת / מנהל כספים כלל לא נכונה...
אייל רביב | 13:01  03/12/07
שלום לא ולא אנא צייני מהוא התואר הראשון שלך לפי זה אני יוכל לכוון אותך בדיוק לאיזה כיוון בשוק ההון רצוי שתלכי
קרן | 11:27  04/12/07
היי, אני עומדת לסיים ביוטכנולוגיה אבל העבודה בזה היא במפעל ולא מושך אותי...גם אין קידום והשכר לא משהו.. לא איכפת לי להשתלב נניח בבנק, כי ראיתי שמגיסים אקדמאיים ואני יודעת שעם הזמן מקדמים. אני רוצה ללמוד משהו כדי שאוכל להתקדם בתפקידים בבנק או בבית השקעות, לכן חשבתי על מנע"ס מימון תואר שני... השאלה אם זה שווה משהו ללא תואר ראשון, במה אוכל לעסוק? אולי עדיף כבר תואר ראשוןכלכלה, אבל זה יקשה עלי לשלב עבודה ולימודים וגם יותר עמוס... יש לך רעיון? או ששום דבר לא נראה מבטיח...
זה לא נכון שתואר ראשון בכלכלה ותואר שני במימון חוסך לי את הצורך בקורס למנהל תיקי השקעות??
אייל רביב | 12:28  06/12/07
שלום לא זה רק נותן פתור ממקצעות היסוד כלכלה חשבונאות מימון ,את הבחינות המקצועיות חייבים לעשות
אני מבין שאני צריך לעשות את הבחינות... אך האם החומר שנילמד במימון נותן לי את הידע המספיק כדי לגשת לשני המבחנים האחרים??
אייל רביב | 14:08  09/12/07
שלום לא אתה צריך ללמוד בתואר כל נושא של הבחינות לחוד
המבחנים? לפחות חלק מהחומר לייעוץ השקעות?
אייל רביב | 14:56  24/12/07
שלום אם אתה לומוד קורס בניתוח נירות ערך רק אז אתה לא צריך ללמוד קורס נוסף לכן בתואר השני התמחות במימון אתה צריך ללמוד קורס בשם ניתוח נירות ערך(מקצועית א) ניהול תיקי השקעות(מקצועית ב) כאשר תילמד קורסים אלו תוכל לגשת לבחינות המקצועיות לרשות ללא מורא
אייל רביב | 12:31  06/12/07
שלום יש לך יתרון ןאת צריכה לנצל אותו עליך ללמוד תואר שני התמחות מימון לאחר מכן להשתלב בקרנות הון סיכון ,שמשקיעות בחברות ביטו טק או לעבוד בשוק ההון בסיקור החברות שהן ביו טק
קרן | 18:04  06/12/07
תודה, כלומר, מספיק ללמוד את התואר , אני לא חייבת להוציא רישיון של יועץ השקעות למשל? ושאלה נוספת, עד כמה להערכתך זה ריאלי להשתלב בעבודה עם תואר שני שכזה? אני לא אוכל להיות אנליסטית נכון? חג שמח
אייל רביב | 14:06  09/12/07
שלום כן מספיק ללמוד את התואר וכן את יכולה לעבוד כאנליסטית
טובה, הקריה האקדמית | 11:06  10/12/07
עם לימודי התמחות במימון ושוק ההון, ניתן להשתלב בפעילות מקצועית בתחום המימון במגזרים שונים: חברות השקעות, המערכת הבנקאית, ייעוץ השקעות, משרד האוצר, חברות ייעוץ ואנשי מימון בחברות מובילות. בהצלחה, טובה, הקריה האקדמית אונו
תודה, אני יודעת תאורטית מה ניתן לעשות עם התואר, החשש הוא מה ניתן לעשות עם התואר הנ"ל כאשר תואר ראשון לא פיננסי, אני לא רוצה עוד תעודה. לא איכפת לי להשתלב בבנק, בית השקעות בתפקיד כלשהו או להיות אנליסטית, יועצת השקעות וכו'... השאלה עד כמה זה יהיה עבורי פרקטי??? ואשמח לדעת אם יש אנשים שהצליחו לעשות הסבה שכזו??? תודה רבה
סגור