פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

היי , רציתי לקבל עצות/הסברים/הכוונות בנושא הסבה להוראה ממהנדס תעשייה וניהול, אני מהנדס תע״נ עם ניסיון של 4 שנים בחברות הייטק , אשמח לקבל הכוונה בנוגע להסבה להוראה, אני מעוניין להסב למורה מקצועי, בתיכון, מה אפשרי בתחום שלי , או יותר נכון, מה התחום שהכי יתאים לי ? מה השכר הצפוי בממוצע? היכן עדיף ללמוד ? כמה זמן זה? האם ניתן ללמוד עם עבודה? כמורה , לאחר ההסבה, מהן שעות הדרושות ברמה השבועית בממוצע? אשמח לכל עזרה, המלצה, הכוונה בעניין תודה לכל העוזרים! בר
מנהלת פורום לימודי חינוך | 08:56  30/09/15
בר שלום ותודה על פנייתך. תכנית הסבת אקדמאיים להוראה מכשירה בוגרי תואר ראשון להוראה בתחומים: גיאוגרפיה, אזרחות ודמוקרטיה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, אנגלית, חינוך חברתי קהילתי (חינוך בלתי פורמאלי), לשון עברית, מקרא, תקשורת, ביולוגיה, מתמטיקה, פיזיקה, היסטוריה, ספרות, מדעי המחשב, מחשבת ישראל, ערבית. ככל שתבחר במקצוע קרוב יותר לתחום ההתמחות שלך תחוייב בפחות השלמות ומשך הלימודים יהיה קצר יותר. השאלה לאיזה תחום אתה מתחבר יותר. לרוב, המסלול נבנה באופן פרטני לכל סטודנט בהתאם לכמות ההשלמות שלו ובהתאם לצרכיו ולצורכי המערכת כמובן שישנה הכרה בקורסים שכבר למדת. עבודה בתחום ההוראה, כמו בכל תחום אחר, משתנה בהתאם למספר גורמים (עיתוי חיפוש המשרה, מקום מגורייך, היצע וביקוש ועוד) ולכן קשה לומר באופן חד משמעי מה יהיה כשתסיים את לימודיך. קיימים מספר מוסדות אקדמיים טובים בהם ניתן לעשות הסבה להוראה - אני ממליצה לך ליצור קשר עם מספר מוסדות ולבחור במוסד שנראה לך ביותר על פי הקריטריונים שחשובים לך - קרבה גיאוגרפית, איכות צוות הוראה, איכות סטודנטים, סיוע במציאת עבודה עם סיום התואר, מוניטין בשדה החינוכי ועוד. לגבי שעות העבודה והשכר- אני ממליצה לך לפנות לאתר של משרד החינוך בו יש טבלאות שכר ושעות מפורטות, שכר של מורה מושפע ממספר פרמטרים: ותק, אחוז משרה, ותוכנית קידום, כגון אופק חדש ועוז לתמורה. מקווה שעזרתי, שיהיה בהצלחה! לשאלות נוספות, אשמח לעמוד לרשותך בפורום זה, רוית - מכללת אורנים
סגור