פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

אביה לוי | 10:50  18/08/15
שלום רב, אני בעלת תואר ראשון המנהל ומדיניות ציבורית. זה אומנם לא תואר המתקשר להוראה אך אני מעוניינת לעסוק בתחום ההוראה. המטרה העיקרית הינה הוראה מתקנת/ חינוך בלתי פורמלי משהו שיאתגר את העשייה שלי יותר מביה"ס רגיל? האם יש לך עבורי נקודת כיצד לעשות זאת ואיפה לומדים תנאים וכדו? אשמח לתשובה=] תודה .
מנהלת פורום לימודי חינוך | 12:36  20/08/15
אביה שלום ותודה על פנייתך. תכנית ההסבה להוראה מיועדת לאקדמאים מכל תחום המעוניינים בתעודת הוראה. מאחר ולא לומדים מנהל ומדיניות ציבורית בבתי הספר, בכל מקצוע הסבה שתבחרי תצטרכי להשלים קורסים בתחום הדעת שתבחרי ללמוד בנוסף ללימודי החינוך. ישנם תחומי דעת רבים מהם ניתן לבחור: ביה"ס יסודי: ספרות, הוראת מדעי הטבע והסביבה, מקרא, חינוך מתמטי, לשון עברית, אנגלית. ביה"ס על -יסודי: גיאוגרפיה, אזרחות ודמוקרטיה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, אנגלית, חינוך חברתי קהילתי (חינוך בלתי פורמאלי), לשון עברית, מקרא, תקשורת, ביולוגיה, מתמטיקה, פיזיקה, היסטוריה, ספרות, מדעי המחשב, מחשבת ישראל, ערבית. הוראה מתקנת לא נלמדת במסגרת לימודי ההסבה אלא במסגרת לימודי תעודה. כך גם החינוך הבלתי פורמלי שכן תכנית הסבה מיועדת למי שרוצה לקבל תעודת הוראה ולעבוד במשרד החינוך ההרשמה לחלק מהתכניות ההסבה שציינתי כבר סגורה, אני ממליצה לך לפנות בהקדם למספר מוסדות חינוך והוראה ולבחור במוסד שנראה לך ביותר על פי הקריטריונים שחשובים לך כגון- קרבה גיאוגרפית, איכות צוות הוראה, איכות סטודנטים, סיוע במציאת עבודה עם סיום התואר, מוניטין בשדה החינוכי ועוד. לשאלות נוספות, אשמח לעמוד לרשותך בפורום זה, רוית - מכללת אורנים
סגור