פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

היי, יש לי תואר ראשון בפסיכולוגיה וקרימינולוגיה וכרגע אני מתכננת לעשות תואר שני בייעוץ חינוכי. הבנתי שמשרות הייעוץ בבית הספר הינן מוגבלות וכי אין הרבה דרישה לכך. האם יש דברים נוספים שאפשר לעשות עם ייעוץ חינוכי מעבר משרות הייעוץ בבתי הספר? תודה רבה, עינת
מנהלת פורום לימודי חינוך | 13:53  25/06/15
עינת שלום ותודה על פנייתך בישראל קיים צורך ביועצים חינוכיים מיומנים בכל מערכת החינוך, כיום, היצע העבודה המירבי נמצא בבתי הספר. מציאת העבודה לעיתים איננה קלה, אך זה קורה כמעט בכל תחום וישנם גורמים שונים המשפיעים על כך, כמו עיתוי חיפוש העבודה, מקום המגורים וכמובן היצע וביקוש. על מנת ללמוד לתואר שני בייעוץ חינוכי תצטרכי לעבוד כמורה לפחות 3 שנים ולצבור ניסיון. אני ממליצה לך להתחיל בלימודי הסבת אקדמאים להוראה על מנת לקבל תעודת הוראה ואז לאחר צבירת הניסיון להמשיך ללימודי ייעוץ חינוכי. חשיבות הניסיון ותעודת ההוראה היא גבוהה היות ובתור יועצת חינוכית תצטרכי לייעץ לתלמידים, להורים ולמורים מתוך ניסיונך וראיית המערכת הכוללת ולכן ניסיונך כמורה הכרחי וחיוני מאוד. לשאלות נוספות, אשמח לענות בפורום זה, רוית- מכללת אורנים
סגור