פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

שלום, אני בוגרת תואר ראשון במדעי החברה ורוצה לעשות הסבה להוראה. פניתי לכמה מכללות בירושלים ( אזור מגוריי ) ואני מתלבטת אם ללכת על כיוון של יסודי והתמקצעות בתחום או ללמוד הוראה לעל יסודי + חטיבה עליונה באזרחות. הבנתי שאזרחות נלמד בחטיבות + על יסודי וזה מקצוע נדרש. האם באמת המער' צריכה מורים באזרחות? ושאלה 2 - האם ללכת על כיוון יסודי או על יסודי כי הבנתי שאם לומדים לעל יסודי אפשר ללמד גם ביסודי ולא להיפך אז מרוויחים פה בעצם לא? בנוסף התלבטות נוספת, אני ב"ה צריכה ללדת בספ' והלמודים מתחילים באוק'. חבל לי לפספס שנה או להתחיל במסט' ב' השאלה אם אני יסתדר עם הכל ביחד, אם זה לא תובעני מידי.? והאם השכר בעל יסודי יותר גבוה מיסודי בהנחה שאני אמא? האם אחרי שנת הלימודים הזו אני יכולה להיכנס לבי"ס וללמד ( כאילו שנת סטאז' ) אני מצטערת על שטף השאלות אני מתחבטת הרבה זמן בנושא של ההוראה אבל רוצה לעשות את ההסבה כמו שצריך ולא להתחבט ולהתחרט על מסלול כזה או אחר. אני גם יודעת שזה התחום שאני רוצה אז הלהט שלי הוא בכיוון הנכון. תודה על המענה רותם
1. צריך מורים באזרחות אולם זה בד"כ לא ממלא משרה מלאה וכדי להתמחות בעוד מקצוע 2. רשמית - גם ליסודי חובה לעשות תעודה מתאימה, אולם בשטח, בגלל המחסור. לעיתים ניתן ללמד גם עם תעודה של על יסודי 3. זה תובעני, אבל רבים מסתדרים. בררי כי יש לך סידור מתאים לילד ושיהיה בשעה טובה 4. עד ההסכם החדש השכר בעל יסודי היה זהה ליסודי אולם תנאי המשרה ואפשרויות הגמולים היו גבוהים יותר בעל -יסודי
סגור