פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

מורן חן | 21:39  09/04/09
מתי יצמצמו את מספר התלמידים בכיתות?? הבנתי שנושא זה הועלה כבר בעבר ע"י ארגון המורים וקיבל אישורים, אך לא הושם.. מישהו יודע מה קורה עם זה??
שני צור | 11:34  10/04/09
זה גם נידון במסגרת אופק חדש, אבל כידוע במערכת החינוך הכל זז מאוד לאט....
אורית ששון | 14:07  10/04/09
הפחתת מספר התלמידים בכיתה זהו הישג של ארגון המורים ולא של אופק חדש. בקשר לשאלה למה זה לא מיושם אני לא יודעת לענות לך אולי יושבים אנשים בממשלה שלא באמת רוצים לשפר את מערכת החינוך, אני מקווה שגדעון סער אכן יעשה משהו בנושא ויישם את ההסכמים שנחתמו עם רן ארז
לא צומצמו מספר הילדים בכיתות... מה שכן יש את השעות הפרטניות שאופק חדש ייסדה במערכת והן מאפשרות לתת קצת יותר יחס אישי ולקבל יחס אחר בחזרה. אבל חוצמזה, עדיין אותם 40 ילד בכיתה ועדיין אותו הקושי.
אורית ששון | 17:36  11/04/09
למורים אין כל רצון להצטרף לאופק חדש ככה שאני לא רואה פה משהו שיגרום לשינוי ויחס מיוחד שהתלמידים יקבלו, בסה"כ ברגע שלא טוב למורים זה משפיע גם על התלמידים ולכן זה הכרחי לבטל את אופק חדש
כמו שאמרו כאן לפני, מורים רבים (רבים מדי) לא רוצים להצטרף לרפורמה הזו והיא למעשה אף נכפת עליהם דרך איומים שונים כמו פיטורים וכו'. בנוסף הרפורמה פוגעת בזכויות פנסיוניות רבות של המורים ובשעות עבודה וזכויות רבות. אין ספק שהרפומה הזו היא אסון וצריך לעשות הכל כדי לשנות אותה.
באופק חדש לפי שרשור התגובות כאן מלבד אמירות עמומות על פגיעה בזכויות. עד כמה שאני הבנתי זכויותיהם של המורים הוותיקים נשמרות וכן נעשה מאמץ של גיוס כוח אדם חדש למערכת. חבל שארגון המורים טרם הניח את האלטרנטיבה שלו על השולחן...
אורית ששון | 15:01  15/04/09
"השגיו של רן ארז - אציין כמה מהשגיו של רן ארז: - הפחתת מספר התלמידים בכיתה למקסימום 30 תלמידים החזר שעות לימוד שקוצצו - הוגדלו מכסות הפרישה המוקדמת לפורשים , שיפור זכויות פנסיה - פדיון ימי מחלה: הפדיון יינתן גם למורים שפרשו לפנסיה מוקדמת והם ממשיכים לעבוד אצל מעסיק אחר - העלאת שכרם של מעריכי בחינות בגרות - המורים יקבלו תשלום ריאלי על פי דרגתם והוותק שלהם, על כל פעולה שיעשו עם התלמידים בעלי לקויות למידה "
מיטל חזן | 19:00  15/04/09
לא נכון לומר שארגון המורים ורן ארז אינם בעלי הישגים, אכן זהו אחד מהישגי ארגון המורים אך כיום הוא עוד לא מיושם כי ממשלת ישראל מפרה משום מה את ההתחייבות השלטונית ובעקבות זה הנושא נידון כרגע בבית המשפט. בוא נקווה שגדעון סער יקח את העניינים לידיים בזכות רן ארז וכך נוכל לראות שינוי דרסטי כבר במהלך שנה הבאה
קלריטה | 16:06  16/04/09
רן ארז פעל, פועל ויפעל למען המורים ככול שידרש. השגיו בהחלט נהים לאור המכשולים והמחסומים שמשרד החינוך והאוצר הציבו לו עד עכשיו והוא לעולם לא ויתר או נשבר וכולי שמחה שכנראה הפעם הוא זוכה לפרטנר טוב בדמות שר החינוך החדש שיצעד איתו בחזינו.
הישג שלא מיושם הוא לא הישג. אופק חדש היא הישג. עוז לתמורה נפחתה את נשמתה לאחר שנה אחת בלבד, לכן קצת מגוחך לקרוא לזה הישג. עם הסכמים שתולים על הקיר לא מקדמים את מעמד המורים
אורית ששון | 18:27  17/04/09
אתה בטוח שאתה במערכת החינוך? איזה מן הישג זה שזה רק פוגע במורים?
תקראו לילד באיזה שם שאתם רוצים.. אופק, עוז, לא רלוונטי. מה שרלוונטי כאן זה שרן ארז פעל רבות בתחום החינוך בשנים האחרונות וכמדומני אין מורה שלא מכיר בפעילותו הרבה. הוא פועל למען זכויות המורים, ואף מגן נגד כפיית הרפורמה.. שלא נדבר על הישגיו הרבים של ארגון המורים כגון זכויות הפנסיה, הפחתת מס' התלמידים בכיתה ואף מכסות הפרישה המוקדמת שהוגדלו בזכותם. כך שצריך לדייק בדברים..
סגור