פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

אורית | 10:02  07/10/08
שלום שני,אני בעלת תואר ראשון במדעי החברה ומעוניינת לעשות הסבה לתחום הטיפולי -ליקויי למידה /אבחון דידקטי הבנתי שלהתקבל לחוגים כאלו צריך ניסיון של 5 שנים בחינוך המיוחד ,אך יש לי חשש שבסטאג' בחינוך המיוחד יפנו אותי לעבוד עם סובלים מאוטיזם /פיגור וכו' כי יהיה לי קשה להתמודד מול מקרים כאלו...מה עלי לעשות ? הבנתי שבאוניברסיטה יש תואר שני בלקויות למידה אך מאד קשה להתקבל... מצפה לתשובה תודה
שלום לך, כל תחום החינוך המיוחד הינו תחום הדורש תעצומות נפש ויכולות גבוהות. אני בטוחה שלאורך הקריירה שלך תצטרכי להתמודד עם מקרים שלא תמיד נוחים. אני ממליצה לך לברר במכללת אחוה יש מגוון תכניות ללימודי תעודה והשתלמויות למורים ולבעלי תפקידים במערכת החינוך כמו: אבחון דידקטי, תראפיה באמנויות, עריכה לשונית, ניהול גן , גישור - הכשרת והסמכת מגשרים מקצועיים. שווה לך לבדוק שם ולקבל תשובות לשאלותייך
שני צור | 09:34  08/10/08
לאבחון דידקטי יש צורך בתעודת הוראה בחינוך המיוחד, וההתנסות המעשית שלה כוללת גם עבודה עם ילדים בעלי פיגור וכד'. זאת, משום שהתעודה מקנה לך אפשרות ללמד את כל אוכלוסיות החינוך המיוחד. עם זאת, יש לזכור כי העבודה המעשית בהסבות נמשכת שנתיים בלבד ולא כולה מתמקדת בילדים עם פיגור. את הסטאז' והמשך העבודה שלך בחינוך המיוחד תוכלי את לבחור בעצמך. לא תצטרכי לעבוד עם אוכלוסיות שאת לא רוצה. התואר בלקויות למידה אינו בהכרח מקנה תעודת מאבחן מטעם משרד החינוך, ויש לוודא זאת במקום בו את רוצה ללמוד.
סגור