פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

מורה לאנגלית | 15:52  18/06/08
שלום לכולם, אני מורה לאנגלית עם ניסיון של 15 שנה במערכת החינוך. קראתי את הכתבה על המחסור במורים לאנגלית והבאת עולים חדשים ממדינות דוברות אנגלית ללמד כאן אנגלית בבתי ספר : http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/747/831.html אני מצד אחד מסכימה עם הצורך להגדיל את מספר המורים לאנגלית בארץ, אבל מצד שני אני בתור אחת שלמדה את המקצוע בארץ חושבת שהפיתרון לבעיה צריך לבוא מהציבור הישראלי. סה"כ מי שמכיר את התלמידים בארץ יותר זה המורות הצבריות, וכמו שאמרה אחת המגיבות לכתבה, מורים שבאים מחו"ל באמת יקבלו בהתחלה שוק מהילדים ויקח להם הרבה שנים לצאת ממנו ולהתחיל באמת ללמד כמו שצריך. לי יש פיתרון יותר טוב: אני עשיתי את התואר שלי בחינוך במכללת בית ברל, וכפי שידוע לי יש עוד לא מעט מוסדות לימוד שונים שמלמדים בהם לתעודת הוראה. אני חושבת שאנחנו פשוט לא צריכים לפחד מהמילה "מורה" ולא לחפש תירוצים כמו: השכר לא הולם, ומסגרת החינוך בארץ "כושלת". בזמן שלמדתי בבית ברל הבנתי כמה חשוב המקצוע הזה וכמה שזה מאתגר לעמוד מול כיתה שלמה של ילדים ולנסות ללמד אותם שפה חדשה. שפה חדשה אפשר ללמד גם בכיתה וגם בשיעורים פרטיים, מה שמבטיח רמת הכנסה בהחלט סבירה.
סגור