פורום מדעי ההתנהגות

בהנהלת: שלומי לוי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום מדעי ההתנהגות לתואר ראשון תוכלו לקבל מידע מקיף על היכן לומדים?, מהם תנאי הקבלה?, תקופות רישום, משך זמן הלימודים, סוגי התמחויות, השתלבות בשוק ועוד מידע אינפורמטיבי .

שלומי לוי

שמי שלומי לוי אני יועץ הכוונה אקדמית במסלול האקדמי המכללה למינהל. בוגר תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בלימודי משפחה.

אפרת | 15:37  03/04/08
שלום, אני מעוניינת להתחיל ללמוד במכללה למינהל מדעי ההתנהגות, אני ממש מתלבטת באיזה חטיבה לבחור, האם את יכולה לעזור, ולסכם לי בכמה משפטים על כל חטיבה- במה תתרום לי כל חטיבה.. יש ניהול, תקשורת וקרימנולוגיה נכון? תודה רבה על העזרה אפרת
מירב טוליאן | 09:27  06/04/08
שלום אפרת אכן בתואר במדעי ההתנהגות במכללה למנהל ישנם 3 חטיבות לימוד לבחירת הסטודנט , אנסה לפרט לך על כל חטיבה : מדעי ההתנהגות בשילוב חטיבה בניהול‮, ‬התנהגות ארגונית וניהול משאבי אנוש‮ - תכנית הלימודים מורכבת מקורסים בסיסיים במינהל עסקים כגון‮: ‬כלכלה‮, ‬שיווק ומשפטים‮, המהווים תשתית להבנת הפעילות העסקית של ארגונים וקורסים מתקדמים בתחום הניהול ומשאבי אנוש‮. ‬המשאב האנושי תופס מקום מרכזי בארגונים‮. ‬מנהלים בתחום של משאבי אנוש עוסקים בגיוס ומיון כח האדם המתאים לארגון‮, ‬בבניית מערכת תגמולים הולמת‮,בהעלאת המוטיבציה ובבניית תרבות ארגונית‮. ‬בוגרי החטיבה יוכלו להשתלב בפונקצית משאבי‮ ‬אנוש בארגונים‮.‬ מדעי ההתנהגות בשילוב חטיבה בקרימינולוגיה ואכיפת חוק‮ ‬‮- הלימודים בחטיבה יעסקו בנושאים תיאורטיים של הבנת גורמי הפשיעה‮, ‬מאפייניה העיקריים ודרכי הפיקוח החברתיות לצמצומה‮. ‬נתמקד בשיטות ובתפיסות בהן מערכת אכיפת חוק מפקחת על הפשיעה‮, ‬תוך מתן דגש לזיקה שבין קרימינולוגיה לבין תהליכים ניהוליים וארגוניים המתקיימים במערכת אכיפת חוק‮.‬ ‬ מדעי ההתנהגות בשילוב חטיבה בתקשורת‮ ‬‮- במסגרת חטיבה זו משולבים לימודים עיוניים וסדנאות מעשיות הכוללים קורסי חובה ובחירה. הסטודנטים עוברים את מסלול הלימוד בתקשורת, ממבואות עיוניים, הכוללים הכרה של גישות יסוד להבנה של תהליכי תקשורת , רכישה של ידע והבנה בסוגי וסוגיות תקשורת ובהתנסות במגוון סדנאות בתחומי הרדיו, הטלוויזיה, העיתונות הפרסום, האינטרנט והמולטימדיה.. הכוונה לאפשר לבוגרים הכרות טובה עם נושאים בתחום התקשורת, אשר תסייע להם להשתלב בהצלחה בתעשיית התקשורת בתחומי תפר והשקה בין תקשורת המונים לבין מדעי ההתנהגות . לפרטים ושאלות נוספות את מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ בטל': 03-9634174 בהצלחה
אפרת | 12:16  06/04/08
אבל את יודעת מה יהיה בסופו של דבר הכי פרקטי? האם אצליח להתקבל לעבודה בתחום מסוים רק עם תואר ראשון במד"ה השלב את אחת מהחטיבות? שוב תודה :)
מירב טוליאן | 10:54  07/04/08
התואר שאת מקבלת הוא תואר ראשון (B.A) במדעי ההתנהגות. על גבי גיליון הציונים יהיה כתוב באיזו חטיבה בחרת . לא אוכל להמליץ איזה חטיבה הכי פרקטית בסופו של דבר כי זה תלוי גם בהעדפות ובתחומי העניין שלך . (אוכל לציין כי בד"כ חטיבת ניהול ומשאבי אנוש היא המבוקשת מבין ה- 3) אפשרויות התעסוקה לאחר תואר ראשון במדעי ההתנהגות הן מגוונות: הבוגרים יכולים להשתלב במוסדות חינוכיים,ארגונים ייעוצים , חברות גיוס והשמה, משאבי אנוש, ארגוניים ממלכתיים, ארגונים כלכליים, טכנולוגים, תקשורת, שיווק ועוד. בהצלחה
סגור