פורום לימודי תקשורת

בהנהלת: שרון אשכנזי  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לסייע, לייעץ ולתת מענה לשאלות, כמו גם לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום התקשורת. כולם מוזמנים להשתתף (לרבות סטודנטים בהווה) בתקווה כי יחד, נוכל לספק ידע, מידע ומענה לשאלות

שרון אשכנזי

הפורום מנוהל ע"י שרון אשכנזי, בוגרת בית הספר לתקשורת של המכללה למינהל ויועצת בכירה בבית הספר לתקשורת של המכללה למינהל.

אני רוצה להיות עיתונאית. אני בת עשרים, חסרת ניסיון בתחום, ומלבד סיפורים קצרים שמעולם לא העזתי להוציא מהמגירה, לא התנסיתי בכתיבה פורמלית. מאיפה כדאי להתחיל? אם שום דבר אינו הכרחי לתחום, ואין דרך למצוא עבודה דרך מודעות דרושים, איך אני עושה את הצעד הראשון? כל עצה שהיא תעזור. תודה....
שרון אשכנזי | 12:14  11/04/07
הי גל אני דוקא כן הייתי נרשמת לקורס של כתיבה יוצרת כדי לקבל את הידע הבסיסי בכתיבה נכונה. מעבר לזה שולחת קורות חיים לכל מערכות העיתונים האפשריים (זיכרי שהיום יש גם עיתונות מקוונות באינטרנט ואפשר להתחיל גם שם - במידה מסויימת אולי הדבר יהיה קל יותר). בכל מקרה גם אם תתחילי בתור מזכירת מערכת ראי בזה כשלב ראשון בדרך למטרה. גם בתפקיד מעין זה תוכלי להחשף וללמוד הרבה מאוד מבלי להתנסות ישירות בכתיבה עיתונאית. בהצלחה
פ | 00:22  13/06/07
רוצה להיות עיתואנית? למה? את מכירה את התחום? נתקלת פעם בעיתונאי/ת? יפה, אז זהו קצה חוט. את מרימה טלפון לאותו קצה חוט, מזכירה מאיפה בדיוק אתם מכירים ומבקשת עזרה. שנית - הטענה כי אין מודעות דרושים לעיתונאים אינה מדוייקת. את נכנסת לאתרי הלוח למיניהם (winwin, לוח מעריב, לוח העיר, אתר ice) פותחת במקצועות התקשורת, או פרסום ותקשורת, או איך שלא קוראים לזה, ובוחרת בסעיף עיתונאים, כתבים או עורכים. יש כמה מודעות דרושים וכדאי לשלוח קורות חיים. שלישית: שואלים כל מי שמכירים: חברים מהצבא, חברים של ההורים, אנשים מבית ספר שלא דיברת איתם שנים, אנשים מהחוג להורדת שיער בשעווה - בקיצור, כל מי שאת מכירה, אם יש לו או לה מכרים וחברים שעובדים בתקשורת. בדרך כלל, אנשים שיש להם את זה, מצליחים להגיע למישהו, ומעבירים דרכו קורות חיים. רביעית: מתייצבים במקומות שיש בהם עיתונאים (בית משפט השלום בתל-אביב על יד אולם המעצרים, למשל) ומתקרצצים על אחד מהם או יותר. חמישית: מתחילים להיות מקור. אם את יודעת שאת רוצה להיות עיתונאית, אז בוודאי פגשת פעם סיפור עיתונאי. אם פגשת כזה, את מוזמנת להתקשר למערכת העיתון, אינטרנט, מקומון, החביבה עלייך, ולהציע את הסיפור. אחרי אחד או שניים כאלה, אנשים ישמחו לפגוש אותך. מפליא, אבל זו שיטה נפוצה ובדוקה למדי. שישית: השיטה הבדוקה, הקשה והארוכה ביותר, אבל גם הנכונה ובעלת הסיכוי הגבוה: לכי ללמוד את המקצוע: הכי טוב באוניברסיטה/מכללה+תכנית בעיתונאות: תל-אביב ובית ספר כותרת; בר אילן והתכנית לעיתונאות ותקשורת; המכללה למינהל, הבינתחומי הרצליה; מכללת ספיר; מכללת יהודה ושומרון, ויש עוד כמה (חפשי באינטרנט). לומדים שנתיים, שלוש, מכירים את המרצים המקצועיים, שהם גם אנשי מערכות התקשורת, מתקרצצים לאחד מהם, ומבקשים מהם עזרה להשתלב. ויש קורסים קצרים יותר, אם כי אין לי מושג מה סיכויי ההצלחה: בית הספר לטלויזיה של קשת (שנקרא אם איננני טועה "הברזל 27" או שם דומה עם מתכת אחרת או עם מספר אחר (תבדקי באתר של "רשת"). יש גם בית ספר לרדיו ברדיו תל-אביב, יש לעיתים קורסי עיתונאים ברשות השידור, יש קורס עיתונאים שמתקיים פעם בשנתיים שלוש בגלובס, ובעבר היו (ויתכן שיהיו בעתיד קורסים דומים במעריב ובידיעות אחרונות). בקיצור: תרימי אנטנות, חפשי מקום שיאפשר לך גם ללמוד את התחום, וגם איזשהו ממשק עם האנשים הפעילים בתחום כדי שתוכלי ליצור קשרים רלוונטיים ולהשתלב. בהצלחה!
סגור