פורום לימודי תקשורת

בהנהלת: שרון אשכנזי  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לסייע, לייעץ ולתת מענה לשאלות, כמו גם לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום התקשורת. כולם מוזמנים להשתתף (לרבות סטודנטים בהווה) בתקווה כי יחד, נוכל לספק ידע, מידע ומענה לשאלות

שרון אשכנזי

הפורום מנוהל ע"י שרון אשכנזי, בוגרת בית הספר לתקשורת של המכללה למינהל ויועצת בכירה בבית הספר לתקשורת של המכללה למינהל.

סיון | 03:10  18/03/07
היי אני מתכוונת להירשם למכללה למנהל לתוכנית השער הפתוח שזה לימודים של שנה אך אני חוששת לבזבז את זמני כי אני יכולה לגשת למכינה בת 3 חודשים באוניברסיטה. מה את ממליצה לי לעשות? דבר שני שעלי לשאול :אני רוצה להיות עיתונאית איך אני יודעת שאני אכן מתאימה לתפקיד? האם אני אמורה להגיע ללימודים עם איזשהו כישרון בכתיבה? ודבר נוסף -לדעת האישית האם תואר אכן נחוץ לכך ויתן לי המידע הנדרש לעיסוק?או שאפשרי להתחיל ללא כלום?
שרון אשכנזי | 09:33  18/03/07
בוקר טוב סיון הפרטים שסיפקת כאן הינם חלקיים, כך שההמלצה שלי תהיה מוגבלת. השאלה היא האם המכינה באוניברסיטה תאפשר לך לעלות את ציוני הבגרות כך שיאפשרו לך להתקבל למכללה ללא צורך במכינת שער פתוח או שאת ניגשת למכינה קדם אקדמית באוניברסיטה (שלמיטב ידיעתי אורכת יותר משלושה חודשים)? שאלה נוספת לא פחות חשובה היא האם ניגשת לבחינת אמיר או פסיכומטרי? בכל מקרה הייתי ממליצה להתקשר ליועצות בית הספר/חוג שאליו את רוצה בסופו של דבר להתקבל ולנהל עימן שיחה אישית בה תציגי את נתונייך המלאים. באופן כללי תוכניות הלימודים השונות מאפשרות התנסות התחלתית לפני בחירת מסלולי ההתמחות. כך במכללה למינהל, שם את מתעדת ללמוד, בשנה הראשונה של לימודי התואר בתקשורת את מתנסה בכל אחד ממסלולי ההתמחות ורק בתום השנה את בוחרת במה להתמחות, כך תוכלי לבדוק את כישורייך בכתיבה בפרט ובמקצוע העיתונות בכלל. אין ספק שאדם מוכשר, במקרים מסויימים, יכול להתברג בתעשייה זו גם אם אין לו השכלה פורמלית כלל. אך באופן כללי מעסיק פוטנציאלי מבקש להעסיק אנשים שיש להם ידע מקצועי ושהשקעתו במועמד לתפקיד מסויים תהיה מינימלית ואת זה את יכולה לרכוש בלימודי התואר. בהצלחה, שרון
סגור