פורום לימודי תקשורת

בהנהלת: שרון אשכנזי  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לסייע, לייעץ ולתת מענה לשאלות, כמו גם לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום התקשורת. כולם מוזמנים להשתתף (לרבות סטודנטים בהווה) בתקווה כי יחד, נוכל לספק ידע, מידע ומענה לשאלות

שרון אשכנזי

הפורום מנוהל ע"י שרון אשכנזי, בוגרת בית הספר לתקשורת של המכללה למינהל ויועצת בכירה בבית הספר לתקשורת של המכללה למינהל.

דן ברגמן | 13:26  27/02/07
שלום רב לכל הלומדים או מתלבטים לגבי לימודי תקשורת. כאחד שעובד בתחום , ערוץ 3, ערוץ 10, קשת. אני מרגיש צורך להתריע ולבקש מכם לחשוב מה מטרתכם בלימודים הללו. אם זה לשם ההנאה והידע האקדמאי אז סבהה זה תואר מעניין בטירוף נהנתי מכל רגע וסיימתי אף בהצטיינות . יחד עם זאת אם המטרה שלכם לעבוד בתחום התקשורת צר לי לאכזב אתכם אבל אין שום קשר בין הלימודים הללו לעבודה בתחום אין שום בית הפקה או ערוץ טלוויזיה שידרוש מכם את התואר כתנאי לקבלת עבודה, אין לו שום משמעות מקצועית ! נקודת הפתיחה של מי שלמד תקשורת מול מי שלא, היא שווה !! היכולת להיכנס לתחום נובעת מכישורים ויכולות מעשיים כמו גם מרפקים חזקים, אסרטיביות, קומבינות , והסכמה לעבוד תחילה בלחץ אדיר ללא תגמול כספי ראוי. כך שבאופן מעשי עדיף במקום ללמוד 3 שנים את התואר פשוט לנסות להתברג במערכת ולצבור שורות לקורות חיים.
שרון אשכנזי | 11:59  01/03/07
בוקר טוב, על הקשר בין לימודים לתואר בתקשורת ומה שהם מקנים מבחינה תעסוקתית לבין עבודה בתעשייה ניתן להתווכח. במיוחד שהיום מוצעות תוכניות שונות במוסדות שונים, חלק מהתוכניות מעשיות וחלקן תאורתיות בלבד. אבל מעבר לזה אני חושבת שקיימת מגמה בתעשייה להעסיק אנשים בעלי השכלה אקדמית. מעסיק פוטנציאלי בוודאי יעדיף להעסיק מבין מועמדים (ללא ניסיון תעסוקתי) מישהו שלפחות למד ויודע מהם תהליכי העבודה הנכונים לתחום מסויים. המוסדות המציעים תואר בתקשורת בשילוב של התנסויות מעשיות ואף סטאז' מאפשרים לסטודנטים שלהם להתנסות ולהכנס לתעשייה עוד בזמן הלימודים- והרי צריך להתחיל ממקום מסויים. כמו כן אני מאמינה שהשכלה בתחום זה רק תייצר דור חדש של אנשי תקשורת שרק יקדם את התעשייה הן מבחינת עשייה והן מבחינת רמה אינטלקטואלית. שרון
היי. אני רוצה להיות עיתונאית. אני מבינה שתואר הוא לא הכרחי ולעיתים אפילו לא מהווה יתרון. ובכל זאת, מאיפה מתחילים? מהו הצעד הראשון? פשוט לגשת למערכת של עיתון כלשהו ולמכור את עצמי? בפני מי? טיפים לתחילת הדרך יעזרו לי... תודה...
סגור