פורום לימודי תקשורת

בהנהלת: שרון אשכנזי  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לסייע, לייעץ ולתת מענה לשאלות, כמו גם לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום התקשורת. כולם מוזמנים להשתתף (לרבות סטודנטים בהווה) בתקווה כי יחד, נוכל לספק ידע, מידע ומענה לשאלות

שרון אשכנזי

הפורום מנוהל ע"י שרון אשכנזי, בוגרת בית הספר לתקשורת של המכללה למינהל ויועצת בכירה בבית הספר לתקשורת של המכללה למינהל.

אריק ויטל מור | 16:40  11/07/08
היית ימעוניין לדעת כבעל תואר ראשון במשפטים מה ההבדל בין התואר השני בתקשורת שנפתח לא מזמן באוניברסיטת תל אביב והלימודים בבית ספר כותרת, ששייך גם הוא לאניברסיטת תל אביב. האם מדובר בתכנים עיוניים מול טכניים פרקטיים, האם אחד מכיל את השני או להפך? אשמח לתשובה אריק
שרון אשכנזי | 08:39  13/07/08
בוקר טוב אריק אתה חייב להיות סטודנט באוניברסיטת ת"א כדי להיות חלק מהתוכנית של בי"ס "כותרת". ואכן כפי שכתבת התוכנית ב"כותרת" מתמקדת בלימודי הפרקטיקה העיתונאית, מה שמוסיף ללימודי התואר העיוניים במסגרת האוניברסיטה. שרון
אריק ויטל מור | 23:25  13/07/08
שרון שלום, קודם כל הבנתי מהאתר שלהם שניתן להתחיל ללמוד בכותרת (כמובן, בהנחה ועברת את כל מבחני המיון) גם אם יש לך תואר ראשון ולא משנה במה ומכל מכללה/אוניברסיטה אחרת. דבר שני, השאלה שלי לא הייתה אם כותרת תורמת לפרקטיקה העיתונאית, אלא לאור העובדה שכותרת יש ערך מוסף בעיקר במישור הפרקטי והנישתי של טלויזיה ועיתונאות ורדיו, מהו, אם כן ההבדל בין הלימודים בכותרת לבין התואר השני החדש בתקשורת שפתחו באונ' ת"א? מה תורם התואר השני מלבד המישור המחקרי והאם יש בו כדאיות רבה לעומת כותרת מלבד העובדה שמדובר בלימודי תואר לעומת לימודי תעודה. (כל זאת מתוך נקודת הנחה שאינני מחפש בשלב זה בחיי להשתייך לאקדמיה, או בתחום המחקר מחקר וכדומה אלא ברמה של עיסוק וקריירה).
שרון אשכנזי | 09:09  14/07/08
הי אריק תשאל את עצמך איזה מסלול יכול לתרום לך יותר מבחינת קריירה. האם אתה עובד היום בתחום? האם אתה מתעד לעבוד בתחום? האם אתה רוצה לשנות את הכיוון ולא לעסוק בעריכת דין? האם אתה רוצה לשלב זאת עם עיסוק בעריכת דין? מדוע אתה נמשך לתקשורת?אני חושבת שחלק מהתשובות נמצאות כבר בגוף השאלה שלך. התואר השני מהאוניברסיטה הוא עיוני ותיאורתי, לעומת לימודי תעודה פרקטיים בתוכנית "כותרת". להבדלים יותר פרטניים הייתי פשוט מדברת עם היעוץ של האוניברסיטה ובודקת לעומק את התוכנית לתואר שני שהם מציעים. שרון
סגור