פורום לימודי תקשורת

בהנהלת: שרון אשכנזי  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לסייע, לייעץ ולתת מענה לשאלות, כמו גם לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום התקשורת. כולם מוזמנים להשתתף (לרבות סטודנטים בהווה) בתקווה כי יחד, נוכל לספק ידע, מידע ומענה לשאלות

שרון אשכנזי

הפורום מנוהל ע"י שרון אשכנזי, בוגרת בית הספר לתקשורת של המכללה למינהל ויועצת בכירה בבית הספר לתקשורת של המכללה למינהל.

מיטל הימלבלוי | 18:01  18/12/07
שלום לכל חברי הפורום. אני רוצה להתחיל בסמסטר הקרוב ללמוד באו"פ. ניהול אני בטוח רוצה ללמוד, אבל מעוניינת לשלב אותו עם עוד משהו (תואר דו חוגי,או איך שזה נקרא), ולא יודעת מה! מה הן האפשרויות הכי מומלצות? בינתיים חשבתי על 2: הראשונה-ניהול ומדעי המחשב, השנייה-ניהול ותקשורת. מהו השילוב הכי טוב מבחינת תעסוקה,ביקוש וכ'ד לדעתכם? אני חייבת קצת פרטים מה לומדים בדיוק בכל תואר, אני מאוד מבולבלת ולא מוצאת תשובות. שאלה נוספת, מתוך כל התארים שמוצעים באו"פ, מהם התארים שנחשבים להכי "קלים"מבחינת קושי הלימודים,חומר הלימוד כמות החומר וכ'ד? (סתם מעניין אותי,כל אחד אומר משהו אחר). אני מאוד מקווה שלפחות בפורום זה אני אמצא תשובות. תודה מראש לעוזרים, שיהיה יום נעים.
שרון אשכנזי | 15:08  20/12/07
הי מיטל כדי לדעת מה לומדים בכל תוכנית לימודים הייתי ממליצה לקרוא בידיעון של הפתוחה איזה קורסים נלמדים במסגרת כל תוכנית. כמו כן הייתי ממליצה להגיע ליעוץ עם יועצת של הפתוחה כדי לקבל מידע עדכני ולשמוע על התוכניות עצמם. אחד היתרונות של האוניברסיטה הפתוחה היא הגמישות. גמישות זו מתבטאת גם כאשר את רוצה לעבור מתוכנית לתוכנית, אם אחרי כל הבירורים עדיין תהיי בהתלבטות הייתי מציעה להתחיל ולקחת קורסים משותפים שיכולים להיות מוכרים גם בתוכנית אחרת של הפתוחה - במידה ותחליטי לשנות כיוון. קושי הוא עניין יחסי ומשתנה מסטודנט לסטודנט ולכן קשה לי לענות לך על שאלה זו. את צריכה להיות כנה עם עצמך ולחשוב אם תוכלי להתמודד עם חומרים מסויימים מאשר עם חומרים אחרים (שאלה כמו האם את יותר ראלית או הומנית היא שאלה ששוה לשאול את עצמך). בהצלחה שרון
יוגב לביא | 19:31  20/12/07
בעקרון אני כבר סגורה על תואר בניהול ותקשורת\תקשורת. בעקרון אני הייתי רוצה ללכת ללמוד במכללה (כי שם מלמדים גם מעשי לא רק תאורטי) אך אין לי אפשרות להתקבל (אין לי בגרות ופסיכו) וזאת אחת הסיבות שאני הולכת ללמוד באו"פ. הדילמה שלי היא, שאני לא ממש הבנתי מה לומדים בחלק של תקשורת במסגרת האו"פ. קראתי כבר את כל הקורסים שלומדים בידיעון שלהם אך עדיין אני מבולבלת. כי הבנתי שהתואר בתקשורת באו"פ שונה מאוד ממכללות, בגלל שלומדים רק תאורטי. מה זה אומר בדיוק רק תאורטי? לי זה נשמע משעמם פחות חשוב מה"מעשי" שלומדים במכללות. והאם עדיף ללמוד רק תקשורת? מה באמת לומדים בתואר זה (תקשורת ניהול) ומה אפשרויות התעסוקה? בבקשה, אני חייבת פרטים, אני כבר ממש מבולבלת. תודה והמשך שבוע טוב.
שרון אשכנזי | 09:17  23/12/07
בוקר טוב, בלימודים תיאורטיים הכוונה שהלימודים הם עיוניים. כלומר מגיעים להרצאות של המרצה, מסכמים את החומר ומגישים מטלות שונות במהלך השנה שמסתכמות במענה על שאלות במסגרת ממנים ובמבחן בסוף הקורס. לגבי התכנים המדויקים של הקורסים אני מניחה שמדובר בין השאר בקורסי הבסיס בתקשורת כמו תאוריות בתקשורת, מודלים בתקשורת, היסטוריה של אמצעי התקשורת וכו', ואחר כך ממשיכים לקורסים מתקדמים. כפי שהצעתי קודם אני חושבת שכדי לדעת על מה כל קורס מדבר(מעבר לקריאת הידיעון של הפתוחה) יש לקבוע פגישת ייעוץ עם היועצת של האוניברסיטה ולקבל ממנה מידע נוסף אם המידע בידיעון אינו מספק. אני חוושבת ששילוב של שני תחומים כמו ניהול ותקשורת יכול להיות מעניין ולפתוח דלתות נוספות לעומת לימודים של תחום אחד בלבד. בין השאר אפשר להתברג בתפקדים ניהוליים בתעשיית התקשורת. בהצלחה, שרון
סגור