פורום מנהל עסקים

בהנהלת: רונית שמואל  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום מנהל עסקים תוכלו לקבל מידע מקיף על לימודי תואר ראשון ושני במנהל עסקים ומענה לשאלות הנקרות בדרך לתואר: היכן לומדים? בארץ או בחו"ל? מבחני כניסה ושאר תנאי קבלה, שידרוג בעבודה? ועוד שאר שאלות מגוונות.

רונית שמואל

מזכירת סטודנטים בכירה, בביה"ס למנהל עסקים במסלול האקדמי המכללה למינהל ,בעלת תואר ראשון בקרימינולוגיה ואכיפת החוק מהמסלול האקדמי המכללה למינהל.

באור יהודה. רציתי לדעת: האם הוא תואר נחשב? מסתכלים עליו?
לא במיוחד. אל תשכח שעד לפני ארבע או חמש שנים המכללה הזאת היתה שלוחה של אוניברסיטת דרבי, שלא היתה מוכרת כלל על ידי המועצה להשכלה גבוהה. זה עדיין לא מספיק זמן כדי שמוסד אקדמאי יהפוך למוסד "נחשב". מסתכלים עליו? בוודאי שכן. אבל לא מסתכלים עליו כמו שמסתכלים על תואר ראשון במנהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון, המכללה למנהל או המרכז הבין תחומי.
אני לא יבוא ויגיד לך שהמכללה באור יהודה היא מכללה מובילה.. אבל אני יכול לומר לך שמהשוואה של מבחנים במתמתיקה ובכלכלה לא ראיתי שום (!) הבדל בין הרמה של המרכז באור יהודה לבין הרמה של הבינתחומי או המכללה למנהל מה גם שזה אותם מרצים שמלמדים בכל המקומות ומביאים לעיתים אותם מבחנים. מה שכן, אני בדיעבד לא הייתי הולך ללמוד באף מכללה ולא משנה מה השם שלה - אין מה להשוות בחיים את הרמה של מכללה לרמה של אוניברסיטה מכל הבחינות... במבט לאחור הייתי משקיע יותר ועושה פסיכומטרי פעם שנייה ועושה מה שצריך בכדי להיכנס לאוניברסיטה וללמוד ברמה שבאמת מאתגרת את המחשבה ולא רק "מגרדת" אותה
כל העניין הזה שהמכללות לא נחשבות כמו אוניברסיטאות, היה נכון לפני 10 שנים. היום המכללות מובילות, מלמדים שם בדיוק אותם המרצים שמלמדים באוניברסיטאות רק שבמכללות הם מתייחסים יותר יפה אל הסטודנטים כי שם משלמים יותר. יש היום הרבה יוצאי מכללות שמועסקים במשרדי רו"ח ועו"ד גדולים. אז צאו מהסרט!!
אני ממש לא מסכים איתך. בתור מי שלומד במכללה אני רואה מה הרמה של האנשים ומה הרמה של החומר שמועבר ומה בכלל האווירה הכללית מסביבי ואני יכול לומר לך שזה לא מה שחשבתי - שכך יראו לימודי באקדמיה ... הרמה בכל האוניברסיטאות עולה פי כמה מונים על זאת של המכללות ורואים את זה טוב מאוד לאחר מכן שכמעט כל מי שממלא תפקיד נחשק במשק הוא בוגר אוניברסיטה ולא מכללה... רק אם תנאי הקבלה היו קצת יותר אנושיים לא הייתי חושב חצי שנייה יותר והולך לשים את כספי ומרצי במקום איכותי באמת ולא רק פוזה יחצנית כמו רוב המכללות הפרטיות...מצחיק (ומעציב) אותי לשמוע לעיתים על חבר'ה שיכולים להתקבל (!) למוסד מוביל כמו אוניברסיטת ת"א ובוחרים ללכת לאיזה בלון מנופח כמו הבינתחומי רק כי שם הם מקבלים מלגה ששווה הרבה כסף
האוניברסיטאות עדיין מובילות בכל דירוג אקדמאי בלתי תלוי שנערך בישראל. רוצה דוגמא? תעיף מבט על התוצאות של המבחן האחרון של לשכת רואי החשבון בישראל. שיעור ההצלחה הכלל ארצי היה 56%. שיעור ההצלחה באוניברסיטת בן גוריון היה מעל 90%. ברור שיש היום הרבה יוצאי מכללות שמועסקים במשרדי רו"ח ועו"ד גדולים. כמויות גדולות כל כך של בוגרי מכללות שמציפים את השוק בכל שנה, ברור שבסופו של דבר חלק מהם יגיעו לתפקידים גדולים. החוכמה היא לא להראות שיש בוגרי מכללות במקומות האלו אלא להראות כמה אחוזים מבוגרי המכללות הגיעו לתפקידים בכירים וכמה עדיין נאבקים בתחתית הסולם.
היי אני לומדת מנהל עסקים באור יהודה וממש מרוצה מהרמה הכללית של התואר - יותר מזה הכרתי סטודנטים לתואר שני במרכז שלמדו בתואר הראשון באוניברסיטאות ומעידים בעצמם שהרמה לא נופלת ואף עולה בחלק מהקורסים על רמת הלימודים בתואר הראשון אז אני חושבת שזו העדות הכי נכונה והמבין יבין
שלום בתור מנהלת פורום איני יכולה להמליץ על מוסד כזה או אחר, אני משאירה זאת לחברי הפורום. בנוסף אני ממליצה לך לפנות ליעוץ אישי במוסדו בו אתה מתעניין, לפנות לסטודנטים ובוגרים ולקבל החלטה. בהצלחה
סגור