פורום לימודים בחו"ל

בהנהלת: רננה קרן  |  מסר למנהל/ת הפורום

רננה קרן

הפורום מנוהל ע"י רננה קרן מנהלת המרכז ללימודים בחו''ל. היכן לומדים? מהם תנאי הקבלה? כמה זה עולה? היכן נרשמים? ירידים בארץ ללימודים בחו"ל, גופים מקשרים, אשרות כניסה ושהייה, מבחני כניסה ומכינות בארץ, דירוגים והחלפות חוות דעת וחוויות על אוניברסיטאות בחו"ל, האם יותר קל ללמוד בחו"ל? הכול על לימודים בחו''ל.

שלום רננה, אני ניגשת השנה למבחנים ללימודי תקשורת חזותית בארץ אך אין יותר מדי מקומות אשר מעניקים תואר אקדמאי וחשבתי לנסות את מזלי גם בקנדה או ברלין. קצת קשה לקבל מידע באינטרנט לגבי לימודי עיצוב בחו"ל שכן התנאי קבלה לא ברורים. ובכלל הכל יותר פרסומי מאשר מועיל. הבנתי שיש מוסדות בברלין שמלמדים בשפה האנגלית - אך לא מצאתי כאלו בהקשר ללימודי עיצוב. ואין לי שנה לבזבז על קורסים בגרמנית עד מבחני הקבלה. אז התחלתי לברר גם על לימודים בקנדה מכיוון שיש לי אזרחות קנדית בנוסף והבנתי שחלק מהאוניברסיטאות הן ללא שכר לימוד לאזרחים. העניין הוא שלא הצלחתי לדלות מידע לגבי תנאי הקבלה. בארץ עוברים מבחנים פסיכוטכניים או יצירתיים ולאחר מכן מגישים תיק עבודות ועוברים ראיון אישי. וכל זה בין אלפי מתמודדים על מאה מקומות לכל מכללה. אחרי שנה של הכנת תיק עבודות ותרגול מבחנים אני לא יכולה להרשות לעצמי לבזבז שנה על קורס לגרמנית או תאמת שאין לי מושג כי לא הצלחתי להבין מה הקנדים דורשים. הבנתי שסטודנטים זרים צריכים לעבור מבחנים בבקיאות השפה ועוד אבל האם גם אזרחים שבאים מרחוק? ולגבי העניין הכספי, אני יודעת שבברלין שכר הלימוד מאוד נמוך ורמת החיים מאוד נוחה וגבוה (במקרה ביקרתי חברה גרמניה לא מזמן) ולגבי קנדה לא הצלחתי לברר בדיוק. אשמח אם תוכלי לסדר לי קצת את הבלגן בראש, תודה רבה, עדי.

קישורים נוספים

כל מה שלא ידעתם על החווייה והתועלת
מדריך למתעניינים ללמוד באווירה מיוחדת
המקום שלכם להתייעץ, לשתף ולהתעדכן

סגור