פורום לימודים בחו"ל

בהנהלת: רננה קרן  |  מסר למנהל/ת הפורום

רננה קרן

הפורום מנוהל ע"י רננה קרן מנהלת המרכז ללימודים בחו''ל. היכן לומדים? מהם תנאי הקבלה? כמה זה עולה? היכן נרשמים? ירידים בארץ ללימודים בחו"ל, גופים מקשרים, אשרות כניסה ושהייה, מבחני כניסה ומכינות בארץ, דירוגים והחלפות חוות דעת וחוויות על אוניברסיטאות בחו"ל, האם יותר קל ללמוד בחו"ל? הכול על לימודים בחו''ל.

ירון | 00:31  09/02/12
שלום, אני תלמיד כיתה י',בן 16 מעוניין ללמוד רפואת שיניים. לאחר שקראתי המון באינטרנט על לימודי רפואה, לבסוף הגעתי להחלטה שאני רוצה לעסוק ברפואת שיניים. לאחר שעות של מחשבה, חשבתי לעצמי שאולי עדיף שאתחיל את המסלול כבר בשנת הלימודים הבאה. ולאחר מכן עלתה השאלה היכן ללמוד... לאחר שחקרתי עוד הבנתי שבארץ זה כמעט בלתי-אפשרי, שתנאי הקבלה הם לא רק ציון גבוה ביותר של שקלול בגרויות ופסיכומטרי, אלא יש הגבלת גיל (20-21). ובעקבות חיפשתי תחלופה וראיתי שתנאי הקבלה בחו"ל קלים בהרבה יותר (בפרט לארה"ב), ראיתי המון תחלופות והעיקריות בינהן הן: הונרגיה ואיטליה. כיוון שאני מכיר מישהו שעבר את המסלול לרפואת שיניים באיטליה, וקיבלתי המלצות חמות, ובעקבות כך החלטתי שאם אלך ללמוד בחו"ל אלמד באיטליה. אך אם אגיש מועמדות לרפואה כבר השנה, זה יגרור אחריו שתי בעיות עיקריות שהן: 1) האם יקבלו אותי עם תעודת בגרות חלקית (למרות שהשנה היו לי יחידת ביולוגיה, יחידת כימיה, ו5 יחידות של מדעי המחשב (כלומר היו לי עוד בגרויות אך אני חושב אלו הרלוונטיות)) 2) מה אעשה עם הגיוס? כלומר האם יאשרו לי לטוס ללמוד? האם יש איזו אופציה להתגייס מאוחר יותר, ולעבוד בתור רופא בצבא? ובנוסף אשמח לדעת האם יש סיכוי בכלל לבקש אישור מיוחד שכזה? יש עם מי לדבר בכלל? אשמח לעוד פרטים וייעוץ, תודה רבה, מתלמיד מודאג, ירון.
שלום ירון, לא ניתן לדחות את הגיוס בגלל לימודים בחו"ל.

קישורים נוספים

כל מה שלא ידעתם על החווייה והתועלת
מדריך למתעניינים ללמוד באווירה מיוחדת
המקום שלכם להתייעץ, לשתף ולהתעדכן

סגור