פורום לימודים בחו"ל

בהנהלת: רננה קרן  |  מסר למנהל/ת הפורום

רננה קרן

הפורום מנוהל ע"י רננה קרן מנהלת המרכז ללימודים בחו''ל. היכן לומדים? מהם תנאי הקבלה? כמה זה עולה? היכן נרשמים? ירידים בארץ ללימודים בחו"ל, גופים מקשרים, אשרות כניסה ושהייה, מבחני כניסה ומכינות בארץ, דירוגים והחלפות חוות דעת וחוויות על אוניברסיטאות בחו"ל, האם יותר קל ללמוד בחו"ל? הכול על לימודים בחו''ל.

שלום לכולם... יש לי תואר ראשון בסיעוד(BSN) מטעם אוניברסיטת חיפה, וברצוני להמשיך ללימודי רפואה, וכפי שהבנתי התוכנית המוצעת מטעם האונ בסלובקיה היא 6 שנתית ואין קבלה לשנים מתקדמות ולכן ברצוני לשאול האם מישהו יודע לגבי פטורים שאפשר לקבל אם בכלל? והאם אתם מכירים מישהו שהתחיל לימודים שם עם תואר בסיעוד?.. תודה מראש
הי גם אני בוגר תואר ראשון בסיעוד ומעוניין להמשיך ללימודי רפואה. מציע לך לבדוק את האופציה של התכנית ה-4 ( או 5 שנתית ) בפולין לבוגרי תואר ראשון במדעי החים / מקצועות פרה-רפואיים. באתר : www.msip.org.il בהצלחה, שרון
אחות | 12:27  11/12/10
ראיתי שיש תוכנית כזאת אבל לפי התרשמותי גם ה 4 שנתית בפולין זה כמו בסלובקיה מיועדת למדעי החיים ואין אפשרות להיכנס אליה עם תואר בסיעוד, אבל האם אני טועה ואתה יודע משהו אחר שתוכל להאיר את פני? לפי מה שאני רואה אתה ניסית להיכנס לתוכנית הארבע שנתית בפולין? האם תוכל לפרט אם יש דרך ללמוד בפולין רפואה בפחות מ 6 שנים? אשמח לכל פיסת מידע תודה
שרון | 14:48  11/12/10
הי כן , גם אני בוגר תואר ראשון בסיעוד . ישנה אפשרות להתקבל בפולין או ישירות לתכנית ה-4 שנתית , או להשלים שם שנה ב "פרה-מדיסין " ולאחריה להמשיך ישירות בתכנית ה-4 שנתית. כך שבפועל זה יכול להיות 4 שנים במקרה הטוב , או 5 שנים במקרה הפחות טוב .. ידוע לי שישנם עוד בוגרי תואר ראשון בסיעוד שהגישו השנה מועמדות לפולין. אני כבר הגשתי את מועמדותי דרך הנציגות בארץ ואני ממתין להחלטת האוניברסיטה . מציע שתיצרי אם הנציגות קשר ישירות . תוכלי למצוא את פרטי יצירת הקשר באתר של הנציגות . בהצלחה !
אחות | 15:40  11/12/10
תודה רבה לך שרון, כנראה שגם אני אשקול להגיש מועמדות לתוכנית הזאת, אבל יש לי עוד שאלה ברשותך לפני שאני פונה אליהם, האם אתה דיברת עם הנציגות וקיבלת תשובה רשמית על כך שאפשר להתקבל לארבע שנתית\5 שנים עם תואר בסיעוד? או שהמידע שלך הוא על סמך מידע ממועמדים אחרים? ושאלה אחרונה, מה קובע אם תתקבל ל4 או 5 שנים? ציונים? או שיש מבחן כניסה או משהו אחר? תודה רבה ושיהיה לך בהצלחה
שרון | 15:59  11/12/10
את המידע קיבלתי ישירות מהנציגות , וגם הגשתי את המועמדות דרך הנציגות.. ( בלי קשר ידוע לי על עוד בוגרי תואר ראשון בסיעוד שפנו אל הנציגות וגם הגישו מועמדות ). ההחלטה לאיזו שנה מתקבלים תלויה בהחלטה של וועדת הקבלה של האוניברסיטה לגבי כל מועמד באופן אישי ( שום דבר לא אוטומטי ).
אחות | 17:22  11/12/10
היי שוב שרון.. תודה רבה לך על המידע, אני אשלח להם מיל בעניין בהקדם על מנת לדעת את הפרוצדורה, ומקווה שילך לכולנו ושנתקבל לתוכנית מקוצרת... אשמח לשמוע ממך על כל חדש שיהיה בנושא המועמדות שלך בהצלחה רבה
שלום רב, ניתן לקבל פטורים מכל המקצועות שנלמדו במוסד אקדמאי מוכר בתנאי שתוכנית הלימודים (סיליבוס) חופפת לתוכנית הסלובקית. זו מדיניות האוניברסיטה. על מנת לקבל את הפטור יש לבצע הרשמה ולהעביר גיליון ציונים רשמי באנגלית + סיליבוס ולקבל את הפטורים הרלוונטים לאחר אישור האוניברסיטה. בברכה קובי 039213897

קישורים נוספים

כל מה שלא ידעתם על החווייה והתועלת
מדריך למתעניינים ללמוד באווירה מיוחדת
המקום שלכם להתייעץ, לשתף ולהתעדכן

סגור