לימודי רפלקסולוגיה

לימודי רפלקסולוגיה

מידע מקיף על רפלקסולוגיה ורפואה משלימה

מה זה בעצם?

הרפלקסולוגיה, היא שיטת טיפול הוליסטית המשתמשת בעיסוי ולחיצות בכפות הרגליים והידיים. לימודי רפלקסולוגיה מתבססים על נקודת המוצא כי כפות הרגליים הם איברים סומטוטופים, כלומר דרכם משתקפים אברי הגוף השונים. כל נקודה בכף הרגל משמשת נקודת רפלקס לאיבר או למערכת בגוף האדם. במסגרת לימודי רפלקסולוגיה נלמדות מפות שונות של כפות הרגליים יחד עם דרכי התבוננות, אבחון וטיפול.
הרפלקסולוגיה היא שיטת טיפול עתיקה והייתה מקובלת בחלקי העולם השונים - במצרים העתיקה, בסין, ובקרב האינדיאנים. המילה רפלקסולוגיה נגזרת מהמונח רפלקס: החזר או משוב, משום שהיא מבוססת על תהליכים של תגובה לגירוי.
הרפלקסולוגיה, בדומה לשיטות טיפול הוליסטיות אחרות מתייחסת לגוף כמכלול שלם ומאמינה כי אין להפריד בין הגוף והנפש, ולפיכך המטרה היא לאבחן את מקור הבעיה, שהוא לעיתים נפשי, ולא להתמקד דווקא בסימפטומים הגופניים שלה.
רפלקסולוגים נוהגים להשתמש בשיטה, הן כטיפול מונע והן להתמודדות עם סימפטום קיים. השיטה יעילה מאוד במצבים של מחלות כרוניות כגון בעיות נשימה, אלרגיות, כאבי ראש, בעיות אורתופדיות שונות, בעיות של מערכת העיכול, לטיפול בכאב, הפרעות שינה ועוד.

מה לומדים?

מבנה כף הרגל, נקודות דריכה והשפעתן, נקודות הרפלקס, מערכות הגוף, מגוון מסאז'ים, אבחון אשיות ואבחון פיסי, בניית תוכנית טיפולים במחלות שונות עפ"י מערכות שיטות טיפול אנרגטיות וחידוד המודעות האישית של המטפל, טיפול בתינוקות, בילדים, בהורים ובנשים הרות, מרדיאנים בכף הרגל לפי הרפואה הסינית, רפואה מערבית- אבחנות רפואיות.

תעודה

לימודי רפלקסולוגיה נמשכים שלש שנים ובסופם מקבל הבוגר את התעודות הבאות: שנה א - תעודת מטפל מוסמך שנה ב - תעודת מטפל בכיר שנה ג - תעודת מטפל מומחה, מטעם בית הספר ואם בית הספר הוא רציני התעודה מוכרת ע"י אגוד הרפלקסולוגים הישראלי.

מה עושים עם זה?

אפשרויות התעסוקה בתחום הרפלקסולוגיה הן: קופות החולים במסגרת המרפאות לרפואה משלימה, מכונים פרטיים, עבודה כפרילנסרים, בבתי מרקחת כיועצים במחלקת טבע, אפשר לעבוד עם חברות הביטוח השונות במסגרת סל הטיפולים המשלימים.
 

צור קשר

ליצירת קשר עם מוסדות המלמדים לימודי רפואה משלימה, לחצו על שם המוסד:
הקולג לרפואה משלימה
גבעת ושינגטון היחידה ללימודי תעודה
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת צעד ראשון

קישורים כלליים

פורום לימודי רפואה משלימה

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 5 מוסדות לימוד ובהם 6 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
מכללת רידמן- מכללה בינלאומית לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מגוון רחב של לימודים והכשרת מטפלים
כתובת: סניף ראשי חיים לבנון 26, רמת אביב. סניפים בכל רחבי הארץ: רמת אביב, תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת, משגב, באר שבע ואילת.
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
גבעת ושינגטון היחידה ללימודי תעודה
יחס אישי ברמה אקדמית
כתובת: ד.נ. אבטח 79239
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
מכללת הנות
יוצקים משמעות לשעות הפנאי
כתובת: רחוב הנשיא 57, חדרה
רוצה שיתקשרו אליך?
vatikim
קיים מסלול אחד
מכללת ברק
המובילה ברפואה משלימה!
כתובת: רחוב התעשיה 2, ירושלים - כניסה ב' קומה 2
רוצה שיתקשרו אליך?
vatikim
קיימים 2 מסלולים
אקדמיית LFA
האקדמיה למקצועות היופי והמקצועות החופשיים
כתובת: רחוב הכבאי 3, כרמיאל
רוצה שיתקשרו אליך?
vatikim
קיים מסלול אחד
 
 
בעמוד זה נמצאים 6 מסלולי לימוד בתחום קורס רפלקסולוגיה, ב-5 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס רפלקסולוגיה אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור