חדש באוהלו: מסלול לחינוך מיוחד

חדש באוהלו: מסלול לחינוך מיוחד

בשנה"ל הקרובה ייפתח המסלול הראשון באזור הצפון להכשרת מורים לחינוך המיוחד

לראשונה באזור הצפון ייפתח מסלול להכשרת מורים בחינוך המיוחד. זאת בשונה מהחוגים לחינוך מיוחד הקיימים במכללות הצפוניות, שאינם מעניקים לבוגרים תעודת הוראה ואפשרות ללמד במערכת החינוך. עד היום בוגרי החוגים נאלצו לפנות בתום לימודיהם למכללות להכשרת מורים על-מנת לקבל תעודת הוראה, שהיא תנאי קבלה למערכת החינוך. תכנית "אופק חדש" של משרד החינוך והמודל החדש והייחודי של מסלול ההכשרה באוהלו מקטינים מצד אחד את עלויות הלימודים ומאפשרים, מצד שני, הכשרה מקיפה ואיכותית יותר.

מסלול ההכשרה, שאושר למכללה האקדמית אוהלו בקצרין מבוסס על מודל ניסויי, שערכה המכללה בשנים האחרונות, אשר אפשר לסטודנטים בכל ההתמחויות המקצועיות ללמוד גם נושאים בהוראת החינוך המיוחד. מאחורי פיתוח התכנית עומדת התפיסה, שגם המורה לאנגלית, מקרא, מדעים וכו' הוא מחנך ועליו להיות מצויד בכלים המתאימים לתת מענה חינוכי ומקצועי לכל תלמיד.

ד"ר איתמר רבן, ראש מכללת אוהלו: "המסלול החדש נועד להקנות יידע אקדמי במקצוע מוגדר, לפחות ברמה של תואר ראשון, תוך פיתוח רגישות לתלמידים שהוגדרו  כלקויי למידה, או כאלו שלהם בעיות התנהגות המקשות על השתלבותם במערכת החינוך הרגילה. מטרת התכנית, להכשיר צוות הוראה שידע לאפשר לתלמידיו לממש את מלוא היכולת הטמונה בהם וליצור עבורם הזדמנויות לצבור חוויות של הצלחה".

מנהלת השיווק של המכללה אהובה גול מציינת כי לראשונה יש לסטודנטים מהאזור, המעוניינים ללמוד הוראת החינוך המיוחד, אפשרות ללמוד קרוב לבית. "עד היום, סטודנטים שלא הסכימו להסתפק בתואר בחינוך מיוחד, אלא ביקשו גם לקבל תעודת הוראה בתחום, נאלצו להרחיק. משנת הלימודים הבאה, ניתן יהיה ללמוד באוהלו לתואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך מיוחד משלב רב גילאי."

קישור:
פורום לימודי חינוך

סגור