חברת החשמל מאירה לסטודנטים מהפריפריה

חברת החשמל מאירה לסטודנטים מהפריפריה

סטודנטים תושבי הפריפריה שלומדים במוסדות אקדמיים יזכו למלגות לימודים ומחייה ויועסקו בחברת החשמל

ההנהלה הבכירה של חברת החשמל החליטה לאחרונה על תוכנית לקליטה של סטודנטים מהפריפריה, שלומדים הנדסת חשמל, אלקטרוניקה, מדעי המחשב וראיית חשבון, בחברת החשמל.
מנכ"ל חברת החשמל, עמוס לסקר, ומנהל אגף משאבי אנוש, אבי ענתבי, הציגו את התוכנית בפני ההנהלה.
 
על פי התוכנית, חברת החשמל תקבע את יישובי הפריפריה שיכללו בפרויקט, ואת המוסדות האקדמאיים, שמתוכם ייבחרו הסטודנטים שישתתפו בתוכנית. כמו כן, החברה תחליט על אופי ועל גובה התמיכה הכלכלית שתינתן באמצעות מלגת לימודים ומלגת מחיה. הסטודנטים שישתתפו בתוכנית, ישולבו בזמן חופשותיהם בעבודה בחברת החשמל, יכינו פרויקט גמר, ויזכו לחונכות מקצועית של מתנדבים, עובדי החברה.

לדברי המנכ"ל, עמוס לסקר, מדובר בפרויקט שנועד לתת הזדמנות תעסוקתית לסטודנטים מאזורי הפריפריה ולבני מיעוטים. "זוהי השקעה חשובה וערכית ביצירת עתודה מקצועית, איכותית ומחויבת, בתחומים בהם קיימת דרישה לכוח אדם איכותי. התוכנית תלווה סטודנטים במהלך לימודיהם. זאת, באמצעות תמיכה כלכלית, ויצירת מחויבות הדדית להעסקתם העתידית בחברת החשמל" – אמר עמוס לסקר, בהוסיפו, כי "זוהי תרומה צנועה של חברת החשמל לקידום ועידוד תושבי הפריפריה".

בחברת החשמל מציינים, כי על מנת ליישם את הפרויקט כבר בשנת הלימודים האקדמאית הקרובה, בשלהי 2008, יתקיים בקרוב מפגש עם דרג אקדמי בכיר לקביעת הליך איתור מועמדים מתאימים מקרב סטודנטים בשנה א'.

קישור:
מלגות

סגור