איך לבחור קורס פסיכומטרי

איך לבחור קורס פסיכומטרי

כל השאלות שחשוב שתכיר בבואך לבחור קורס פסיכומטרי

שוק הפסיכומטרי משופע בקורסים ומגוון מסלולי לימוד. נקודה חשובה בבחירת קורס היא שמה שטוב לחבר שלך, לאו דווקא מתאים גם לך. היות והציון הפסיכומטרי הוא המשוכה האחרונה בדרך לקבלה ללימודי השכלה גבוהה, הכנו בעבורך מספר נקודות שחשוב לשקול לפני שתבחר קורס פסיכומטרי.
 
1.

אתה אוהב ללמוד אינטנסיבי או רגוע?

יש תלמידים ש"חיים" על לחץ ואינטנסיביות ובקורס פסיכומטרי ממושך ורגוע הם לא מקבלים את "המתח" שהם זקוקים לו. לעומתם יש תלמידים שאינטנסיבי משמעו עודף לחץ מבחינתם ובמסגרת כזו, הם לא יכולים לממש את הפוטנציאל שלהם. אין כאן המלצה גורפת, כי זה תלוי באופי הלמידה שלך. ניתן לומר בוודאות שמומלץ מאוד להתחיל ללמוד אוצר מילים הרבה לפני תחילת הקורס באמצעות ספרי מילונים או מערכת למידה אינטרנטית.
 
2.

אתה ניזון מתחרות או שאתה חייב Space (מרווח)?

יש תלמידים שאוהבים את הלימודים ב"איצטדיון" עם  40 תלמידים נוספים. לעומתם יש אחרים ש"הולכים לאיבוד" בכיתה גדולה ולא מוצאים את מקומם. ככל שהכיתה גדולה יותר, ההרגשה פחות אישית ויש פחות אפשרות לשאול שאלות. כל תלמיד צריך להחליט מה מתאים לו והאם הוא אהב את ללמוד כפי שלומדים בתיכון (40 תלמידים בכיתה) או מחפש מסגרת אחרת.

 

3.

כמה שעות לימוד, תרגולים וסימולציות כולל קורס פסיכומטרי?

המפתח להצלחה במבחן הפסיכומטרי הוא תרגול. כמה שיותר תרגול פרונטלי (כלומר שעות הלימוד בכיתה), כמה שיותר מבחני סימולציה וכמה שיותר חומר תרגול לעבודה בבית. תדאגו לקבל מספרים ברורים ותוודאו שכאשר אומרים לכם מספר סימולציות שתתרגלו בקורס, לא סופרים שם גם את האוגדן של המרכז הארצי שיבקשו מכם לקנות מכספכם, בנוסף לעלות הקורס.
 
4.

האם הקורס ניתן לתשלום על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים?

מה לעשות, קורס פסיכומטרי הוא לא בדיוק מוצר זול והפיקדון הוא אמצעי נוח לתשלום. ההכרה הזו לא מבטיחה שהקורס מדהים, אבל היא כן אומרת שהקורס עומד ברף מינימלי של איכות ומשרד החינוך ומשרד הבטחון בחרו להכיר בו לצורך כספי הפקדון.

 

5.

האם אתה בעל הפרעות קשב וריכוז או לקוי למידה?

כיום יש קורסים נפרדים, שמתמחים בהפרעות קשב וריכוז / לקויות למידה. השאלה איננה אם תקבל התאמות במבחן עצמו, אלא אם תלמד באופן שמותאם לצרכים שלך. כמו כן, עליך לוודא שקורס אותו תבחר יכול לאפשר לך לשלב התאמות בתהליך הלמידה והסימולציות במידה ואכן תקבל אותן.
 
6. 

היכן ממוקם הסניף?

בנוסף לשיקולי הקל"ב (קרוב לבית) ישנם שיקולים נוספים שרצוי לקחת בחשבון- לדוגמא תחבורה אל הסניף ובחזרה (שלא תסיימו שיעור פסיכומטרי בשעה 22:00 ולא תמצאו דרך לחזור הביתה). חנייה - עלות וקרבה לסניף. פרטים אלו אמנם נראים שוליים אך במצטבר הם משפיעים לא מעט על התקופה שלחוצה ויקרה מאוד גם ככה. לתשומת לבכם הסניפים הממוקמים במרכזי קניות הינם לרוב רועשים והמחיריהם יקרים יחסית.

 

7.

האם ישנם מפגשים אישיים עם המדריך, וכמה?

ליווי אישי של המדריך הוא ערך מוסף חשוב ומהותי מאוד. ברוב מכוני הפסיכומטרי מבטיחים "קורס אישי" אבל בפועל, במרבית הקורסים המדריך נפגש עם התלמיד פעמיים/שלוש לשיחה קצרה בת רבע שעה. לכן כדאי לבדוק האם בקורס אליו אתם עומדים להירשם קיים בכלל ליווי אישי ואם כן האם הוא בא לידי ביטוי רק דרך מערכת למידה אינטרנטית או גם באמצעות מפגשים עם המדריך. מומלץ לא להסתפק בהבטחות באוויר, אלא לדרוש לראות מה בדיוק כתוב בנושא זה בהסכם ההרשמה.

 

8.

מהו סוג הזיכרון החזק שלך?

הזיכרון החזק שלך הוא חזותי, שמיעתי או שאולי חוויתי? אם הזכרון החזק שלך הוא חזותי/חווייתי ההמלצה היא ללמוד בקורס שבמסגרתו משלבות מצגות מולטימדיה. במהלך הקורס, סופגים חומר לימוד רב שצריך להטמיע בזכרון ולכן חשוב שהלמידה תהיה אפקטיבית ככל האפשר. מצגות המולטימדיה עובדות על הזכרון החזותי/חווייתי וכך אתה לא רק שומע את הסברי המדריך, אלא גם רואה/חווה אותם על מסך ענק, בצורה המתאימה יותר לזכרון החזק שלך.

 

9.

מה התרגול הטוב ביותר עבורך - באינטרנט או בספרי הלימוד?

מצד אחד, הלימוד באמצעות האינטרנט הוא אינטרקאטיבי, כלומר הוא מספק משוב (ובחברות המובילות גם מידע למדריך) ויש בכך יתרון רב אך מאידך, יש תלמידים שמעדיפים תרגול עם ספרים ועפרון בדיוק כפי שיהיה במבחן הפסיכומטרי בפועל. העדפתכם צריכה להשפיע על בחירתכם, אצל חלק מהחברות הלימוד האינטרנטי בא על חשבון התרגול באמצעות ספרים והוביל לדילול משמעותי של החומר הכתוב שמקבלים התלמידים.
 
10.

כמה ספרי לימוד מקבלים במסגרת קורס הפסיכומטרי?

אמנם הנקודה החשובה היא האיכות ולא הכמות, אך יחד עם זאת, ספרים רבים חושפים את התלמיד למספר רב של שאלות ומעלים את הסיכוי לכך ששאלה שראה כבר בעבר תופיע במבחן ואז הרווח הוא כפול (גם תשובה נכונה וגם דקה פנויה בפסיכומטרי שתופנה לשאלות אחרות). אל תתביישו לשאול מה מספר העמודים בספרים.
 
11.

האם אתר האינטרנט של המכון איכותי?

כיום, מערכת למידה אינטרנטית היא חלק דומיננטי מהקורס לכן, מומלץ בחום להיכנס למערכות DEMO שיש בחלק מהחברות או להסתכל דרך חברים שלומדים באותם קורסים ובנוסף, מומלץ לבדוק האם יש באתר פורום פסיכומטרי פעיל, המנוהל ע"י מדריכים מוכשרים.
 
12.

האם אתה רציני וכמה זמן אתה מוכן להשקיע בקורס פסיכומטרי?

זו אולי השאלה החשובה ביותר מכולן. קורס פסיכומטרי, מוצלח ככל שיהיה, לא יעזור לתלמיד שלא משקיע. אם אין לכם חשק או זמן להשקיע – אל תיגשו לקורס עתה, אלא רק כשבאמת תהיו מוכנים להשקעה הדרושה להצלחה בפסיכומטרי.
 
בהצלחה בפסיכומטרי,

 

המאמר נכתב ע"י אסף רגב, מדריך בחברת EZ WAY פסיכומטרי

 

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 9 מוסדות לימוד ובהם 12 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
זיו כספי, ביה''ס לבגרות ופסיכומטרי
ביה''ס אקסטרני הנהנה במשך שנים רבות ממוניטין ומשם מוביל
כתובת: דרך השרון 12 כפר סבא
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
אנקורי - פסיכומטרי
אנקורי פסיכומטרי נותן לך כלים להצלחה בבחינה הפסיכומטרית
כתובת: הנהלה ראשית- סירקין 3 ,תל אביב -יפו, 63562. סניפים- נהריה, כרמיאל, קרית ביאליק, חיפה, באר שבע, חדרה, רעננה, פ"ת, ירושלים, ראשל"צ ואשדוד.
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המכללה האקדמית צפת
שילוב של אקדמיה, מסורת, קבלה, יופי ואווירה קסומה
כתובת: רחוב ירושלים 11 ת"ד 160, צפת, מיקוד 13206
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
High Q
התוצאות מדברות
כתובת: סניפים בכל רחבי הארץ
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המכינה האקדמית אחוה
איכות ומצוינות בפעילות אקדמית, בהוראה ובשירות לסטודנט
כתובת: ד.נ. שקמים 79800
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
 
 
EZ WAY פסיכומטרי ובגרות
קורס הפסיכומטרי הנבחר בישראל, היחיד עם מאמן פרטי צמוד
כתובת: כל הארץ
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 4 מסלולים
מסלול מותאם לתלמידים עם לקויות למידה
מסלול מרתון לפסיכומטרי - מותאם לנבחנים פעם שנייה השואפים לשפר ציון
מסלול פסיכומטרי פרטי - כל הקורס עם מדריך אחד על אחד
מסלול פסיכומטרי קבוצתי עם מאמן פרטי עד ליום הבחינה
ezway- קורס פסיכומטרי לליקוי למידה
כתובת: הקורסים בפריסה ארצית.
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
קורס הכנה לפסיכומטרי מותאם ללקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז
זינוק
פסיכומטרי ללקויי למידה
כתובת: סניפים בתל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
קורס פסיכומטרי ללקויי למידה
מור קורן פסיכומטרי
כתובת: סניף תל אביב - דרך השלום 7 קומה 3 (ליד עזריאלי), סניף נתניה - רחוב סמילנסקי 24,
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
 
 
בעמוד זה נמצאים 12 מסלולי לימוד בתחום פסיכומטרי, ב-9 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בפסיכומטרי אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור