מבחן ה GMAT

מבחן ה GMAT

כל מה שמתענין במבחן ה GMAT צריך לדעת

gmat  מבחן ה Graduate Management Admission Test נכתב בארה"ב ומשמש את האוניברסיטאות השונות ברחבי העולם למיון מועמדים ללימודי MBA - תואר שני במינהל עסקים.
ברוב המוסדות בארץ מהווה הבחינה תנאי קבלה הכרחי ללימודי MBA,  יחד עם ציון התואר הראשון.  במוסדות מסוימים מסתפקים בציון הכמותי של בחינה, ומחברים אותו לציון התואר הראשון לקבלת ציון סף.
אוניברסיטאות בארץ דורשות כיום ציון gmat כחלק עיקרי מתהליך הקבלה לתואר שני במינהל עסקים, גם  בשל הביקוש הרב ומספר המקומות המוגבל. על כל מקום מתמודדים מועמדים רבים, התחרות קשה וכל מועמד צריך להפיק מעצמו את המירב. קורס טוב ותרגול מרובה יכולים לשפר משמעותית את ציון ה-gmat.
בחו"ל הבחינה מהווה רק אחד ממכלול שלם של תנאי קבלה, הכוללים גם המלצות, ניסיון תעסוקתי, חיבורים, ראיון אישי וניסיון חיים, כמו גם ציוני התואר הראשון וכמובן, הציון המלא ב-gmat.

לירון נעמן, מנהלת תחום ה-gmat בחברת קידום לך תצטיין, פורשת בפניכם את כל סודות ה- gmat:
אם אתם מתכוונים ללמוד תואר שני במנהל עסקים Master in Business Administration ) MBA), בין אם אתם סטודנטים לתואר ראשון, בעיצומו, לפניו או אחריו, חשוב שתכירו את בחינת ה-gmat המהווה תנאי קבלה הכרחי בכל האוניברסיטאות בארץ ובחו"ל. 
בחינת ה-gmat הינה בחינת ידע באנגלית. החל מה-1 ינואר 2006 מתכונת הבחינה השתנתה בשל שינויים בגוף שכותב את הבחינה, כאשר במשך 51 השנים האחרונות נכתבה הבחינה על ידי גוף אמריקאי שנקרא ETS ומינואר 2006 הוחלף גוף זה בגוף אמריקאי אחר המכונה ACT American College Testing . כמו כן, השינויים בבחינה מתבטאים גם בנהלים ולהלן הנהלים המעודכנים:

מועדי הבחינה אינם קבועים. כל נבחן יכול להבחן אחת לכל חודש קלנדרי, במועד שיבחר עפ"י תיאום מראש. ניתן להיבחן חמש פעמים בכל 12 חודשים.
ניתן להיבחן בימים שונים במהלך השבוע בשעות משתנות בין 8:00 לשעות אחר הצהריים, כאשר ניתן להבחן פעם בחודש קלנדרי. עם זאת אך יש להמתין 30 ימים בין מבחן למבחן.
אורך הבחינה הנו כ- 4.5 שעות והיא מורכבת ממספר אלמנטים: שני חיבורים אנליטיים באנגלית, פרק כמותי (שאלות מתחום חשיבה מתמטית) ופרק מילולי (דקדוק אנגלי, שאלות היגיון והבנת הנקרא).
ההרשמה לבחינה נעשית דרך מנצ'סטר אנגליה, מאחר ול-ACT אין נציגות בארץ. ניתן להירשם לבחינה באמצעות האינטרנט או בטלפון.
מחיר הבחינה (בכל העולם) הינו 250$ ואת התשלום ניתן לבצע באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי בלבד.
הבחינה מתקיימת בארץ ברחוב בן גוריון 2 ברמת גן (מול קניון אילון).

-הציון:
כיום, כל האוניברסיטאות ומרבית מהמכללות בישראל דורשות ציון gmat כתנאי קבלה ללימודי MBA.
בבחינה מקבלים ארבעה ציונים: ציון לכל אחד משלושת חלקי הבחינה וציון משוקלל המורכב מהציון הכמותי והציון המילולי.

-כל הציונים בבחינה יחסיים לאוכלוסיית הנבחנים, ולכן הציונים המתקבלים מבטאים בעבור הנבחן את האחוזון שבו הוא נמצא ביחס לאוכלוסייה. כך, למשל, נבחן שהשיג תוצאות הגבוהות מאלה של 80% מהניגשים לבחינה בחלק הכמותי, יקבל ציון 45 בחלק זה. הציונים מתקבלים מייד עם תום הבחינה. זהו אישור זמני בלבד לציונים, כאשר אישור סופי יישלח בתוך כחודש. הציון הזמני אינו כולל ציון על החיבורים, והוא יכול להיות שונה מעט מהציון הסופי, אם כי פער כזה הוא נדיר.

- ציון הבחינה בדומה לציון הפסיכומטרי. הציון המלא בבחינה נע בין 200 ל- 800 נקודות ונקבע עפ"י המרכיב  הכמותי והמילולי בלבד (לחיבורים אין משקל). הציונים בפרק המילולי והכמותי יכולים לנוע בין 0 ל- 66. שניהם קובעים, בהתאם למנגנון של ACT, את הציון המלא. את הציון ניתן לקבל מיד עם תום הבחינה, כולל מסמך רשמי של ACT  והוא תקף ל- 5 שנים.בסיום הבחינה נשאל כל נבחן האם ברצונו לקבל את הציון.  במידה והנבחן אינו מבקש זאת הרי שהציון נמחק  ממאגר המידע של ה-ACT. 

-במידה וניגשים לבחינה מספר פעמים ה-ACT מדווח על עד שלושה ציוני gmat אחרונים שנעשו בחמש שנים האחרונות, חלק מהאוניברסיטאות מתייחסות לכלל הציונים (בעיקר בחו"ל) ולאו דווקא לגבוה מביניהם או האחרון, לכן בהחלט מומלץ להתכונן היטב לבחינה במועד הראשון.

-בתחילת הבחינה ישנה אפשרות לבקש לשלוח את הציון אוטומטית לחמישה מוסדות לימודים.
כל דיווח רשמי נוסף של ציון ניתן לקבל תמורת סכום סמלי של 28$ . 

 

צור קשר
ליצירת קשר עם מוסדות לימוד המלמדים תואר שני במנהל עסקים, לחצו על שם המוסד
מכללת נתניה
הקריה האקדמית אונו
מכללת רמת גן

קישור רלוונטי
פורום מנהל עסקים

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 2 מוסדות לימוד ובהם 2 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בית הספר האמריקאי ללימודי אנגלית
הכנה לכל המבחנים הנדרשים ללימודים בחו"ל
כתובת:
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
ידע פלוס
הכנה למבחני קבלה בחו"ל
כתובת: מנחם בגין 114 ת"א
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 2 מסלולי לימוד בתחום קורס GMAT, ב-2 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס GMAT אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
 

קישורים נוספים

המבחנים שתידרשו לעבור לפני הקבלה ללימודים בחו"ל
כל מה שצריך לדעת לפני שניגשים למבחן באנגלית
פירוט הסוגים השונים ורלוונטיות למסלולים
 
סגור