סטודנט עובד

סטודנט עובד

פרופיל (לא רישמי) של הסטודנט העובד. מי הם אותם "יחידי הסגולה"? מה מאפיין אותם? מה מניע אותם? כל זאת ועוד בכתבה הבאה מאת: נטלי חסין

 סטודנט שבוחר לעבוד במהלך לימודיו צפוי לחיי להטוטנות במינימום צבירה של שעות שינה.
השיקולים לקחת עבודה בנוסף למערכת שעות תובענית, נובעים מפרמטרים שונים במציאות.
הסטודנטים העובדים נחלקים למס' קטגוריות כגון:

הסטודנטים השורדים- הינם אנשים שממנים את שכר הלימוד בכוחות עצמם. סטודנטים אלו עושים כמעט את הבלתי אפשרי. ואם אתם נמנים אם אותם סטודנטים שורדים ולעיתים אתם חוטאים בקנאה יוקדת בסטודנטים שהוריהם מממנים להם את שכר הלימוד, אל דאגה תהיה לכם תמיד סיבה להתגאות בעצמכם.  

סטודנטים שורדים חלקית
- אלו הסטודנטים שהוריהם ממנים את שכר הלימוד אבל לא כולל מחייה או מותרות נלוות.
בד"כ מדובר בהורים עם אג'נדה חינוכית הדומה לאג'נדה צבאית. הורה שמאמין שרק החינוך חשוב ושעל הצאצא לצבור כמה שיותר קשיים בדרך אל התואר. הורים שמאמצים בחום, הלכה למעשה את הביטוי: "קשה באימונים קל בקרב". 

סטודנטים משתרדים
- סטודנטים שידמו את עצמם לשועלי קרבות בעולם הקפיטליסטי, בעוד הם ילדי שמנת שהולכים לעבוד כדי להרוויח חיי חברה וקצת דמי כיס בשביל המותג הבא. 

סטודנטים שמנתיים- סטודנטים שמנתיים, הם ילדי שמנת, שבד"כ מצוידים בוויזה "שאבא הביא".
הסטודנטים השמנתיים נחלקים לשניים: יש השומרים על חשאיות ויש שדואגים למצוא הקשר בכל שיחה לגבי היכולות הכלכליות של אבא ואמא והמשפחה, או סתם סיפורי שובבות על התהוללות הוויזה בעולם צרכני. הם גם אלה שיבואו עם הג'יפ המהודר בעודך יורד בתחנת האוטובוס.
בד"כ הם עובדים בעבודות שאבא סידר, כלומר במשרד של אבא. 

סטודנטים שאפתניים- סטודנטים שלא ברור אם הכסף רודף אחריהם או שהם רודפים אחרי הכסף, בכל מקרה קיימת כאן הדדיות. הסטודנטים השאפתניים יספרו לך, בעוד אתה מפהק פיהוקי אימה, איך הם עושים את הבלתי ייאמן: מנהלים גדולים בעולם העסקי, חיי חברה תוססים, חיים רומנטיים מהסרטים, תחביבים אתגרים והורים גאים. אזהרה: סטודנטים אלה לרוב יגרמו לך לחשוב כי אתה בטלן, ראה הוזהרת!

סטודנטים סטלנים- סטודנטים שעובדים, כי אין להם ברירה, או שיש להם ברירה, גם להם זה לא ברור.
בד"כ הם עובדים בעבודות הזויות כמו שמירה במוזיאונים נכחדים, בייבי סיטרים לכלבים, איגואנות וכיוצא בזה.
כל עבודה שלא מצריכה פעולה אונית באשר היא ומתאימה לסרט הרלוונטי בו הם חיים.

אם יש משהו משותף לכולם, זה היכולת לשכנע את עצמך, שאתה על אנושי, ויכול לחיות על שעת שינה, שתצליח ללמוד לבחינה אחרי העבודה או במהלך העבודה, שתצליח להגיע לכל השיעורים (אך להירדם בהם), שתוכל לא לבהות במהלך השיעור בשעון ולהאמין שאתה יכול למרות הכול. 

אין ספק שאפשר, רבים עשו את זה ורבים גם עוד יעשו זאת. רק אל תשכחו שכל מסגרת באשר היא, הן לימודים והן עבודה, היא תובענית בדרכה שלה. כך שצריך בכ"ז לגייס כישורי להטוטנות בלתי מבוטלים  וככל שתעבדו קשה תזכרו שבכל זאת, זה עדין לא החיים האמיתיים ושצפוי לכם חיי שגרה של עבודה (שחורה, אפורה, לבנה...) ללא יכולת לבהות במרצה תימהוני, בשיעור משמים או סתם לשכב על הדשא כך באמצע היום.
בכ"ז סטודנט או לא?

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 0 מוסדות לימוד ובהם 0 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 0 מסלולי לימוד בתחום , ב-0 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין ב אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור