איפה ללמוד משפטים- באוניברסיטה או במכללה?

איפה ללמוד משפטים- באוניברסיטה או במכללה?

לפני שאתם רצים להירשם לתואר ראשון במשפטים, כדאי שתבחינו בין מעמד התואר באוניברסיטה ומעמדו במכללה, ותכירו את אפשרויות התעסוקה שלכם בהמשך הדרך

לימודי המשפטים ומקצוע עריכת הדין תמיד נחשבו כיוקרתיים במיוחד, ובוגרי המסלול עדיין זוכים בהערכה גלויה. עם זאת, שנת ההתמחות נחשבת כקשה ומתישה ולמוסד שחתום על התעודה משמעות גבוהה. האם יש הבדל בין בוגר משפטים באוניברסיטה ובין בוגר משפטים במכללה?

לימודי משפטים באוניברסיטה

היתרון הבולט ביותר של לימודי תואר במשפטים באוניברסיטה, הוא היתרון הכלכלי. הלימודים באוניברסיטה מתוקצבים ולכן שכ"ל הוא זול יותר, המחיר לשנת לימוד אקדמית, עומד על כ-12,000 ₪ . עם זאת, מסלול הלימודים צפוף ואינטנסיבי ולא בטוח שתצליחו לשלב בו גם עבודה.

יתרון ידוע אחר הוא הסטטוס היוקרתי שנלווה לתואר אוניברסיטאי. תנאי הקבלה קשים יותר ומספר המקומות מוגבל, שני אלמנטים אלו מגבירים את יוקרת התעודה האוניברסיטאית, ומובילים להעדפת בוגרים אלו בשוק העבודה. עם זאת, תופעת ההעדפה הולכת ומטשטשת, בעקבות מספר מכללות איכותיות בתחום המשפטים.

תנאי הקבלה באוניברסיטה, כאמור, גבוהים יותר ואולי זאת הסיבה שרבים מאמינים שגם רמת הסטודנטים גבוהה יותר מאשר במכללות, ובהתאם לכך רמת המרצים המלמדים בפקולטה למשפטים. למרות שאת חלק מהמרצים תפגשו גם במכללות...

תכני הלימוד באוניברסיטה, מתבססים על מתודולוגיה, כיוון שהאוניברסיטה מהווה גוף מחקרי-אקדמי. תכני הלימוד הנלמדים נחשבים כעדכניים ומעמיקים במיוחד. משך לימודי התואר באוניברסיטה זהה ללימודים במכללה ונמשך 3.5 -4 שנים.

לימודי משפטים במכללה

האם ללמוד במכללה? התשובה המכריעה מתבססת על בחירת המכללה. כלומר בחירת המכללה משמעותית ביותר, ההיצע רחב ומגוון וחשוב לוודא שבוחרים מכללה מקצועיות וטובה, בעלת שם טוב בשוק העבודה, שבוגריה משתלבים בשוק העבודה כעורכי דין מוצלחים ומשפטנים מרשימים. למעוניינים ללמוד במכללה קיימת חובה בסיסית לברר מיהן המכללות המובילות, מהו אחוז העוברים את מבחני ההסמכה ללשכת עורכי הדין בה, מיהם המרצים והאם הם 'נחשבים' ואיזו סטטוס יש לבוגרי מכללה זו.

אחרי שבדקתם, כדאי להכיר את החיסרון הבולט של לימודים במכללה- שכר הלימוד! כל שנה אקדמית עולה 26,000 – 36,000 ₪ . עם זאת, הלימודים במכללה מאפשרים עבודה ותכנית הלימודים גמישה ומותאמת אישית.

היבט נוסף שצריך לחשוב עליו הוא רמת הסטודנטים, הפערים בין הלומדים במכללה, לפחות בהתחלה, עלולים להיות גדולים. מבחינת סגל המרצים, רבים מן המרצים באוניברסיטה מרצים גם במכללות ורמת הלימודים רק עולה ומשתפרת עם השנים. אחרי הכל, ההצלחה שלכם היא ההצלחה שלהם ולכן חשוב להם מאוד שתצליחו. תכני הלימוד במכללה מעשיים יותר ומותאמים לשוק העבודה, ולמכללות חשובה מאוד הצלחת לומדיה כיוון שהצלחתם מעידה על הצלחתה...

לימודי משפטים באוניברסיטה ובמכללה

האופציה המעט מוזרה הזו, קיימת עבור אלו שבוחרים ללמוד משפטים במכללה בה מתקיימים לימודי משפטים בחסות האוניברסיטה (מעין שלוחה לאותה אוניברסיטה). הלימודים מתקיימים בתנאי מכללה (מחיר, חומרי לימוד, תנאי קבלה וכו') והתעודה המוענקת היא של האוניברסיטה!

ולבסוף - מה עושים עם תואר ראשון במשפטים?

קיים מגוון אפשרויות התעסוקה, ולא חייבים לעסוק רק בתחום עריכת הדין. כדי לקבל את התואר 'עורך דין' עליכם לעבור התמחות ומבחני לשכה, רק אחרי כן אתם זוכים לתואר המכובד, עד אז אתם 'משפטנים' (תואר מרשים בפני עצמו). תתפלאו, אבל לא כל בוגר מסלול בוחר לעשות את הסטאז' ואת מבחני הלשכה, ישנם המסתפקים בתואר 'משפטן'.

במה לעבוד? מי שהוכתר כעורך דין יכול לעבוד כעורכך דין במשרדי עריכת דין, בחברות ביטוח, חברות מסחריות, חברות כוח אדם, חברות הייטק, עמותות, מגזר ציבורי ועוד. הכל תלוי מה מעניין אתכם ואיזה נישה של התחום בא לכם לתפוס? נזיקין, קניין, משפחה, חוזים, פליליים וכו'.

לאלו מכם שלא ימשיכו בתחום (לידיעה רק כשליש ממשיכים בתחום עריכת הדין), הידע שלכם כמשפטנים הוא ידע מבוקש מאוד בחברות, ותוכלו להשתלב בעמדות ניהול מגוונות ולהשתמש בידע שצברתם. בנוסף, יש מסלולי לימוד שמציעים לכם, לבחור במסלול דו חוגי שמאפשר התמחות גם בתחומים נוספים כגון: מנהל עסקים, תקשורת, שיווק, משאבי אנוש ועוד.

רוצים לדבר על זה? פורום לימודי משפטים

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 9 מוסדות לימוד ובהם 10 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
מכללת ספיר
המכללה האקדמית ספיר
כתובת: המכללה נמצאת ליד שדרות
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
דגש בלמידה המרחיבה את האופקים
כתובת: רח' בן גוריון 26, רמת גן
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
הקריה האקדמית אונו
אקדמיה יישומית
כתובת: צה"ל 104 קרית אונו
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
תואר ראשון במשפטים בשילוב תואר שני במנהל עסקים
תואר ראשון במשפטים
אוניברסיטת חיפה
קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי
כתובת: הר הכרמל, חיפה, 31905
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המכללה האקדמית נתניה
עושים אוניברסיטה לעסקים
כתובת: האוניברסיטה 1 נתניה
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
 
 
המכללה האקדמית צפת
שילוב של אקדמיה, מסורת, קבלה, יופי ואווירה קסומה
כתובת: רחוב ירושלים 11 ת"ד 160, צפת, מיקוד 13206
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המרכז האקדמי פרס
ללמוד אחד על אחד עד התואר
כתובת: הנביאים 8 רחובות
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
אוניברסיטת בר אילן, המחלקה לכלכלה
כתובת: מקס ואנה ווב רמת גן
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
תואר ראשון במשפטים בשילוב עם לימודי תעודה בחשבונאות
 
 
בעמוד זה נמצאים 10 מסלולי לימוד בתחום תואר ראשון במשפטים, ב-9 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בתואר ראשון במשפטים אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור