לימודי קבורה- כן, יש דבר כזה!

לימודי קבורה- כן, יש דבר כזה!

אוניברסיטת אריאל בשיתוף חברת קדישא ומשרד הדתות, מציגה תכנית לימודים חדשה ויש שיגידו 'אמיצה'... תכנית 'מורשת בנימין'. תכנית הלימודים תקנה את כל הידע הנדרש בקבורה

תודו שזאת תכנית שלא מן המניין ובטח ובטח שלא צפויה. תכנית הלימודים מורשת בנימין מקנה ללומדיה ידע בנושאים כמו כבוד המת, ניחום משפחות ומיומנות רגשית, ויש גם נקודות זכות!

תוכן הקורס

אנחנו מתקדמים גם בתחום הזה וכעת במקום להעביר ידע מדור לדור, הידע יועבר באופן אקדמי ומסודר בין כותלי מכללת אריאל. מר אברהם מנדלה, יו"ר מנהלי חברת קדישא, טוען שזוהי הפעם הראשונה שבה מנסים להעביר מסורת יהודית בת אלפי שנים של הקבורה במסגרת מסודרת.

מנהלי חברת קדישא השכילו להבין שהעבודה היומיומית עם משפחות, שזה עתה איבדו את יקיריהם ונמצאים בימים קשים, מצריכה מיומנות ורגישות ולכן החליטו על הקמת תכנית הלימודים.

תכנית הלימודים תתפרש על פני 180 שעות לימוד ובצוות המרצים יהיה גם הרב של חברת קדישא, הרב רוז'ה, שיהיה אחראי על העברת כל הנושאים ההלכתיים בתחום הקבורה. בנוסף, יזכו הלומדים להרצאות מרצים מכל קשת המקצועות הרלוונטיים, ובהם עובדים סוציאליים, משפטנים ופסיכולוגים.

השתלמות מקצועית

עובדי חברת קדישא, כיום, אינם מחויבים לעבור את הקורס, אולם בעתיד זה יהווה אחד מתנאי הקבלה לעבודה וזאת על מנת שכל עובד יבין היטב את התחום ויכיר את כל המיומנויות הרגשיות, הבינאישיות וההלכתיים שטמונים בעבודה בתחום הקבורה.

לדבריו של עו"ד זאב רוזנברג, מנכ"ל פורום חברות קדישא, הקורס הזה הינו 'קורס הדרגתי'. תחילה הוא מיועד לעובדים בשטח, אחרי כן הוא יועבר גם למנהלים ובעלי תפקידים בכירים בחברות קדישא ובשלב האחרון הוא ייעוד לכל מי שנוגע לתחום הקבורה, וזה אומר עובדים סוציאליים, אחיות, רופאים וכדומה. חשוב שכל מי שנמצא באחד ממעגלי הקבורה/המת יכיר ויבין כיצד להתייחס למשפחות אבלות, מהם החוקים והנהלים הקיימים בתחום ועוד.

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 1 מוסדות לימוד ובהם 1 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
מכללת ברק
המובילה ברפואה משלימה!
כתובת: רחוב התעשיה 2, ירושלים - כניסה ב' קומה 2
רוצה שיתקשרו אליך?
vatikim
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 1 מסלולי לימוד בתחום לימודי יהדות וקבלה , ב-1 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי יהדות וקבלה אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור