מהיום: הנדסאים וטכנאים שווים יותר!

מהיום: הנדסאים וטכנאים שווים יותר!

חוק ההנדסאים והטכנאים

אושרה הצעת החוק המשווה את מעמד ההנדסאים והטכנאים לבעלי תואר. מטרת החוק הגברת המוטיבציה ללמוד את התחום ולעסוק בו, וכן להעלות את רמת ההנדסאים והטכנאים ולשמור על  רמה גבוהה של חינוך טכנולוגי. החוק  מאפשר להנדסאים ולטכנאים המוסמכים לגשת למכרזים בהם נדרש תואר אקדמי (בהתאם ליכולתם והשכלתם).

יוזם החוק, ח"כ חיים כץ, צפה את המחסור בהנדסאים מוסמכים בתעשייה, שבעקבותיו בוצעו עד כה עבודות רבות, בהיקפים נרחבים בידי הנדסאים לא מוסמכים, ולפיכך החליט לעשות מעשה. החוק החדש מאפשר להנדסאים וטכנאים להגיש את מועמדותם במכרזים שונים למשדרות בגופים ציבוריים וחברות ממשלתיות. מטרת החוק היא לקדם איכות ומקצועיות של טכנאים והנדסאים וכן להסדיר ולעגן את תוארם, כאשר האפשרויות הינן: הנדסאי, הנדסאי רשום, הנדסאי בעל רישיון, טכנאי מוסמך רשום וטכנאי מוסמך בעל רישיון.

"מקצוע ההנדסאי מהווה חוליית קישור חשובה בין מנהלי הארגונים והמהנדסים לבין קווי הייצור ויגביר את הכושר התחרותי בזירה הבינלאומית", טוען שר התמ"ת, מר שמחון.

הנדסאים וטכנאים - הכשרה טכנולוגית

מועצת ההנדסאים והטכנאים, שתוקם בעקבות החוק החדש, תוביל את הכרתם האקדמית של ההנדסאים והטכנאים ותשווה בין מעמד ההנדסאים לבעלי תארים אקדמיים בהתמודדות על משרות ותקדם את איכות והתמקצעות הלומדים במסלולים אלו.

מרשם ההנדסאים והטכנאים המוסמכים שיוקם ע"י המועצה, ידאג לסווג ולהסדיר תנאים והליכים לרישום במרשם. כך יופעל פיקוח על ההכשרות המקצועיות שניתנות במכללות השונות ויקבעו כללי אתיקה ברורים בענפים השונים, בהם עוסקים הנדסאים וטכנאים.

עונשים

החוק קובע כי מי שישתמש בתארים של 'בוגר מכללה טכנולוגית מוכרת' או בתואר 'הנדסאי' ללא הסמכה רשמית צפוי לעונש של מאסר. גם התואר 'טכנאי מוסמך' יוגבל ויחויב בצירוף מגמה ספציפי. תנאי הרישום החדשים מחייבים תעודה ממוסד מוכר, ותק, התמחות וניסיון מעשי.

הסתדרות ההנדסאים בישראל

עפ"י ההסתדרות, הצורך בחקיקה התעורר בעקבות ירידה בהיקף הפונים ללימודים בתחום הטכנולוגי, לשם הכשרה מקצועית, חוסר אבחנה בין 'הנדסאי/טכנאי' ובין 'הנדסאי/טכנאי מוסמך' והעדפת אקדמאים על פני הנדסאים וטכנאים בהתמודדות במכרזים שונים. החוק החדש קובע מדיניות כללית, מגביר מודעות ציבורית למקצוע וכן מעודד הכשרה והשמה עפ"י צורכי המשק.

 פורום לימודי הנדסה

 

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 3 מוסדות לימוד ובהם 9 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
מכללת ספיר
קשור באופן רלוונטי לתעשייה, למגמות שוק ולביקוש
כתובת: ד.נ. אשקלון 79165, אשקלון, 79165
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 3 מסלולים
הנדסאי חשמל
הנדסאי אלקטרוניקה מגמת משנה בתקשורת נתונים
הנדסאי אלקטרוניקה מגמת משנה מחשבים
המכללה האזורית – ביה"ס להנדסאים של מכללת אשקלון
כתובת: יצחק בן צבי 12, ת.ד 9071 אשקלון, מיקוד 78211
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 4 מסלולים
הנדסאי חשמל
הנדסאי אלקטרוניקה - התמחות בתקשורת
הנדסאי אלקטרוניקה –התמחות בתקשורת נתונים
הנדסת אלקטרוניקה - התמחות במכשור רפואי
ביה"ס הארצי להנדסאים בקריית הטכניון - חיפה
מותאם לצרכים המשתנים של השוק והתקופה
כתובת: קריית הטכניון, חיפה 32000 .
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
בעמוד זה נמצאים 9 מסלולי לימוד בתחום הנדסאי חשמל ואלקטרוניקה, ב-3 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בהנדסאי חשמל ואלקטרוניקה אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור