תואר בחינוך גופני או קורס מדריכי ספורט?

תואר בחינוך גופני או קורס מדריכי ספורט?

מתלבטים בין תואר בחינוך גופני לבין קורס מדריכי ספורט?

המודעות לבריאות הגוף ולכושר הגופני רק עולה עם השנים, יותר ויותר אנשים מבצעים פעילות ספורטיבית כחלק משגרת היום שלהם. האפשרויות ומגוון הפעילות הספורטיביים הוא רב- רכיבה על אופניים, ריצה, חדר כושר, אירובי, פילאטיס ועוד. תואר בחינוך גופני וקורס מדריכי ספורט מאפשרים התמחות בתחום שמושך אתכם במיוחד. במה לבחור? כל הפרטים לפניכם

תואר בחינוך גופני לעומת קורס - מה בתכנית?

תואר בחינוך גופני מיועד לאלו מכם שמעוניינים לעסוק בהוראת החינוך הגופני ולאו דווקא בבתי הספר והתיכון, אלא גם בתחום החינוך הבלתי פורמלי. מלבד קורסי בסיס הכוללים: פיזיולוגיה, אנטומיה, לימודי מדע הרפואה, סוציולוגיה, חינוך, גוף האדם ועוד.  יש קורסים לבחירה ובהם:  מדריכי אירובי, מדריכי כדורסל, התעמלות ספורטיבית, מאמני כדורגל וכדומה. חשוב לציין כי מסלול זה כולל השתלבות בלימודי תעודת הוראה.

לעומת זאת תכנית הלימודים של קורס בחינוך גופני כוללת את הידע המעשי-הכשרתי של התחום הספציפי הנלמד. ובאשר לידע התיאורטי- הוא יותר ממוקד עפ"י התחום הנבחר. עם זאת אפשרויות הלימוד מגוונות וכוללות: מדריך חדר כושר, מאמן כדורסל, מדריך כדורגל, פילאטיס, עיצוב הגוף, מאמן כדורעף, אימון ילדים, אימון קשישים ועוד. בקורסים הנלמדים מושם דגש על הבנה של עקרונות האימון, הבנת תחומי האנטומיה, פציעות ספורט, בניית תכנית אימונים, שיטות אימונים ועוד.

על פניו נראה כי עדיף ללמוד לתואר ראשון, אבל זה לא בהכרח נכון כיוון שזה מאוד חשוב במה אתם מעוניינים? אם אתם בטוחים שהייעוד שלכם הוא להיות מאמני כושר או מאמני כדורסל או לחלופין מדריך פילאטיס וכו'... אולי נכון לכם דווקא לבחור בקורס מקצועי שמקיף את כל היבטי התחום הרלוונטי. אם אתם לא בטוחים שתחום הספורט הוא ייעודכם, אולי שווה לכם דווקא להתחיל בלימודים מקצועיים של קורס ספציפי ולאמת אם זה הכיוון שלכם בחיים. להבדיל, אם אתם בטוחים שאתם מעוניינים בקריירת הוראה בחינוך בבית ספר (על גילאיו השונים), או חשוב לכם להיות בעלי תואר ואתם אוהבים ספורט, יכול להיות שעליכם לבחור בלימודי תואר. בכל מקרה, חשוב לקחת את כל ההיבטים בחשבון כולל זמן, עלות ויעדים אישיים ואם אתם עדיין מתלבטים- תמיד תוכלו להתייעץ אתנו.

תואר בחינוך גופני וקורס מדריכי ספורט - תנאי קבלה

תנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך גופני הם:

תעודת בגרות, במקומות מסוימים נדרשת גם בחינה פסיכומטרית. תנאי נוסף הוא יכולת גופנית אישית וכושר מעל הממוצע, וכמובן מצב בריאותי תקין (יש להציג אישור רשמי של משרד הבריאות חתום ע"י מכון מורשה לבדיקות ספורט), מבחן מעשי, ראיון אישי.

תנאי הקבלה לקורסי ההכשרה השונים בבסיסם דומים, אם כי משתנים מעט בהתאם לתחום ההכשרה. גיל המועמדים נע בין 17 – 18 שנה, השכלה: 12 שנות לימוד, אישור בריאות תקינה, ראיון אישי ומבחן מעשי.

כמה זמן?

לימודי תואר ראשון נמשכים בין שלוש לארבע שנים, לעומת קורס שנמשך מספר חודשים עד שנה.

איזו תעודה?

בוגרי התואר מקבלים:

וכן שתי תעודות מדריך בתחומים השונים, כדוגמת: כדורסל, אתלטיקה ועוד.  BED תעודת

בוגרי הקורסים השונים מקבלים תעודת הסמכה מטעם בית הספר בו הם לומדים.

כמה עולה?

עלות לימודי תואר ראשון בהוראת חינוך גופני לשנה: אוניברסיטה- מתוקצב כ- 12,000 ₪ , מכללה- 26,000 -36,000 ₪

עלות קורס בממוצע: 8,000 – 12,000 ₪ 

יש עבודה?

בוגרי תואר ראשון יוכלו להשתלב בחינוך הפורמלי והלא פורמלי בבתי הספר השונים כמורים לספורט וכן במסגרות פרטיות חיצוניות, חוגים, אגודות הספורט, מרכזי שיקום וכדומה. אפשרות נוספת היא להמשיך ללימודי תואר שני בחינוך גופני.

בוגרי הקורסים יוכלו לעבוד במגזר הפרטי, עפ"י תחום התמקצועתם כמדריכים/מאמנים וכן כעצמאיים.

 רוצים להתייעץ אתנו?   פורום לימודי תעודה  פורום לימודי חינוך

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 2 מוסדות לימוד ובהם 6 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
המכללת האקדמית וינגייט - ביה"ס להסמכת מדריכים בספורט
במכללה לחינוך גופני ולספורט ע"ש וינגייט
כתובת: מכון וינגייט מיקוד 42902
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
Run To Success
המכללה להכשרת מאמנים ומדריכים בספורט
כתובת: הגדוד העברי 10 אשקלון
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 5 מסלולים
קורס מדריכי כושר גופני, בריאות ואימון קטינים
קורס הכשרת מדריכי כדורגל עפ"י חוק הספורט
קורס הכשרת מדריכי לימוד שחייה- עפ"י חוק הספורט
קורס מדריכי אומנויות לחימה - בסיס
קורס הכשרת מדריכי גלגליות
בעמוד זה נמצאים 6 מסלולי לימוד בתחום מאמני ומדריכי ספורט, ב-2 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין במאמני ומדריכי ספורט אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור