לימודי יוגה – כל אחד יכול!

לימודי יוגה – כל אחד יכול!

לגעת בנפש דרך הגוף

אנחנו חיים רק פעם אחת. יש לנו רק את הפעם הזאת בשביל לנסות להגשים את עצמנו, ליהנות, להיראות טוב ולהיות בריאים בגופנו ובנפשנו. אבל החיים שלנו כל כך עמוסים ותובעניים – איך אפשר להשיג את כל זה? לימודי יוגה הם התשובה.

 

לימודי יוגה הם דרך נפלאה להשיג את כל המטרות שהזכרנו בבת אחת. יוגה היא שיטת תרגול המשלבת תנוחות פיזיות ונשימות, ומטרתה הבסיסית ביותר היא להתחבר פנימה. באמצעות היוגה מתחזקת ההקשבה הפנימית, כוח הרצון, הריכוז ויכולת ההתנגדות.

 

תרגול יוגה מביא עמו שפע של מעלות לחיי המתרגל: גמישות וחוזק פיזי, בהירות פנימית וחוזק נפשי, הנאה ואיזון. כמו בשיטות רבות המגיעות מן המזרח הרחוק, גם היוגה מבוססת על חיבור הדוק בין גוף לנפש ומביאה לאיזון ולשקט גופני ונפשי.

 

כיצד מתנהלים שיעורי יוגה למתחילים / מתקדמים?

 

לימודי יוגה נעשים בדרך כלל בקבוצות של עד 15 אנשים. ישנן שיטות שונות לתרגול יוגה, חלקן פיזיות ואינטנסיביות יותר, אחרות שקטות ומעמיקות יותר בכל תנוחה, וכל קורס עובד על פי שיטה אחרת. התרגולים נעשים בדרך כלל פעם או פעמיים בשבוע.

 

התרגול בקבוצות קטנות נועד לאפשר יחס אישי לכל מתרגל. היוגה נותנת חשיבות גדולה לדיוק בכל תנוחה, ולכל תנוחה ישנן המון דקויות אותן ניתן לשכלל ולשפר בכל תרגול. היחס האישי מהמדריך מאפשר לכל משתתף להגיע לדיוק מירבי ולקבל פידבק אישי מיידי לגבי הדרך בה הוא מבצע את התנוחה.

 

ברוב הקורסים משולבות גם שיטות נשימה שונות, שמזרימות אוויר אל כל הגוף ו'מנקות' את הגוף ואת המחשבות. חזרה על מנטרות והגעה למצבים מדיטטיביים בשיטות שונות גם הם חלק משיטות התרגול השונות של היוגה.

 

לימודי יוגה מתאימים לכל אחד

 

אנשים רבים מחפשים אימון פיזי על מנת להתחזק או להיכנס לכושר אך חוששים מלהיכנס לתחרות עם שאר המשתתפים, להרגיש פחות טובים או להיכשל כי הגוף שלהם חלש והם לא בכושר. ביוגה, מעבר לעובדה שהיא הרבה יותר מאשר רק אימון פיזי, כל החששות האלה כלל לא רלוונטיים.

 

לימודי יוגה הם לימודים אישיים בהם ההתקדמות נעשית עבור כל מתרגל בקצב האישי שלו ועל פי הנתונים האישיים איתם הגיע לתרגול. אין שום תחרות בין המשתתפים בשיעור, כל אחד עובד עם עצמו ואין בכלל מקום להשוואה. אין גם שום יכולת להיכשל ביוגה כיוון שאין איזה שהם יעדים כלליים אליהם חייבים כולם להגיע, אלא כל אחד מוצא את החוסן, את ההתחזקות ואת השיפור האישי שלו בקצב המתאים אך ורק ליכולות שלו.

 

למידע נוסף:

קורסי העשרה ופעילות פנאי

 

 

 

סגור