לימודי הנדסת איכות בביו תהליכים

לימודי הנדסת איכות בביו תהליכים

כל המידע על לימודי הנדסת איכות בביו תהליכים

מדי שנה, עוברים על פסי הייצור במפעלים השונים מיליוני מוצרים שתפקידם מגוון בתכלית. בין אם המדובר הוא מזון או תרופה, נדרש כי המוצר יעמוד בסטנדרטים הגבוהים הנדרשים מתוקף ייעודו. על המוצרים לעבור אינסוף בדיקות ומעקבים בכל שלבי הייצור, וחשוב לא פחות-
נדרש שהבדיקה תיערך במקצועיות הנדרשת. מהנדסי איכות בביו תהליכים, אשר עברו הכשרה מקיפה בנושא, אמונים על תהליכי בקרה מסוג זה.

אודות לימודי הנדסת איכות בביו תהליכים
נכון להיום, המקום היחידי המציע לימודי תואר ראשון בהנדסת איכות בביו תהליכים, הוא הטכניון. תוכנית הלימודים מקיפה בהחלט, וכוללת את עקרונות הנדסת האיכות, כימיה אנליטית, ביוטכנולוגיה מולקולארית, מודלים בחקר ביצועים, הנדסת מזון, ביוטכנולוגיה ונושאים נוספים.
הלימודים אורכים ארבע שנים, ובסופם זכאי הבוגר לתואר מוסמך במדעים בהנדסת איכות . BSc בביו תהליכים שכר הלימוד הוא אוניברסיטאי, ונע סביב כ-10,000 ש''ח לשנה, בהתאם למערכת השעות. חשוב לציין שאפשרות של קבלת מלגה, מלאה או חלקית, בהחלט אפשרית עבור סטודנטים בחוג זה.

תנאי הקבלה
על מנת להתקבל ללימודים על המועמדים לקיים מספר תנאים. ראשית, נדרש מהם להחזיק בתעודת בגרות מלאה, עם אנגלית ומתמטיקה ברמה של ארבע יחידות לימוד לפחות, וכן ציון פסיכומטרי העומד בחתך הקבלה בכל מחזור. תנאי הכרחי נוסף, בהקשר הזה, הוא ציון של 88 ומעלה בפרק האנגלית בבחינה. מועמדים אשר למדו בחו''ל יכולים להתקבל במקרים מסוימים, כאשר בנוסף לתעודת הבגרות עליהם לעבור את בחינת הכניסה של הטכניון.

התכונות המסייעות להצלחה בלימודים
מספר כישורים אצל המועמד ישפרו את סיכוייו להצליח במהלך הלימודים. ראשית, נדרש חיבור לעולם לימודי הביולוגיה ומדעי החיים. המועמדים צריכים להיות פתוחים לקבלת ידע עיוני ומעשי כאחד במגוון תחומים, שאינם פשוטים להבנה כלל וכלל. יכולת ירידה לפרטים הקטנים חשובה מאד גם כן. הסטודנטים צוללים אל עולם שבו הדיוק והעמידה בכללים הם בבחינת חובה. אי דיוק, ולו הקטן ביותר, בתהליך ייצורו של מוצר- עלול לגרום לנזקים עצומים. לכן, הלימודים מתאימים רק לאנשים סבלניים, אשר מסוגלים לעקוב אחר תהליכים ביסודיות, וכן לנתח בו זמנית מספר מערכות שונות בתכלית. מלבד זאת, הרי שיחסי אנוש טובים מסייעים רבות, הן בלימודים והן לאחריהם. עבודתו של איש הנדסת האיכות מורכבת בין השאר מפיקוח על גורמים מקצועיים בענפים מגוונים, ורק תקשורת יעילה תאפשר תכנון וייצור נכון לכל אורך הדרך.

אפשרויות התעסוקה בתום התואר
תואר ראשון בהנדסת איכות בביו תהליכים מסייע להשגת משרות מעניינות ומגוונות. באפשרותם של הבוגרים להשתלב כאנשי הנדסת איכות במפעלים לייצור מזון, תרופות, תמרוקים, תוצרת חקלאית ועוד, במפעלי סטארט אפ בתחומים האמורים וכן להעניק ייעוץ מקצועי לכל אחד מהגורמים הללו. באשר לסוגיית השכר, ניתן להגיד בקווים כלליים כי בשנים הראשונות מרוויחים העוסקים בתחום שכר הנע בין 8,000 ל-12,000 ש''ח, כאשר עם השנים המשכורת נוסקת מעלה.

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 1 מוסדות לימוד ובהם 1 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
מכללת ספיר
קשור באופן רלוונטי לתעשייה, למגמות שוק ולביקוש
כתובת: ד.נ. אשקלון 79165, אשקלון, 79165
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 1 מסלולי לימוד בתחום הנדסאי ביוטכנולוגיה, ב-1 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בהנדסאי ביוטכנולוגיה אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור