רואים לך בעיניים - לימודי אירידולוגיה

רואים לך בעיניים - לימודי אירידולוגיה

כל המידע על לימודי אירידולוגיה (אבחון בגלגל העין): תוכנית הלימוד, עלויות, מוסדות לימוד, אפשרויות תעסוקה ועוד

העיניים הן איבר שמאז ומתמיד עמד במרכז העניין האנושי. אחד ההיגדים המרכזיים, בהקשר הזה, מתייחס להיותן המפתח להבנת נשמתו של האדם. ואכן, באמצעות מבט בקשתית, ניתן ללמוד רבות על מצבו הפיזי והנפשי של האדם, וכן לנתח חלק גדול באישיותו- אם רק מכירים את התורה שמאחורי העין.כדי להכיר את תחום זה, אשר מכונה ''אירידולוגיה'', יש ללמוד אותו בצורה מקיפה.
בשנים האחרונות גדל באופן ניכר מספר המוסדות המתמחים בלימודי אירידולוגיה, אשר מהווים כיום חלק מרכזי ברפואה האלטרנטיבית.

מהות האירידולוגיה

אירידולוגיה (איריס היא קשתית העין, לוגיה היא תורה) היא שיטת טיפול אשר פועלת לפי רעיון מרכזי אחד והוא התבוננות בעין, כאשר ההנחה היא שכל חלק בה מייצג איבר אחר בגוף האדם. בדרך זו, ניתן לאבחן בעיות רפואיות, מצבים נפשיים, גורמים גנטיים ומבני אישיות, ולהתאים להם טיפול קונבנציונאלי בהתאם.
השיטה אמנם לא מאפשרת ריפוי של בעיות בריאותיות, אבל היא למעשה כלי אבחון יעיל ביותר. לכן, היא אידיאלית עבור רבים אשר לא מבינים את מקור הבעיות עימן הם נאלצים להתמודד, ולמי שהסימפטומים שלהם אינם חד משמעיים. 

למי מתאימים הלימודים?

לימודי אירידולוגיה, בראש ובראשונה, מיועדים לאנשים בעלי רקע כלשהו בטיפול בבני אדם. גם אם אין דרישה להכשרה רפואית ממוסדת, הרי שקורסים מקצועיים באנטומיה, פיזיקה, או פתולוגיה מהווים תנאי כניסה ללימודים בחלק מהמוסדות.
מוסדות אחרים פותחים את שעריהם לקהל הרחב, בהנחה שיעברו את ראיון הקבלה, ויהיו בעלי תעודת בגרות מלאה.

עלות לימודי אירידולוגיה

עלות לימודי אירידולוגיה גבוהה באופן יחסי, ועשויה בהחלט לנוע בין 20,000 ל-30,000 ש''ח לשנת לימודים. הסיבה העיקרית לשכר הלימוד הגבוה נוגעת לציוד הרפואי בו נעזרים מוסדות רבים. אבחונים והדגמות שונות במהלך הלימודים נעשים באמצעות מכשירים ייעודיים (דוגמת איריסקופ דיגיטלי), אשר לצורך החזקתם נדרש המוסד האמור לא פעם לשלם הון תועפות.

תוכן הלימודים

לימודי אירידולוגיה אורכים לרוב כשנה, כאשר ההיקף נקבע בהתאם לתוכנית הלימודים של המוסד הספציפי. טווח השעות גמיש בהחלט, ועשוי לנוע בין 50 שעות לימוד שנתיות עד ללמעלה מ-100.
הסטודנטים לומדים על נושאים רבים ומגוונים: אסכולות באירידולוגיה, שיטות אבחון, היסטוריית התחום, הסקת מסקנות לפי מבנה הרשתית (צבע, צורה, צפיפות ועוד), זיהוי מחלות, תשאול המטופל וכן פרטים נוספים.

המוסדות המציעים לימודי אירידולוגיה בארץ

הביקוש הגובר ללימודי אירידולוגיה הפך אותם לנגישים במידה רבה וכיום ניתן ללמוד את הנושא במוסדות רבים להשכלה גבוהה. בין המוסדות הללו, ניתן לציין את היחידה ללימודי תעודה גבעת ושינגטון, המכללה לרפואה משלימה מדיקה בכפר סבא, הקולג' לרפואה משלימה ונוספים.

אפשרויות התעסוקה בתום הלימודים

לאחר הלימודים, מקבלים המסיימים תעודה המאפשרת עיסוק במקצוע. באפשרותם להציע את שירותיהם כאירידולוגים מן המניין במגוון קליניקות לרפואה משלימה, מרכזי אבחון ואף לפתוח קליניקה באופן עצמאי.
בדומה למטפלים אלטרנטיביים אחרים, נהנים העוסקים במקצוע מתשואות פיננסיות גבוהות, ושכר שלרוב עולה על 10,000 ש''ח.

קישור רלוונטי

פורום לימודי תעודה
תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 1 מוסדות לימוד ובהם 1 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
מכללת הדסה ירושלים
מכללת הדסה ירושלים. תמיד מחוברים.
כתובת: ירושלים, הנביאים 37
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 1 מסלולי לימוד בתחום לימודי אופטומטריה, ב-1 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בלימודי אופטומטריה אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור