כבר מינקות: קורס למדריכי יוגה לילדים ותינוקות

כבר מינקות: קורס למדריכי יוגה לילדים ותינוקות

כל המידע על קורס למדריכי יוגה לילדים ותינוקות, מוסודת לימוד, עלות הלימודים, אפשרויות הכנסה בתחום

קרנה של היוגה כאמצעי טיפול יעיל ומקובל בילדים ותינוקות נסק עד מאוד בשנים האחרונות, וכיום יוגה המכוונת לגיל הרך נפוצה מאד כשיטה המסייעת להתפתחותו התקינה של הילד. בנוף האקדמי שבו אנו חיים, ניתן למצוא כיום קורסים שונים, אשר מעניקים הכשרה מעשית בנושא יוגה לילדים ולתינוקות, עם דגש על הכשרה למדריכי יוגה.

מהי יוגה לתינוקות ולילדים?

במונח "יוגה" הכוונה היא למכלול פעולות פיזיות אשר מסייעות להרגעתו של הגוף, תוך מציאת האיזון המושלם בינו לבין הנפש.
טיפולי יוגה לתינוקות ולילדים כוללים מספר שיטות אשר מטרתן היא אחת: לגרום לתינוק ליהנות מהמגע האנושי, אשר מקנה לו ביטחון, שקט נפשי ורוגע.
לצורך זה, מבצעים מטפלים ביוגה תרגילי הרפיה, נשימה, מגע ומוטוריקה, אשר משמשים לשיפור תנועתו של התינוק וכן את כישוריו הרגשיים.
שיטה זו מתאימה למעשה לתינוקות ולילדים בכל שלבי הגדילה שלהם, החל מהחודשים הראשונים של חייהם.
זה המקום להפריד בין הכשרה ליוגה לילדים ובין "בייבי יוגה", אשר נשענת על תפיסה דומה, אך עושה שימוש בטכניקות שונות, בהן "הנפה אווירית" בה התינוק מוטל באוויר, במהלך שעשוי להיות מסוכן.

אודות הקורס

קורס מדריכי יוגה לתינוקות וילדים מעניק למשתתפים בו את הכלים להענקת טיפולים מסוג זה, כאשר חלק לא מבוטל ממנו מוקדש להנחיה של הורי התינוק. לכן, הוא מיועד בעיקרו לגננות, לאחיות, למטפלי יוגה ולמנחי קבוצות.
נושאי הקורס רבים ומגוונים, וכוללים טיפול בבעיות נפוצות בתינוקות דרך המגע, שימוש באביזרים שונים, הקניית מיומנויות הנחייה, שימוש בקולות ובמוזיקה, הכרת המערכות השונות בגוף התינוק, שלבי ההתפתחות וכן נושאים נוספים.

 

המוסדות המציעים לימודים בתחום
ניתן ללמוד הדרכת יוגה לתינוקות ולילדים במספר מוסדות בכל רחבי הארץ, ביניהם היחידה ללימודי תעודה של גבעת וושינגטון, מכללת רידמן לרפואה משלימה ועוד.
לצורך קבלה ללימודים, נדרש במרבית המקרים להחזיק בידע קודם בתחומי האנטומיה והפיזיולוגיה או להשתייך למקצועות שונים העוסקים בעבודה עם ילדים, כגון מורים, מדריכי לידה, גננות, מטפלי יוגה וכן הלאה.

עלות הלימודים

מחיר לימודי הכשרת מדריכי יוגה לילדים ולתינוקות משתנה בין המוסדות השונים, בהתאם להיקף הלימודים, לאורכם ולמעמד התעודה הניתנת בסופם. במרבית המקרים, הקורס אורך מספר חודשים, ועלותו נעה בין 5,000-3,000 ש''ח.
שכר זה כולל את כל האביזרים הנדרשים לטיפולי היוגה השונים (מטפחות, כדורים וכן הלאה), ולעיתים גם חוברות וקלטות הדרכה לצורך תרגולים בבית.

הכנסה אפשרית בתחום

כמה מרוויח מדריך יוגה לתינוקות וילדים? על מנת לענות על שאלה זו, צריך לראות איפה הוא מועסק. מדריכי יוגה יכולים למצוא משרות במרכזי גידול ילדים, במוסדות להדרכת הורים, בגני ילדים, בקופות חולים וכן הלאה. השכר במסגרות פרטיות, גם כאן נמצא משתלם יותר.
המשכורת הממוצעת נעה בין 5,000 ל-8,000 ש''ח  בהתאם להיקף המשרה וכמות ההדרכות והטיפולים.

 

קישור רלוונטי

פורום לימודי רפואה משלימה
 

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 1 מוסדות לימוד ובהם 1 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
גבעת ושינגטון היחידה ללימודי תעודה
יחס אישי ברמה אקדמית
כתובת: ד.נ. אבטח 79239
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 1 מסלולי לימוד בתחום קורס מורי יוגה, ב-1 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס מורי יוגה אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור