מתכננים נכון: לימודי עיצוב ממשק משתמש

מתכננים נכון: לימודי עיצוב ממשק משתמש

על המידע על לימודי עיצוב ממשק משתמש, תוכניות הלימוד, עלויות, כישורים נדרשים, מסלולי קריירה אפשריים ועוד

המשותף לכל המכשירים, המכונות והתוכנות בהם אנו עושים שימוש, טמון ביסודו בהתאמתם להפעלה אנושית - ורצוי באופן יעיל ונוח ככל האפשר.
 בייצור מוצר ותוכנה, השאיפה היא לעולם ליצור ממשק משתמש שיאפשר את יישום המכשיר באופן הידידותי ביותר. מומחי ממשק משתמש, אשר עברו הכשרה מקיפה בנושא, אמונים על ביצוע פעולה זו על הצד הטוב ביותר.

אודות קורס ממשק משתמש

לימודים לקראת מומחה ממשק משתמש נועדו להקנות למשתתפים בהם את הכלים לתכנון ממשקים שונים באופן אופטימאלי. כדי שהמטרה הזו תושג, נלמדים נושאים מגוונים, ביניהם מונחי יסוד בתחום, הנדסת אנוש, כתיבת מסמכי אפיון, הבנת יכולת האדם, היבטים פיזיולוגיים וקונטיביים, התאמת המוצר לקהל היעד שלו וכן נוספים.
חשוב לציין כי תחום הממשקים רחב, והקורסים עשויים בהחלט להתמקד בהיבטים שונים שלו, דוגמת עיצוב או פיתוח תוכנה. גם תוכנית הלימודים משתנה בהתאם, ונעה בין מספר חודשים למספר שנים.
המוסדות המציעים מסלול לימוד בתחום זה הינם ג'ון ברייס ומכללת הי-טק.

עלות הלימודים

שכר הלימוד משתנה בין המוסדות ונקבע בהתאם להיקף הלימודים. לרוב, עלות שכר הלימוד נעה בין 4,000 ל-7,000 ש''ח, אם כי גם עלות גבוהה יותר אפשרית בהחלט.
הרקע הדרוש במרבית המקרים, כדי להתקבל אל לימודי מומחה ממשק משתמש, נדרש מהמועמדים להיות בעלי רקע כלשהו בתחום. מטעם זה, לא מפתיע כי מרבית המועמדים באים מתחומי הפיתוח והעיצוב של תוכנות ומערכות מידע שונות ורוצים להגדיל את הרקע והיכולות שלהם.
לכן ניסיון מעשי בעבודה בתחום, כמו גם תואר ראשון בתחום קרוב, דוגמת הנדסת אנוש או מערכות מידע, מהווים תנאי קבלה הכרחיים בחלק מהמקרים. מוסדות מסוימים דורשים בנוסף גם מעבר של ראיון אישי או ועדת קבלה.

התכונות המסייעות להצלחה בלימודים

על מנת להיות מומחה לממשק משתמש, רצוי שהסטודנטים יהיו בעלי מספר תכונות אישיות חשובות. בין השאר, נדרשת הבנה מוחלטת בפרטי תחומי ההתמחות שלהם (עם דגש על קהל היעד), וכן יכולת להסתכל על כל תוכנה או מכונה דרך עיניו של המשתמש הממוצע שאינו בקי בנושא.
מלבד זאת, איכויות חשובות הינן יכולת אינטואיטיבית לשלב מספר פרקטיקות מתחומים שונים, וכן יכולת ראייה של מספר מערכות בו זמנית, אשר משולבת עם יצירתיות רבה. גם אנגלית ברמה גבוהה וכושר התבטאות בכתב ובעל פה מסייע רבות ללימודים- וגם לאחריהם.

מסלולי קריירה אפשריים


אפשרויות התעסוקה של מומחה ממשק משתמש רבות באופן יחסי. הוא יכול להשתלב בכל אחד משלבי התכנון והייצור בחברות תוכנה, חברות מערכות מידע, ארגוני תקשורת ואינטרנט וכן הלאה.
בנוסף, יכול מתכנן הממשקים להציע את שירותיו באופן עצמאי, לפי פרויקטים עבור מגוון חברות ומטרות.
הבוגרים נהנים ממדרגת שכר גבוהה מהממוצע במשק. השכר ההתחלתי שמרוויח מומחה ממשק משתמש נאה בכל קנה מידה, ונע בין 8,000 ל-12,000 ש''ח. 


סגור