להפחתת הלחץ והחרדה - קורס לטיפול בפרחי באך

להפחתת הלחץ והחרדה - קורס לטיפול בפרחי באך

כל המידע על קורס לטיפול בפרחי באך, שיטות הטיפול, תוכנית הלימודים, מוסדות לימוד, אפשרויות התעסוקה ועוד


טיפול בפרחי באך הוא שיטה טבעית, הנמנית בדיסציפלינת הרפואה אלטרנטיבית, המבוססת על תמציות צמחים שמיועדות לטיפול מקיף בתחלואי האדם. במקביל לעליית קרנם של הטיפולים האלטרנטיביים בעיני הציבור הרחב, ניתן למצוא יותר ויותר קורסים המכשירים לטיפול באמצעות פרחי באך. אודות שיטת הטיפול בפרחי באך במאה ה-19, חקר אדוארד באך תמציות פרחים שונות. תוך הנחה כי יש קשר הדוק בין מצב נפשי לגופני, סיווג באך את הנפש האנושית ל-38 מצבים נפשיים בסיסיים, ויצר מספר זהה של תמציות פרחים אשר מובילות, לטענתו, לריפוי עצמי של האדם- בהתאם לסוג הבעיה ולמצבו המנטאלי הייחודי.
שיטתו התפתחה לאין שעור, וכיום אלפים ברחבי העולם פונים לשיטה זו לטיפול במחלותיהם. פרחי באך, גם אם לא הוכחו מדעית, נמצאו יעילים במגוון רחב של תסמינים כגון מצבי לחץ וחרדה, דיכאון, הפרעות קשב וריכוז, בדידות, עייפות נפשית ופיזית, ועוד.

כיצד מתבצעים הטיפול

כיום, טיפול בפרחי באך נפוץ מאד. כאשר הלקוח מגיע אל המטפל האלטרנטיבי, האחרון מאבחן אותו, ובהתאם לבעיותיו ולמצבו הייחודי מתאים לו תמצית. זו ניתנת בבקבוק, ממנו צריך המטופל לטפטף טיפות אל מתחת ללשונו מספר פעמים ביום, בהתאם לדרישות המטפל.

תוכנית הלימודים

הנושאים בקורס טיפול בפרחי באך מגוונים בהחלט, וכוללים שיטות לאבחון המטופל, עקרונות הרפואה ההוליסטית, התאמת התמציות, בניית תרכובות, הכרת המצבים הנפשיים האפשריים, טיפול בקבוצות בעלות מאפיינים ייחודיים, יחסי מטפל-מטופל, אתיקה מקצועית והיבטים נוספים של הנושא.
מרבית מוסדות הלימוד מספקים את התמציות והמוצרים הנדרשים לסטודנטים במסגרת שכר הלימוד, אם כי במקרים מסוימים עליהם לרכוש אותם בעצמם ואזי מדובר בהוצאה של מאות שקלים.

למי מתאים קורס טיפול בפרחי באך?

לימודי פרחי באך מיועד לאנשים אשר מאמינים בסגולותיה של הרפואה האלטרנטיבית וברצונם לסייע לטיפול ולריפוי הזולת, וכן למטפלים אלטרנטיביים המעוניינים להתמקצע בשיטה נוספת. במרבית המקרים, הקורסים מיועדים לקהל הרחב ולא דורשים ידע מקדים או השכלה אקדמאית.

היכן ניתן להירשם לקורס טיפול בפרחי באך?

קורס טיפול בפרחי באך זמין במגוון מוסדות המתמחים ברפואה אלטרנטיבית, דוגמת מכללת סמינר הקיבוצים, בית הספר לרפואה משלימה מירב, המכללה לרפואה משלימה מדיקה בכפר סבא, היחידה ללימודי תעודה של גבעת וושינגטון, מכללת רידמן הבינלאומית לרפואה משלימה ונוספים.
שכר הלימוד משתנה, כמובן, בין המוסדות השונים. קורס בסיסי וקצר האורך מספר חודשים יעלה כ-1,500 ש''ח, בעוד ששכר הלימוד בקורסים מקיפים יותר, אשר אורכם כשנה ואף למעלה מכך, עשויים לעבור גם את רף ה-10,000 ש''ח.

אפשרויות התעסוקה

לאחר סיום הלימודים, מקבלים הסטודנטים תעודה אשר מאפשרת להם לעבוד כמטפלים באמצעות פרחי באך במוסדות רפואה משלימה, בקליניקות פרטיות וציבוריות, במוסדות חינוכיים ועוד, וכן להציע טיפולים באופן עצמאי. שכרם ההתחלתי של מטפלים בפרחי באך הוא כ-6,000 ש''ח. יחד עם הניסיון המקצועי, עולה גם השכר, אשר מגיע בדרך כלל לכ-10,000 ש''ח.

קישור רלוונטי

פורום לימודי רפואה משלימה


סגור