יד ימינו של רופא השיניים - קורס סייעות שיניים

יד ימינו של רופא השיניים - קורס סייעות שיניים

כל המידע על קורס סייעות שיניים - תכני הלימוד, תנאי הקבלה, אפשרויות תעסוקה בתחום ועוד


סייעי שיניים הנם העוזרים השקטים העומדים מאחורי כל טיפול שנעשה כהלכתו, אמונים לצדי רופא השיניים ומסייעים לו בעבודתו.
על מנת לספק מענה הולם לכל המעוניינים ללמוד את המקצוע המאתגר הזה, מציעים מספר מוסדות להשכלה גבוהה קורסי סייעות שיניים.

מה עושים סייעי שיניים?

סייעי שיניים הם למעשה יד ימינם של רופאי השיניים. בין השאר, הם מכינים עבורם את החומרים טרם הטיפול, דואגים לספק לרופא השיניים את הכלים להם זקוק במהלך הטיפול, עורכים צילומי רנטגן, מסייעים בארגון לוח הזמנים ועוד.

תכני הקורס

קורסי סייעות שיניים מיועדים לגברים או לנשים המעוניינים לשמש כסייעי שיניים מן המניין.
תכני הלימודים מכינים את הסטודנטים לבחינות ההסמכה של משרד הבריאות, אשר מעבר שלהם הוא תנאי לעיסוק במקצוע זה, בנוסף לתקופת התמחות.
על פי רוב, אורכים הלימודים כשנה וחצי, במהלכם נלמדים נושאים רבים ומגוונים: מורפולוגיה, היסטולוגיה, רפואת שיניים לילדים, טיפולי שיניים, כירורגיית הפה והלסת, תזונה, שימוש בחומרים דנטאליים ותכנים נוספים.

תנאי קבלה ומוסדות לימוד

 ניתן ללמוד קורס סייעות שיניים במספר רב של מוסדות בכל רחבי הארץ, ביניהם מכללת אתגר, המכללה המשותפת, המכללה למדעי הבריאות וההתנהגות, המחלקה לרפואת שיניים קהילתית בהדסה ירושלים והמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן.
תנאי הקבלה אינם נוקשים באופן יחסי. במרבית המקרים, אלה כוללים תעודת בגרות מלאה (12 שנות לימוד) ומעבר של ראיון אישי.
עלות הלימודים ממוצעת, ומסתכמת לרוב ב-10,000-8,000 ש''ח לשנת לימוד.

אפשרויות התעסוקה בתחום

בתום הלימודים, בוגרי הקורס אשר עברו את בחינת ההסמכה ואת תקופת ההתמחות הנדרשת אחריה, נחשבים לסייעי שיניים מן המניין. באפשרותם לעסוק במקצוע באחת ממרפאות השיניים, הן הפרטיות והן הציבוריות, בקופות חולים, במוסדות לבריאות השן, במעבדות רפואיות ועוד.
מלבד זאת, פועלים סייעי השיניים לא פעם בשיתוף עם הקהילה. הם מעבירים הדרכות בגנים ובבתי ספר בנוגע לטיפול נכון בשיניים ושמירה על היגיינת הפה, וכן עוסקים בפעילויות להגברת המודעות בנושא.
היתרון: קל למצוא עבודה
היתרון הגדול של הקורס נוגע למציאת עבודה בתחום. סייעי וסייעות שיניים נחוצים בכל רגע נתון, וכ-90% מהמסיימים את הקורס מוצאים משרה בתחום- ומהר באופן יחסי.
מלבד זאת, המשרה כוללת אי-אילו אפשרויות קידום. גם אם מעטים המקרים שבהם סייעי שיניים הפכו לרופאים, עם השנים אלו מקבלים יותר סמכויות, והטובים שבהן אף מגיעים למשרות ניהול.

האם סייעת שיניים היא מקצוע משתלם?

סוגייה מעניינת מאד ביחס לכל מקצוע, נוגעת כמובן לשכר שבצידו. השכר ההתחלתי המקובל בתחום זה הוא כ-5,000 ש''ח. עם השנים, כאשר הניסיון מצטבר, הסכום עולה בהתאם ועשוי להגיע לכ-10,000 ש''ח.
אמנם מקצוע זה לא נמנה בגבוהות שבמדרגות השכר, אולם יש בו יציבות שקשה למצוא בעיסוקים אחרים, נוסף על דרישה קבועה לתפקיד, המבטיחה הכנסה בתום ההתמחות.
 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 3 מוסדות לימוד ובהם 3 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
המכללה המשותפת
מקצוע חזק לעתיד
כתובת: הנהלה ראשית – שד' ההסתדרות 68 (מול קניון לב המפרץ), קמפוס קריות – דרך עכו 165 (מול הקריון), מכללה ומרכז חינוך אזורי חיפה – שד' ההסתדרות 68 (מול קניון לב המפרץ), מכללה ומרכז חינוך אזורי נצרת – רחוב המחצבה, מכללה ומרכז חינוך אזורי סכנין, קמפוס כרמיאל – קניון כיכר העיר – קומה ב', מכללה ומרכז חינוך אזורי חדרה – רחוב הרצל 73, קמפוס נתניה – רחוב רזיאל 11 – מול היכל התרבות – קומה 3.
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
המחלקה לרפואת שיניים קהילתית, הדסה ירושלים
קורס לסייעות מוסמכות ברפואת שיניים
כתובת: ירושלים, הדסה עין כרם
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
אקדמיית LFA
האקדמיה למקצועות היופי והמקצועות החופשיים
כתובת: רחוב הכבאי 3, כרמיאל
רוצה שיתקשרו אליך?
vatikim
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 3 מסלולי לימוד בתחום קורס סייעות שיניים, ב-3 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס סייעות שיניים אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור